Kaip manipuliuoti neverbaline komunikacija jei jus sustabdė policija

Skaičiau skaičiau skaičiau ponaičio Desmondo Morriso darbą ir jo pamąstymus apie žmogų, evoliuciją ir kitus dalykus ir aptikau šiek tiek juokingą situacijos analizę. O situacija labai žmogiška į kurią pakliūna netgi įžymūs mokslininkai. Desmondas Morrisas dalinasi savo patirtimi ir daro išvadas bei pusiau juokingus patarimus kaip manipuliuoti neverbaline komunikacija jei jus sustabdė policija. Štai, ilga citata, mokykitės ir naudokit tik smulkių baudų vengimui :)))

Citata:

„ Protavau taip: jeigu nuolankumo gestai turi stiprų raminamąjį poveikį, vadinasi, šia biologine savybe galima manipuliuoti, naudojant tinkamus signalus. Dauguma vairuotojų, policijos sulaikyti už kokį menką kelių eismo taisyklių pažeidimą, tuoj pat ima įtikinėti niekuo neprasikaltę ar kaip nors bando pasiteisinti. Šitaip elgdamiesi, jie gina savąją (mobiliąją) teritoriją, taigi policininkams duoda suprasti varžąsi su jais. Blogiau pasielgti neįmanoma, nes policininkai tuomet būna priversti kontratakuoti. Kita vertus, jeigu parodysime esą nusižeminę ir nuolankūs, policijos pareigūnas nevalingai pasijus nuramintas. Kai be jokių išlygų prisipažįsti kaltę, pasiaiškini vien savo kvailumu ir nepilnavertiškumu, policininkas iškart pasijunta esąs padėties viešpats, tad pulti jam sunku. Tuomet privalai pareikšti jam padėką ir susižavėjimą tuo, kaip sumaniai jis pasielgė tave sustabdydamas. Bet žodžių čia nepakanka, būtina sustiprinti įspūdį deramais gestais ir pozomis. Baimę ir nuolankumą reikia aiškiai parodyti ir laikysena, ir veido išraiška. O svarbiausia būtina greitai išlipti iš automobilio ir kuo skubiau eiti policininko link. Negalima leisti pareigūnui artintis prie tavęs, nes atrodys, kad privertei jį padėti daug pastangų, taigi jam grasinai. Negana to, nelipdamas iš automobilio, pasilieki savo teritorijoje. Pasitraukdamas tolyn nuo jo, automatiškai susilpnini savo teritorinį statusą. Be to, sėdinčio automobilyje žmogaus padėtis iš esmės yra dominuojanti. Sėdimos padėties galia yra neįprastas mūsų elgsenos elementas. Niekas negali stovėti, jeigu sėdi „karalius“. Pastarajam atsistojus, visi privalo stotis. Tai ypatinga išimtis iš taisyklės, kad agresyvumas susijęs su statmena kūno padėtimi ir kad kuo žemesnis kūnas, tuo nuolankiau jis atrodo. Taigi išlipdamas iš mašinos atsisakai ir savo teritorinių teisių, ir dominuojančios sėdimos padėties, todėl tavo galia deramai sumažėjusi ir tolesni nuolankumą rodantys tavo veiksmai atrodys natūraliai. Atsistojus vis dėlto svarbu ne įsitempti, o susigūžti, netgi visam subliūkšti ir šiek tiek palenkti galvą. Balso tonas ne mažiau svarbus kaip ir patys žodžiai. Nerimastinga mina ir nusuktos į šalį akys taip pat padeda, o kad būtų dar įtikinamiau, galima padaryti keletą peradresuotų grūmingo veiksmų.

Deja, dažniausiai automobilių vairuotojai būna nusiteikę agresyviai ginti teritoriją, o tokią nuotaiką nuslėpti būna nepaprastai sunku. Reikia arba nemažos praktikos, arba gerai nusimanyti apie nežodinius elgsenos signalus ir mokėti juos panaudoti. Jeigu jums kasdieniame gyvenime ir taip šiek tiek stinga valdingumo, toks sąmoningas, gerai apgalvotas nusižeminimas gali būti pernelyg nemalonus, tad gali būti labiau priimtina sumokėti baudą.“

2 Komentaras to “Kaip manipuliuoti neverbaline komunikacija jei jus sustabdė policija”

  1. Praktiškas patarimas 😉 tik pagalvojau, kad gan sunkiai įgyvendinamas, nes pagal mūsų KET 62 str. iš automobilio išlipti galima tik pareigūnui leidus, iki tol turi sėdėti mašinoje, tai policininkui vistiek reikės vargti ateinant iki mašinos 😉
    http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=284131

    • na va, tos taisyklės ir įstatymai..kad tik pažemint mūsų uolius ir darbščius pareigūnus, kad tik pablogint jų savijautą..o taip gražu būtų, pažeidėjas išgriūna iš automobilio ir puola atgailauti… :)))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: