Dvigubas fotografų bendradarbiavimas

Fotografuoti naudojant dvigubos ekspozicijos techniką yra didelis smagumas, nes įsiveli į žaidimą, kurio rezultatų numatyti neįmanoma. Nors kadrus lipdyti galima ir sąmoningai, tačiau juosta toks dalykas, kad galutinio rezultato vistiek nenuspėsi.

Ką tik Tadas savo bloge užsiminė apie dar įdomesnį dvigubos ekspozicijos panaudojimo būdą. Kadangi tokį būdą esu pamėgęs jau senokai, taigi dalinuosi savo patirtimi ir savo fotografijomis.

Kaip žinia pats pavadinimas „dviguba ekspozicija“ sako, jog fotografuojama du kartus ant to paties kadro. Dažniausia antras sluoksnis dedamas atsitiktinai kuomet juostelė būna atsukama ir eksponuojama iš naujo, tačiau pasaulyje egzistuoja smagus žaidimas, kuomet fotografas išfotografavęs juostelę antrą sluoksnį fotografuoja ne pats,o duoda tai atlikti kitam fotografui. Šiuo būdu gimsta įdomus dviejų fotografų bendradarbiavimo vaisius.

Lomografijoje toks žaidimas vadinamas „doubles“. Visas smagumas jog tu net nenutuoki kas jau yra užfiksuota juostelėje kurią gavai iš draugo. Antras smagumas, jog lomografijos bendruomenę apima fotografai iš viso pasaulio, taigi gali daryti „doubles“ su visu pasauliu ir žiemiškus Lietuvos kadrus papuošti vasariška Afrikos kaitra ir pan.

Taigi, keletas įdomesnių pavyzdžių kaip tai atrodo:

mantozauras (Vilnius) ir David (Los Angeles)

Doubles with Cheeso 1Doubles with Cheeso 2

Doubles with Cheeso 3

Mantas (Vilnius) ir Anna (Ryga)

vanna 1

vanna2

Mantas ir Anna, Doubles+ redscale

Doubles with Vanna-10

Doubles with Vanna-12

Mantas (Vilnius ir Utena) ir Muhamad (Selangor Dural Ehsan, Malaysia)

m1

m2

m3

m4

m5

Yra ir daugiau, bet šiam kartui užteks ir tiek 🙂 jeigu kas nori padaryti lietuvškus “doubles“ drąsiai kreipkitės – darysim.

16 Komentaras to “Dvigubas fotografų bendradarbiavimas”

 1. išfotkinsiu juostą ir tada lets play doubles! 😉

 2. Deal 😉

  ar yra daugiau juostininkų???kur jūs? 🙂

 3. tiesa, ar reikia kaip nors pažymėti juostoje kadro pradžią, kad kadras ant kadro gultų ar nebūtinai?

  • teoriškai galima, su markeriu linija nubrėži ir puiku, tačiau aš to nedarau, NES visai smagiai gaunasi kai kadrai gula bet kaip, kartais gaunasi įdomi kone panoraminė dvigubai eksponuota foto istorija. visų antra (et sunku žodžiais išaiškint) užvedant užraktą jis gali būt pusiau užvestas ar truputį užvestas, priklauso nuo aparatų, tad jeigu skirtingų aparatų užraktas buvo užvedinėjamas skirtingai, tuomet žymėjimas neturi prasmės nes kadrai vistiek sugula kaip jiems gaunasi.

 4. jau pabaigiau juostelę, kai baigsi savąją, galim kažkur susitikti 😉

 5. Kaip įdomiai. Labai mėgčiau pabandyt taip 😮

 6. Va šitas reikalas man jau seniai ramybės neduoda :). Mantozaurai, sakyk, juk galima ir Zenitu tokius fokusus išdarinėti, taip? 🙂 Atsuku juostelę ir pykšt pokšt? :)))

 7. teisingai!atsuki juostelė ir pykšt pokšt :)) tik prieš tai reikia protingai nustatymus pasireguliuot kad pykšt pokšt pavyktų ir nesigautų kokia tai nesąmonė 🙂

 8. Koki turėtų būti tie nustatymai, protingai sureguliuoti? 🙂 neprašau smulkmeniškai, bet maždaug. Ačiū 🙂

 9. Beje, pasikeitimas juostelėmis labai nustebino ir patiko :). Foto išties turtingos (gi dvi kultūras talpina!) ir gražios %-)

 10. Pasikeitimas juostelėmis, ypač tarptautiniu lygiu, yra išvis fantastikų fantastika, įdomumo viršūnė :)))

  hm protingai sureguliuot zenitą…prastas aiškintoja aš, šiek tiek geresnis parodytojas, bet pabandysiu 🙂
  pirmas būdas. jeigu juostelė 100 iso zenite nustatai jog juosta yra 200iso ir abu sluoksnius fotkini su tokiu nustatymu.( atitinkamai jei juosta 200iso tai nustatyt reik 400iso ir pan.). Bėda- zenito neitin tikslus eksponometras- gali gautis nesąmonė (nesąmonė yra įdomu, jei negaila juostų tai nesąmonė yra priimtinas rezultatas) 🙂
  antras būdas. iso nustatai kaip reikia, žiūri eksponometro duomenis ir jeigu jis siūlo naudot išlaikyma 1/250 tai naudoji išlaikymą 1/500 🙂 taip galima padaryt įdomių kadrų, nes gali išsirinkt kurį sluoksnį nori labiau pabrėžt, tada ilgiau eksponuoji 🙂
  logiškai taip pat galėtų būt trečias būdas su diafragmos reguliavimo, bet užteks ir šių dviejų.

 11. 🙂 mmmm 🙂 gerai, pabandysiu, tik va viena juostele kaip tik baigsiu ir tada reiks ismeginti si malonuma ;). Dekui uz komentara, gero oro 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: