Europos burės nunešė į šalį…

Pirmadienį teko garbė, o po to ir prievolė, sudalyvauti Europos burių apdovanojimų įteikimo ceremonijoje. Nuo pat pirmos akimirkos su visa savo natūra, tarp visų biurokratų ir biurokratais wanna be, jaučiausi pakankamai nejaukiai. Bet savo jausmus paliksiu nuošalyje (cituojant garsųjį visuomenės veikėją Sheldon Cooper: aš mokslininkas, o ne hipis). Noriu pasidalinti keliais pastebėjimais:

Biurokratai mėgsta biurokratiškai atrodančius kitus biurokratus, taigi sėdėjimo vietos konferencijų salėje buvo parenkamos arba pagal sekretorių užgaidas („šefe, man atrodo kad geriausia matysis iš čia“) arba bandant bėgti kuo toliau nuo kažkokių neaiškių tipų ir sėdant prie solidžių kostiumuotų jaunuolių ar senolių (kaip ne aš).

Ir prasidėjo cirkų cirkai. Renginio organizatoriai, kaip supratau, buvo Finansų ministerija (nenoriu tikslinti info, čia blogas, o ne BNS). Taigi renginio atidaryti išstoja Finansų šefų šefas Šimonytė (kuri asmeniškai siuntė kvietimus), kuri bandė sakyti sveikinimo kalbą. COME ON. Mokykloje sakydamas 2 minučių sveikinimo kalbą gali jaudintis ir žvilgčioti į lapuką. Bet kai tai daro ministrė ir dar rankoje visą laiką gniaužo tušinuką, na mažų mažiausia ne solidu (sakysit visa neverbalika konotavo vargšės jaudulį, na bet o ko čia jaudintis???). Taigi įsikibusi tušinuko, Šimonytė vos ne vos baigia savo sveikinimo kalbą ir prasideda konferencija. Pateikiu kelis perlus iš konferencijos (ne visada spėjau pasižymėti kas yra citatų autorius):

 

Žmogus norėdamas apeiti įstatymus juos mokosi, analizuoja ir tik išmokęs juos apeina. Bet tai irgi gerai.

Buržujų pinigai – jų niekam negaila. (Apie Europos paramą)

Su sąžiningumu Lietuva neturi nieko bendra.

Mes ne tiek vagiam, kiek įsivaizduojam kad vagiam.

Įsisavinant ES lėšas tas atsiskaitymas už viską ir čekiukų rinkimas juk yra labai gerai. Atsirado papildomų darbo vietų kas dirba su tais surinktais čekiukais.

Vagia 5 proc. o mes manome kad visi vagia. Kas iš jūsų vagia? Pasakykit iš kur, mes irgi norime iš ten vogti.

Miegoti pas mamą, kad ir neblaivią, yra žymiai geriau.

Pats sugalvosi, pats padarysi, tave patį ir nubaus, kad padarei blogai.

Rajonuose yra intelekto stoka.

Susitvarkykime viską savo galvose, o tada išsispręs ir dings visos krizės.

 

O labiausia tai man patiko renginio moderatorius. Pirmas 15 min didžiavausi juo, koks protingas ir išslavinęs žurnalistas, kaip puikiai nusimano ir gerai moderuoja diskusiją. Tačiau kai prasidėjo jo panegirikų bangos tai visi gali nuo šiol jį vadinti geriausiu draugu, nes puikiai žinome kiek metų jis studijavo JAV ir kokią stipendiją gavo, su kokiais ministrais kur yra kalbėjęs, kur važiavo, kas jo bičiuliai, su kokiais garsiai žmonėmis geria alų ir aplamai galų gale jis tapo absoliučiu dėmesio centru ir tai jo pasigyrimams suteikė papildomo įkvėpimo…

Balto vyno taurės užglaistė nepasitenkinimą, kurį vėliau kėlė pačių apdovanojimų vedėjai ir milijonas klaidų bandant oficialiai ir iškilmingai įteikti apdovanojimus. Pliusą dedu B. Dvariono bigbendui, kuris išgelbėjo MANO nuotaiką šioje „šventėje“. Tikiuosi nebeteks dalyvauti panašiuose karnavaliniuose renginiuose, o jeigu teks, tikiuosi kad jie pastebi ir mokosi iš savo klaidų ir kitą karnavalą suorganizuos daug kokybiškiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: