Vonneguto žmogus be tėvynės

Gan tradiciškai neprikaišiosiu jokios nuomonės ir nerašinėsiu ale naudingų recenzijų kokia nuostabi ši knyga. Ši knyga yra truputį kitokia nei kitos Vonneguto knygos, visgi jaučiasi jog autorius ją rašė jau giliai senstelėjęs ir gerokai nusivylęs viskuo. Na bet kas norės tas paskaitys ir susidarys savo nuomonę, visgi knygos perskaitymas trunka vos pora valandų. Kaip ir minėjau, tradicinis citatų kratinys:

<…> Kūrybinio rašymo pamoka.

Pirma taisyklė: nevartokite kabliataškių. Tai transvestitai – hermafroditai, nereiškiantys visiškai nieko. Jie tik rodo, kad studijavai universitete.

<…> menai – ne būdas užsidirbti pragyvenimui. Tai labai žmogiškas būdas pasidaryti gyvenimą labiau pakenčiamą. Rupūs miltai: jeigu esi koks nors menininkas, nesvarbu, geras ar prastas, tavo siela auga. Dainuok duše. Dainuok įsijungęs radiją. Pasakok istorijas. Parašyk eilėraštį, nors ir netikusį, draugui. Daryk viską kiek įmanydamas gerai. Tau bus be galo dosniai atlyginta. Tu būsi kažką sukūręs.

<…> aš paduosiu į teismą „Braun ir Williamson“ tabako bendrovę, gaminančią cigaretes „Pall Mall“ ir pareikalausiu iš jos milijono žalių! Nuo tada, kai man buvo vos dvylika, aš vieną po kitos rūkiau vien tik „Pall Mall“ be filtro. Ir jau daugybę metų kuo atviriausiai, ant pakuotės, „Braun ir Williamson“ bendrovė grasina mane nužudyti.

Bet man dabar aštuoniasdešimt dveji. Labai ačiū, šunsnukiai prakeikti. Mažiausia norėjau būti gyvas, kai trys galingiausi žmonės visoje planetoje turės Bušo, Diko ir Kolono vardus.

<…> esame čia, žemėje, tam, kad bimbinėtume. Netikėkite, jei kas tvirtins jums kitką.

<…> Žmonės – tai šimpanzės, iki beprotystės pasigeriančios nuo galios.

Baisiausia tėvynės išdavystė JAV yra teigti, kad amerikiečių nemyli, kad ir kur jie būtų, kad ir ką ten veiktų.

Koks humanistų požiūris į Jėzų?Kaip ir visi humanistai, apie Jėzų sakau: „Jei tai, ką jis kalbėdavo, yra gera, o didesnė dalis jo kalbų yra neapsakomai gražios, koks skirtumas, buvo jis Dievas ar nebuvo?“

<…> Be to, kinai per Marką Polą davė mums makaronus ir parako formulę. Kinai buvo tokie buki, kad paraką naudojo vien fejerverkams.

Mūsų brangiojoje Konstitucijoje esama tragiškos klaidos, ir aš nežinau, kaip ją ištaisyti. Ji tokia: prezidentu gali norėti būti tik bepročiai. Taip buvo net vidurinėje mokykloje – į klasės seniūnus pretendavo tik aiškiai sutrikusios psichikos mokiniai.

<…> Šėtonas gali cituoti Šventąjį raštą savais tikslais…

<…> Džordžas Bernardas Šo <…> sakė: „Nežinau, ar Mėnulyje gyvena žmonės, bet jeigu gyvena, jie tikriausiai naudoja Žemę kaip beprotnamį.“

<…> raginu jus: būkite geri, pastebėkite, kai jaučiatės laimingi, ir raskite akimirką sušukti, suniurnėti ar pagalvoti: „Jei dabar čia ne miela – aš nežinau, kas yra miela.“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: