InterRail – kai nuo įspūdžių pertekliaus darosi bloga (2 dalis/13)

2 diena

Antra kelionės diena išaušo bendrabučio svečių kambaryje, kuris buvo dekoruotas tokiomis vesterno baro tipo “apkrapytomis“ durimis (suprask, kad svečias jaustųsi pakankamai nepatogiai ir nenorėtų per ilgai užsibūti). Būtiužsi nesinorėjo nei kiek ir jau nuo pat ankstyvo ryto nekantravau ir laukiau “osnabriukinimo“ po Amsterdamą pradžios. Pirmas kartas šiame, legendomis apipintame, mieste žadėjo kur kas daugiau nuotykių nei sekmadieniniame Bremene.

Draugė įteikė Amsterdamo žemėlapį, palinkėjo sėkmės ir puolė dėti paskutinius taškus ant savo magistrinio darbo. Kadangi savo magistrinį buvau apgynęs prieš šviežias pora savaičių ir galimybę stoti į doktorantūrą atidėjau kitiems (o gal keliams?) metams vien tik dėl galimybės pakeliauti ir pagaliau pailsėti, į kelią pajudėjau puikiai nusiteikęs. O kaip gi teiksiesi nepuikiai, kai žemėlapis rankoje žadėjo itin lengvą ir aiškų pasivaikščiojimą (kas čia gali būti neaiškaus kai miestas taip lygiai subraižytas).

Užteko poros valandų susimaišyti ir visiškai susipainioti kuri kryptis yra kuri bei kitų dviejų valandų, kad pagaliau suprastum ir surastum teisingą atsakymą. Vaikštant po Amsterdamą iš kart pasidaro aišku, kad Amsterdamas tai it sendaikčių parduotuvė, lyginant su steriliais Bremenu ar Osnabriuku.

Prigąsdinti lietingų prognozių pirmąją dieną išgyvenom, kaip vienos parduotuvės savininkas įvardino, Afriką Amsterdame. Už tokį jo šmaikštumą teko sumokėti 5 kartus daugiau už šalto vandens butelį (pirmasis turistisnis feilas). Taip pat teko pralaimėti ir karščio iššauktą atsiprašymą, kai mano nekantrumas pralaimėjo kantrumui. Taip taip už dviejų žingsnių (čia ne metafora) buvo prekybos centras, kuriame vanduo kainavo nei daug nei mažai (iš tikro tai mažai), o 10 kartų pigiau.

Įdienojus karštis visiškai pašėlo ir vertė gulėti parke po medžiu ar ieškoti kokio nors fontano kojų įmerkimo ritualui. Kanalas tam griežtai netiko. Apskritai kėliau hipotezę ar atsiranda bepročių, kurie maudosi kanaluose. Tačiau +40 lauke ir nei vieno bepročio kanale.

Tačiau buvo du bepročiai mieste (buvo jų ir daugiau), kurie sunkiai pakeliamą karščio bangą bandė kelti vaikštinėdami pagrindiniais šoping srytais ir visokiais kitokiais įžymiais strytais.  Galima sukalbėti visą rožančių už banalumą, tačiau kaip gi be raudonųjų žibintų kvartalo (maždaug per pietus, kai lauke buvo +35). Parsidavinėjančios moterys buvo tikrai karštos. Gal tiksliau jos buvo šlapios nuo prakaito ir tai mažino jų kainą kelis kartus (tik hipotezė, kurios netikrinau). Klientų, apart žioplinėjančių turistų, nesimatė nė iš tolo. Visgi prekės buvo gerokai pašvinkusios.

Ir kai diena jau artėjo prie pabaigos, nuotaiką praskardino vyrukas nuostabia anglų kalba pasakęs, kad Amsterdame nieks nekalba angliškai (o taip, štai ir išsidavė, kad į jį reikia žiūrėti super įtariai) ir paprašė keleto eurų skambučiui į New Yorką. Mes apsimetėm, kad nesupranta ko jis nori, o jis bandė mus įtikinti rūsčiu žvilgsniu (kuris sukėlė nemažą juoko dozę) ir visokia kitokia neverbalika. Neverbalika buvo tokia galinga, jog neliko nieko kito tik pagelbėti vargšui nelaimėliui duodant 50 lietuviškų centų. „Ukrainietiški pinigai netinka“ nuliūdo rūsčiojo žvilgnsio savininkas, kuris New Yorko telefono vielomis taip ir nepasiekė. O mes pasiekėm dar vieną barą, kuriame laukė nostalgiški pokalbiai, šiek tiek Heinekeno ir ramus naktinis ėjimas namo, stengiantis išvengti išprotėjusių dviratininkų…

Tęsinys laukia jūsų…

One Comment to “InterRail – kai nuo įspūdžių pertekliaus darosi bloga (2 dalis/13)”

  1. Toks žydras, karštas, šlapias tęsinys. Kažin ką atneš kitas, laukiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: