Pirmieji lietuviški „dubliai“ (doubles) su Tadu

Mano skeneris suburzgė paskutinį kartą ir štai švieži, dar šilti, nesenai iškepti dubliai. Sakyčiau ypatingi dubliai nes pirmą kartą dubliavau „savam kieme“ kartu su kolega Tadu. Idėja gan sena, tačiau lietuviškas pabandymas gimė vos prieš pora savaičių. Taigi kas iš to gavosi. Eksperimentavom dvigubai, nes dubliai buvo gaminami su redscale prieskoniu. Galbūt tinkamai nesusikalbėjom ,o galbūt taip jau gavosi, bet aš pamiršau įspėti jog dubliuojant redscale juostą reikia eksponuoti gamintojo nurodytu jautrumu, netgi šieeeeek tiek pereksponuoti. Tadas pats papasakos kokią techniką naudojo ir kokiu iso fotografavo visgi redscale yra „slidus“ reikalas ir nuspėti rezultatus sunkoka. Rezultate nors ir 200 iso juostą eksponavau kaip 400iso, tačiau akivaizdžiai persistengiau ir visuose kadruose antras sluoksnis viską užgožia. Kaip ten bebūtų rezultatas yra įdomus, nes kai kuriuose kadruose redscale raudonumas duoda labai įdomų efektą ir yra tarsi mažas prieskonis, o ne lygiavertis sluoksnis. Manau šią savybę galima išnaudoti tyčia derinant sluoksnius taip kad  redscale raudonumas duotų norimą efektą ir papldytų pagrindinį sluoksnį.

Taigi, keletas pačių įdomiausių ir labiausia vykusių kadrų:

Doubles

Dbls

Doubles-02

TM-doubles-01

d

Dd

24

25

26

33

36

Techninė informacija:

Juosta: Fuji Superia (iso 200)

Aš naudojau: Lomo Lc-A fotoaparatą, eksponavau juostą kaip 400 iso

Tadas naudojo: (       ) fotoapratą, juostą eksponavo redscale principu ( ) iso

Reklama

3 Komentaras to “Pirmieji lietuviški „dubliai“ (doubles) su Tadu”

  1. hmz, joa, manasis sluoksnis vos įžiūrimas. Superia 200 naudojau ne pirmą kartą, darydamas vieną redscale sluoksnį fotkinau ant ISO 50, na ir to lyg pakako, todėl darant 2 sluoksnius, fotkinau ant ISO 100. Bet matyt butų nepakenkę ir ISO 50. Naudojau senučiuką Zaria ir rankinį eksponometrą, bei f16 taisyklę.
    Sugalvojau, ką darysiu su tavo juosta, bet laiko man reikės daugiau 😉 planuoju irgi ant redscale fotkinti (ten spalvota, ane? ;)) ir kažką su tuo ISO reikės pagalvoti 😉

    • jo, ten spalvota, paprasta c-41, ją taip pat išfotkinau su lc-a irgi kaip 400iso. tai galbūt rankinis eksponometras truputį pavedė kad taip gavosi, nes mano lc-a automatinis eksponometras veikia fantastiškai tiksliai…nors su redscale tai reikia galingai kelt ta iso, vienu žodžiu eksperimentuose gimsta tiesa :)pirmas blynas gavosi visai skanus, sugalvojau kaip išnaudot tai kas mums gavosi. lauksim dabar antro blyno ir įdomių rezultatų su antra juosta!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: