30 labai kvailų išradimų

Vakar visą dieną turėjau knistis su mokslas, tačiau kaip dažniausia būna galva nusprendė savaip padiktuoti dienos ritmą ir liepė knistis su kuo tik noriu, bet tik ne su mokslais. Beveik taip ir dariau. Pripažinsiu jog stebėtinai sėkmingai. Ir va sugalvojau jog mano smegenys yra visiškai nenaudingos ir pasaulis verkia jog neišnaudojamas toks potencialas (tai bent susireikšminimas). Nusprendžiau pasidomėti kaip gi žmonės išnaudoja tą trijų kilogramų mėsos faršą galvoje ir ką gero ir naudingo duoda šiam pasauliui. Ir štai po akimis pakliuvo LIFE.COM puslapis ir jame publikuojamas fotostraipsnis apie kvailus išradimus. Siūlau su juo susipažinti bei pasiklausyti mano niekam tikusių interpretacijų. Tiesa, išradimai dėstomi atsitiktine tvarka, jų numeracija visiškai, kartoju, visiškai nieko nereiškia.

1life.com

1)      Kreivavamzdis automatas (1952 m.). Tiesa sakant labai gudrus išradimas! Visi esam matę kaip filmuose herojai žūna pakirsti kulkos, nes niekaip nesugeba tuo pat metu slėptis už kampo ir atakuoti priešininkų. Bet, įsivaizduokim jog ir priešininkas turi tokį patį ginklą ir susišaudymas trunka, hm kelias valandas? Na ir šiaip, pati ginklo naudojimo prasmė, kaip teigia pats Life.com „pirma šauk, o po to pažiūrėk į ką pataikei“, tikrai paverčia šį nuostabų išradimą šiek tiek ironišku.

2life.com

2)      TV akiniai (1963m.). Vizualiai įspūdingas išradimas, kuris pakeltų daugumą žmonių į stiliaus viršūnę ir praskeltų kaktą, jei išradimas būtų naudojamas judėjimo metu. Bandau logiškai pateisinti, kam tokie akiniai reikalingi kasdienybėje, hm na nebent tam kad televizoriaus žiūrėjimas netrukdytų kitiems. Bet paradoksalu, tačiau dažniausia trukdo garsas, o ne vaizdas,  garsą puikiai izoliuoja ne toks jau kvailas išradimas- ausinės.  Na savaime suprantama, logiškiausia šio išradimo paskirtis, visiškai sugadinti regėjimą ir normalus televizoriaus žiūrėjimas iš normalaus atstumo taptų neįmanomas ir visuomet tektų naudoti šiuos TV akinius.

3life.com

3)      Antibanditinis lagaminas (1963m.). Kaip teigia Life.com, šio lagamino išradėjas tikėjosi labai paprastai atsikratyti vagių, kurie kėsinasi pagrobti lagaminą ir visą jame esanti turtą. Tiesiog trūkteli grandinę ir visas turtas krenta tiesiai ant nenaudėlių ir taip apsaugo turtą…hm, tai kad nė velnio neapsaugo. Na, nebent turtas yra tik metafora, ir vienintelis Jums brangus daiktas ir yra šis lagaminas, o viskas kas yra jame yra skirta vagims atbaidyti.

4life.com

4)      Hubardo elektrometras (1968m.). Aišku Jūs, baisūs žmonės valgydami pomidorą niekada nesusimąstėte kad jam gali skaudėti. Štai profesorius Hubbard`as susimąstė ir susimąstęs sukūrė elektrometrą, kuriuo tyrė ar pomidorai jaučia skausmą. Juokinga? Ot ir ne, tyrė tyrė ir ištyrė jog vargšai pomidorai labiausia kenčia ir netgi rėkia iš skausmo tuomet kai yra pjaustomi. Net neabejoju jog be specialaus elektrometro prie tokios išvados negalėjo prieiti joks profesorius.

5life.com

5)      Puodelio formos liemenėlė (1949 m.). Aš irgi iš pradžių susimąsčiau, wtf, juk tokios liemenėlės egzistuoja, tokios formos, tokių spalvų, kas čia blogai. O blogai čia (o gal gerai), jog šios liemenėlės neturi jokių dirželių, jokių susegimų, kairė ir dešinė krūtys gyvena atskirus gyvenimus po atskirais stogeliais. Įdomu, bet tikrai kvailoka.

6life.com

6)      Nešiojama suomiška sauna (1962 m.). Visada sakiau kad nesąmonė.  Štai TV Shop mano kad sąmonė ir puikiausia pardavinėja nešiojamas pirtis iš kažkokių plastmasinių plėvelių. Jei parduoda- reiškia perka. Štai tau ir idiotizmo apraiškos.

7life.com

7)      Narvas kūdikiams (1937 m.). Šiurpokas išradimas. Bent jau nuotrauka reklamai būtų visiškai netinkama, vaizdas mažų mažiausia gąsdinantis, kaip ir pats išradimas. O pasirodo jo atsiradimo istorija ir paskirtis yra pakankamai logiškos. Narvas kūdikiams gimė Anglijos didmiesčiuose, kur daugiabučių gyventojai neturi kiemų, aplink zuja pavojingi automobiliai, o vaikui visgi reikia šviežio oro ir lauko. Na sprendimas iškišti vaiką pro langą virš judrios gatvės tikrai atrodo nekaip. Abejonių kelia kiek to „gero oro“ gaus vaikas skraidžiodamas virš gatvės, visų antra įdomu ar negaus „lietaus“ ar dar rimtesnių „kritulių“ automobilių vairuotojai.

8life.com

8)      Laringofonas (1929 m.). Aparatas kuris siunčia nežinia kokį garsą, nes ragelis pridedamas prie gerklės arba žando. Čia ką, imituojama jog prastas ryšys ir gali muilint nesąmones savo merginai jog šiandien anksčiau namo negrįši nes su draugais mauki alų ir deja dėl prasto ryšio manai kad draugė palaiko tavo sprendimą. Aišku jeigu ji sužinotų visą tiesą, manau, jog po to ir be laringofono kalbėtum tik neaiškiais atsitiktiniais garsais.

9life.com

9)      Motorizuota banglentė (1948 m.). Mane iš principo prajuokina žmonių bandymai visur kur tik įmanoma įkišti motorą. Aišku, kam naudot savo raumenis, naudokim geležis ir džiūgaukim arklio galiomis. Visi ant motorizuotų banglenčių!

10life.com

10)  Lietingos dienos cigarečių laikiklis (1954 m.). Na tais laikais rūkymas buvo baisios mados dalykas ir niekas net nebandė suprasti apie kažkokią tariamą žalą sveikatai. O kam? Taigi nieko nuostabaus jog toks subtilus ir stilingas sprendimas, padės rūkoriui apsisaugoti nuo lietaus. Na aišku, negi gėdingai bėgsi slėptis po pastoge. Jokiais būdais. Geriau ramiai, elegantiškai prisidegti cigaretę su apsauga nuo lietaus.

11life.com

11)  Diržas – raketa (1961 m.). Mažiau juokinga ir itin reali žmogaus svajonė pakilti į dangų atsikračius visiems taip atsibodusių lėktuvų. Labai rimtai tuo užsiiminėjo naciai Antro pasaulinio karo metu, tačiau jiems nepavyko. Nuo jų savo genialumu netoli nukeliavo ir amerikiečiai. Atsargiai- kibirgalvis atskrenda.

12life.com

12)  Medactas (1959 m.). Medaus ir acto mišinys, stebuklingas vaistas nuo skausmo ir neabejotinai sėkmingas vėmalų sukėlėjas.

13life.com

13)  Šviečiančios padangos (1961 m.). Štai šį išradimą reikėtų parodyti mūsų šauniesiems automobilių atnaujintojams, kiek gi galima važinėti su soliariumų lempomis po automobiliais, pats laikas prašvytinti ir padangas. Važinėjančios Kalėdų eglutės, kiek gi galima…

14life.com

14)  Dušo šalmas (1970 m.). Išradimas skirtas moterims. Juk kartais taip svarbu palysti po dušu ir nesugadinti padarytos šukuosenos ar makiažo. Tai yra taip siaubingai svarbu jog ne viena moteris drąsiai ant galvos mautųsi praktiškai bet ką.

15life.com

15)  Cigarečių pakelio laikiklis (1955 m.). Kaip jau ir minėjau rūkymas tais laikais suprastas kiek kitaip nei dabar. Bet nemaniau kad taip. Na ką, skanaus ir sveikatos Jums…

16life.com

16)  Dailiojo rašymo žaidimas (1955 m.). O taip, tikrai pats populiariausias žaislas pasaulyje. Juk kiekvienas mažas vaikas svajoja namie žaisti „dailųjį rašymą“. Jonai, eikim žaisti su mašinėlėm? NE, eikim dailiai rašyti!

17life.com

17)  Greitai reaguojantis robotas (1960 m.). Robotas, kuris gali labai greitai sureaguoti ir šauti iš tikro ginklo. Na šįkart mano mintis perskaitė life.com ir pasakė tą patį ką norėjau sakyti aš: „tikrai labai gudru sukurti greitai reaguojantį robotą ir įduoti jam į rankas tikrą ginklą. Atsakingumo viršūnė.“

18life.com

18)  Tirolietiško dainavimo matuoklis (1925 m.). Sunku buvo tiksliai išversti, bet egzistuoja toks tirolietiškas dainavimas, nežinau ar galima lietuviškai taip sakyti, bet toks dainavimas vadinamas „jodlerinimu“. Tai štai šis matuoklis ir matuoja „jodlerinimą“. Taip taip, tą patį pagalvojau: kaip mes iki šiol gyvenome be tokio matuoklio?

19life.com

19)  Mini televizorius (1966 m.). Dar vienas labai svarbus išradimas. Minimizuokim viską ką tik galim (vyrai kukliai patylės ir sušnibždės „ne visai viską“). Na taip, mažas televizorius, išradėjui pavyko. Kaip pastebi life.com, vien išradėjo akinių stiklų storis daug ką pasako apie patį išradimą ir jo autorių.

20life.com

20)  Skraidanti platforma (1956 m.). Armijai reikia visko. Visko kas juda, skrenda, plaukia ir nesvarbu ar tai raketa- diržas ar tai skraidanti platforma. Svarbu bet kokiais būdais pakelti kareivį į orą, duoti kokį nors daiktą kurį galėtų užmesti kitiems kareiviams ant galvų, na o jau nusileidimas paties kareivio galvos skausmas.

21life.com

21)  Plakanti krūtinė (1963 m.). O štai čia mielasis life.com aš jus ir prigavau. Na ir ką kad šie mieli papyčiai atrodo juokingai? Na ir kas kad juos išrado, kaip jūs teigiat „kas gi daugiau jei ne japonai“. Tačiau šių papukų paskirtis yra aiški, kad maži vaikai galėtų ramiai miegoti būdami vieni. Tiesa, nepaminėjau jog papukuose įtaisytas kažkoks velnias kuris skleidžia širdies plakimo garsą. Taigi, mano kontraargumentas: ne vienas, ne du ir ne penki tyrimai įrodė jog širdies plakimo garsas labai stipriai ramina mažus vaikus ir jie gali ramiai miegot. Aišku visą tai galima pateikti ir paprasčiau, tačiau mielas mažas papytis kūdikėlio rankoje, na argi gali būt kas mieliau?

22life.com

22)  Venecijos akiniai (1950 m.). Štai šauniųjų Shutter shades močiutė. Tokie pat kvaili ir totaliai nepatogūs ir sunkiai suprantami akiniai. Aišku dėl skonio nesiginčijama, bet dėl jų patogumo galime ir pasiginčyt.

23life.com

23)  Žmogaus paukščio kostiumas (1955 m.). Dar vienas išradimas kuris turėjo pakelti žmogų į orą be tų sumautų ir visiems atsibodusių lėktuvų. Žavu, gražu, išradinga ir liūdna. Mat kaip teigia life.com, šio kostiumo išradėjas žuvo bandydamas kostiumą iššokęs iš sumauto lėktuvo.

24life.com

24)  Robotas- telefono atsakiklis (1964 m.). Štai jis, pirmasis autoatsakiklių tėvas. Taip turi atrodyti daiktas atsakantis į skambučius, o ne keturkampė dėžutė. Ai tiesa, šis robotas galėjo tik pakelti ragelį, jokio garso skleist jis nesugebėjo. Ups, nedaug trūko, tikrai nedaug.

25life.com

25)  Kūdikio laikiklis (1937 m.). Dar vienas stulbinantis laikiklis kūdikiui. Na žinot, tie kūdikiai, yra jis ar nėra, svarbu kaip nors vargais jį nusitempt kur reikia, o tas saugumas, kam jis rūpi. Tikrai nerūpi šio laikiklio išradėjams.

26life.com

26)  Jūrbačiai (1962 m.). Globalinis atšilimas, kylantis jūros lygis, tirpstantys ledynai, tvinstanti Rusnė. Ponas Hultonas pagalvojo apie tai. O tu?

27life.com

27)  „Miau“ mašina (1963 m.). Mašina su varikliu (!), kuri per minutę sumiauksi dešimt kartų. Fantastika. Žinau keletą žmonių, kurie nusižudytų gavę tokią dovaną arba nužudytų mane. Miau. Kalbama, jog miauksėjimas atbaido peles. Toks aparatas atbaidys ir draugus norinčius užsukti į svečius. Tie 14200 miau per dieną nubaidys netgi paskutines sveiko proto liekanas.

28life.com

28)  Šuns laikiklis (1940 m.). O ką? Nesusitvarkot su savo Rikiais, Sargiais, Bobikais ir Ryžikais. Jums padės nuostabiausias išradimas pasaulyje.

29life.com

29)  Cigarečių laikiklis dviems (1955 m.). Damn it, na jie iš tikrųjų mėgo rūkyti. Na negi neromantiška? Kartu su savo antra puse saldžiai įkvepiat smirdančių dūmų, plaučiai prisipildo jais… Amžina meilė, kol plaučių vėžys jus išskirs.

30life.com

30)  Išorinė kalakuto šildymo krosnelė (1966 m.). Stilingas ir ergonomiškas maisto šildymo aparatas Jūsų virtuvei.

Net neabejoju jog tai tik lašas jūroje ir žmonija yra sukūrusi šimtą kartų didesnių nesąmonių nei šios. Kai turėsiu laisvo laiko, pažadu tuo pasidomėti..arba išrasti ką nors tikrai ypatingo ir naudingo!

3 Komentaras to “30 labai kvailų išradimų”

  1. labai kvatojau net vietom: )

  2. Prisijuokiau, o ir nuotraukos – jė, kai kurių veido išraiškose toks neaprėpiamas pasitikėjimas savo (arba ne) išradimais 🙂

  3. na pasiziurejus kokias nesamones sukurdavo tada zmones,pagalvojau na ir akmens amzius buvo. nepasakyciau kad ir seis laikais kazko fantastisko sukurta bet vis gereu

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: