Aš rekomenduoju – Lomo fisheye fotoaparatas!

Tęsiant fisheye objektyvų temą, visgi MaCgyverio rekomenduotas DIY „fisheye-door eye“ objektyvas neatnešė tų lauktų rezultatų, kuriuos pasiekti norėjau turėdamas išsvajotąjį fisheye objektyvą. Taip, sutinku, kai objektyvo savikaina yra apie 15 litų tuomet   rezultatas nėra prastas, bet man norėjosi kažko geriau….Zenitaras yra kažkas geriau, bet mokėti apie 400Lt aš nenorėjau. Tuomet man padėjo „almighty google“, kuris pašnibždėjo apie Lomo fisheye aparatą.  Tai buvo pirmoji pažintis ne tik su šiuo fotoaparatu, bet ir su visa lomografija. Kaip žinia, ta pažintis baigėsi liūdnai – užsikrėčiau lomo liga (nelytiniu būdu plintanti liga), nuo kurios nepasveikstu ir abejoju ar pasveiksiu.

Taigi, sprendimas aiškus – pirkti Lomo fisheye fotoaparatą.

Klausimas: kur pirkti?

1.  Google – Lietuvoje to daikto nėra (dabar jau yra čia).

2. Google – arčiausia daiktas yra Latvijoje (aišku, galėjau pirkti internetu, bet tada pirkimas internetu man atrodė sunkiai suvokiamas. Kaip tikras lietuvis, prieš atiduodamas sunkiai uždirbtus pinigus būtinai turėjau pačiupinėti, pajausti ir suprasti už ką moku).

Reziume – nuostabi kelionė į Latviją, pažintis su Latvijos lomografijos ambasadoriumi Maksimu ir už 29 Latus įsigytas fotoaparatas – Lomo fisheye 1 (ja ja, antro fishiaus nepirkau, nes nekakoju latais (o gaila!)).

Apie fotoaparatą (subjektyviai):

Fantastiškas žaislas, tam žmogui, kuris svajoja apie fisheye objektyvą.

Lengvas, kompaktiškas, kišeninis aparatas, kurį gali nešiotis visur!

Galimybė naudoti povandeninį dėklą (apie jį papasakosiu vėliau).

Ir apskirtai, vienas mėgstamiausių aparatų mano kolekcijoje (va taip vat!).

Ką jis gali?

Tai fotoaparatas fotografuojantis vaizdą 170 laipsnių kampu. Jame yra įmontuota vidinė blykstė, fiksuotas išlaikymas 1/100 ir diafragma F/8. Žinant šiuos skaičius, visuomet reikia pasiskaičiuoti kokio jautrumo juostą naudoti atitinkamomis aplinkybėmis.

Nors pirmasis fisheye neturi ilgo išlaikymo (B) galimybės ir su juo negalima daryti dvigubų ekspozicijų (kad fotografuotum toliau reikia prasukti kadrą), tačiau yra visokių gudrybių kaip to išvengti. Visgi, norint padaryti gerą dvigubą ekspoziciją verčiau vieną sluoksnį nufotografuoti su kitu fotoaparatu, kuriame reguliuojant nustatymus būtų galima sukurti norimą rezultatą. Kiek žinau Lomo fisheye 2 šias galimybes turi, taip pat prie jo galima prijungti papildomą išorinę blykstę, jis yra pagamintas iš tvirtesnės medžiagos ir bla bla bla – todėl už jį teks mokėti žymiai daugiau : )

Štai čia keletas įdomesnių mano fotografijų darytų su Lomo fisheye fotoaparatu. Fotografijų yra labai daug, atrinkau įdomesnes, kuriose panaudotos įvairesnės fotografavimo technikos bei naudotos įdomesnės fotojuostėlės.

44 kilometras

Per prastas...

:)

Katedra

Beeeeee

Krepšinis

VAZ

Cheers!

6 Komentaras to “Aš rekomenduoju – Lomo fisheye fotoaparatas!”

 1. labai kūl fotikas.

  o kur juosta skanuojies?

  • Namuose, po “skenuojamuoju gaubtu“ :))
   kokybės internetui užtenka, o pinigų susitaupo kalnas su puse. Kai reikia spausdinimui tada tenka iki minilabo kulniuot.

 2. kiek girdejau, siame fotoaparate yra usb.
  tiesa ar ne?
  nes apie si fotoaparata ilgai svajoju.
  Idomu, kaip nuotraukas perkelti i kompiuteri.

 3. Labas, jau planuose įrašyta nusipirkti šį fotoaparatą, tik vienas klausymas dar vis kyla, kaip dėl tu efektų, juostele pritaikyta su efektu ar kaip? 🙂

  • Apie kokius efektus eina kalba, Julija? Fisheye fotoaparatas valgo pačias paprasčiausias juosteles kokias tik matai pirkimo-pardavimo vietose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: