Spalvota fotografija prieš I pasaulinį karą

Įprastai pirmąją dvidešimtojo amžiaus pusę mums rodžiusi nespalvotoji fotografija ir tapo šio laikmečio simboliu. Nors pirmosios spalvotos fotografijos buvo sukurtos dar XIX a.pabaigoje, tačiau plačiai jos paplito tik XX a.antroje pusėje. Šios istorinės aplinkybės suformavo ir žiūrovo žvilgsnį į fotografijas. Nieko nestebina spalvota fotografija iš šeštojo dešimtmečio. Tačiau kas nutinka kai matai spalvotą nuotrauką, darytą XX a.pradžioje. Jausmas tikrai keistas, atrodo jog vaizdas įamžintas dabar, o ne prieš šimtą metų. Tas jausmas atsiranda dėl paprasčiausio įpratimo, nes tą laikmetį iki tol atstovavo vien tik nespalvotoji fotografija. Neseniai internete pasirodė rusų fotografo Sergejaus Michalivočiaus Prokudino- Gorskio (1863-1944) darbai, kuris pritaikęs unikalią fotografavimo techniką, dirbo tuometinėje carinėje Rusijoje. Jis naudojo specifinį fotoaparatą, kuriuo sugebėjo vienu metu užfiksuoti nuotraukas naudodamas raudoną, žalią ir mėlynus filtrus. Vėliau kombinuodamas tris skirtingais filtrais įamžintus vaizdus jis sugebėjo gauti spalvas, panašias į realybėje egzistuojančias spalvas. Galutinis rezultatas – puiki nuotraukų kokybė ir neįtikėtinai tikroviškos spalvos. Fotografijos paviešino Kongreso biblioteka. (parengta pagal http://www.boston.com)

This slideshow requires JavaScript.

Reklama

2 Komentaras to “Spalvota fotografija prieš I pasaulinį karą”

  1. ar čia ne tas vyras, kuris ir lietuvoj nemažai prifotkinęs, ir gal net tarp šitų darbų yra ne vienas iš LT, bent jau kažkur-Vln-apylinkių?

  2. Tikrai taip, čia tas pats! Lietuvoje jis prigaudė puikių peizažų (daugiau apie tai: http://gidas.wordpress.com/2009/05/21/vilnius-peizazu-meistro-akimis/).

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: