Lomo LC-A gimtadienis

Spalio 23 dienos rytas. Vilniuje eilinė diena, gyvenimas, papuoštas rudeninėmis spalvomis, nestovi vietoje. Vieni bėga pietauti, kiti dar tik atsikėlė iš lovų. Paslaptingoje vietoje, kurią vietiniai vadina „Daiktų viešbučiu“, o geografai šios vietos koordinates apibūdina „tarp Mindaugo maximos ir Savanorių rimi“, verda diskusijos bei paskutiniai pasiruošimo darbai. Ne užilgo čia bus švenčiamas gimtadienis. Jubiliatas kukliai tyli ir mąsto, į diskusijas jis nesivelia. Mąsto kiek daug nuveikė per tuos 25 gyvenimo metus ir kiek dar daug planuoja nuveikti. Taip bemąstant atkeliauja vakaras.

Lc-a bday10

Lc-a bday14

Šventės pradžia numatyta 20val.vietos laiku. Pirmasis svečias, vadovaudamasis kita laiko juosta, ateina 19 valandą 4 minutės. Mes nepasitarę jo neišvarome, leidžiame stebėti kaip pakabiname paskutinį papuošimą, išdėliojame paskutinius LC-A formos sausainius ir laukiame. Domas tyliai įjungia seną patefoną, širdžiai mielos traškančios melodijos privilioja pirmuosius svečius. Vėliau privilioja ir antruosius, kelis trečiuosius ir….

Lc-a bday11

Lc-a bday01

Svečių ateina tikrai daug. Audito nepatvirtintais duomenimis jų galėjo būti apie 100. Svečiai vienas už kitą linksmesni, vienas už kitą draugiškesni ir išradingesni. Vaišių stalas pasipuošia specialiai gimtadieniui skirtais svečių keptais saldumynais. Visi puola bendrauti ir be abejo spaudinėti atsineštų fotoaparatų mygtukus. Jubiliatas šypsosi, jis jaučiasi pagerbtas.

Lc-a bday12

Lc-a bday13

Renginio organizatoriai nusprendžia jog metas skelbti oficialią šventės pradžią. Vargais negalais atkreipia minios dėmesį ir padėkoja svečiams už tai jog nepasididžiavo ir apsilankė šventėje. Žodį tarė „Daiktų viešbučio“ šeimininkės Aistė ir Dalia, vieni iš šio renginio kaltininkų, lomografai, Andrius ir Mantas, taip pat svečius pasveikino kitas svečias, Lomografijos ambasadorius Baltijos šalims Maksimas, su drauge Anna. Salėje nuaidi garsus VALIO ir visi puola švęsti.

Lc-a bday16

dublLc-a bday16

Žmonės dar šilčiau ir nuoširdžiau puola bendrauti tarpusavyje, salėje tvyro gerumo aura. Patiems smalsiausiems ir daugiausia norintiems sužinoti Andrius pradeda rodyti kaip galima išryškinti juodai baltą juostelę kavoje. Būrelis susidomėjusių apsupo Andriaus dirbtuvę ir linguodami pagal raminančius patefono garsus ryte ryja visą informaciją. Workshopas pavyko. Kiti šventės dalyviai kuria sau kaukes bei taip šiam vakarui bando persikūnyti į mešką, voverę, lc-a fotoaparatą….

Lc-a bday02

Lc-a bday03

Lc-a bday04

Po kelių minučių svečiai kviečiami į antrą aukštą, kuriame įkurtas mažytis kino teatras. Visi žino jog ne užilgo teks žiūrėti specialiai šiam renginiui sukurtą filmą „Žingsnis po žingsnio“. Mantas ir Tomas, šio filmo kūrėjai, padėkoja visiems kurie padėjo sukurti pirmąjį filmą apie Lietuvos lomografus bei paskelbia seanso pradžią. Dvidešimties minučių filmas praskrieja per kelias akimirkas. Jo metu žiūrovai aikčioja, juokiasi, džiaugiasi matydami gražias nuotraukas bei nuotaikingus lomografų komentarus. Žmonės, kurie iki tol mažai fotografavo po filmo pareiškia jog į jų gyvenimo tikslus įrašomas dar vienas punktas „įsigyti lc-a ir pradėti fotografuoti“.

Lc-a bday06

Lc-a bday07

Liko maloniausia šventės dalis- suvalgyti specialiai šiam gimtadieniui iškeptą, į jubiliatą begėdiškai panašų, tortą. Organizatoriai išdalina prizus patiems aktyviausiems ir linksmiausiems šventės dalyviams. Pamažu svečiai pradeda skirstytis. Lieka patys ištvermingiausi. Jie elgiasi taip, kaip ir dauguma statistinių vakarėlių dalyvių: iš ryškinimui naudotų kolbų baigia gerti paskutinius „Lomovskajos“ lašus, šoka užsidėję kartonines dėžes ant galvų bei vis dar daug fotografuoja.

Lc-a bday08

Lc-a bday09

Juostelėje užfiksuojami paskutiniai kadrai, ji atsukama, įsidedama į kišenę, visi atsisveikindami apsikabina ir patraukia namo. Iki kito gimtadienio.

Už gimtadienį jubiliatas labiausia dėkoja:

Daiktų viešbučiui ir jo šeimininkėms Aistei ir Daliai, lomografams Mantui ir Andriui, muzikantui Domui, Contraformai, pagalbininkams Miglei, Tomui, Rūtai. Taip pat gimtadienio globėjams iš www.lomography.com.

Už čia matomas nuotraukas pasakykim ačiū: man :), Aistei Nesterovaitei, Annai Avsejenko, Maximui Shadursky.

One Comment to “Lomo LC-A gimtadienis”

  1. It was fantastic party!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: