InterRail – kai nuo įspūdžių pertekliaus darosi bloga (4 dalis/13)

4 diena

Atostogų metu neįtikėtinai ankstyvas rytas ir itin skubi kelionė link Amsterdamo geležinkelio stoties nėra pats maloniausias potyris. Ypač ankstyvas rytas. Nors maršrutas buvo patikrintas, tačiau šiek tiek painiavos ir minimalios baimės pavėluoti buvo. Miestas budo po naktinės audros prievartavimų. Jis buvo šaltas ir alsavo baime (taip ir nežinau ar audra pakartotinai puolė miestą). Palikti Amsterdamą atrodė pats tinkamiausias metas ir nė nenujautėm, kad ši diena bus tikrojo spontaniško keliavimo diena.

Netrukus jau sėdėjome rytiniame traukinyje, o lengva snaudulį bei apniukusį dangų drumstė išlendančios saulės spinduliai bei pro langą lekiantys vaizdai: Haga, Roterdamas etc.

Netrukus atvykom ir į Briuselį. Laiko persėdimui daugiau negu pakanka (čia mums taip atrodė). Kadangi laukė kelionė į kitą šalį, o tiksliau į Paryžių, tai forumuose rasta informacija patarė pasirūpinti bilietų rezervacija. Laukiamajame keletas žmonių ir po keliolikos minučių laukimo eilėje mums pasiūlo bilietus su persėdimu per Lilį. Tiesioginio traukinio rezervacija kainuoja ŠIEK TIEK daugiau (maždaug 40 eurų žmogui).

Sumokam mažesnį rezervacijos mokestį ir skubam, nes traukinys išvyksta po 10 min. (štai ir ištirpo laisvas laikas, kurį galėjome išnaudoti Briuselio stoties rajono pažinimui). Stotyje sumaišties ŠIEK TIEK daugiau ir juokaudami prisimename aiškiąją Bremeno stotį. Et, bet po minutės randam reikalingą peroną, kelią ir tablo su užrašytu mūsų traukinio numeriu bei maršrutu, kuris…..po kelių sekundžių dingsta. Keista.

 Sunerimę prieinam prie vieno iš stoties darbuotojų ir klausiam kas nutiko, jis kažką šaukia prancūziškai, viena aišku – traukinys iš čia nevažiuos, o belgas angliškai nekalbės. Bėgam į kitą peroną, bet ten traukinio irgi nėra. Lengva panika (gal kam ir lengva, o man tragiška panika) ir nukabinę nosis grįžtam į rezervacijos punktą – gal dar pavyks laiku nuvykti į Lilį ir iš ten spėti į savo paryžietiškąjį traukinį (mat pirmosios rezervacijos metu ėmė bilietus ir iš Lilio į Paryžių).

Informacijos poste sėdintis vaikinas pakrapšto plikę ir mums pasiūlo važiuoti su papildomu persėdimu bei patikina, kad pagal oficialų grafiką turėtume lengvai spėti. Šį kartą traukinys laukė vietoje, pajudėjome laiku.

Ir štai nuo šios akimirkos Belgija tampa dar labiau prakeikta nei iki tol. Baisiai smirdančių kojų savininkas/kaimynas yra menkniekis palyginus su tuo, kaip smarkiai nuo grafiko pradėjo atsilikti mūsų traukinys. Apskritai, visi traukiniai pradėjo vėluoti, niekas nieko nepranešė, aplinkiniai kalba tik prancūziškai ir neramumo jausmas kopia zenito link. Susiradę kelis žmones kurie taip pat keliauja į Lilį, bandom keliauti kartu. Nei daug nei mažai, tačiau bandydami įveikti vos pora šimtų kilometrų pakeičiame kelis traukinius. Vietoje Briuselis – Lilis gauname štai tokį persėdimų asorti:

Briuselis- Mons

Mons– Tournai

Tournai- Mouscroun

Mouscroun –Lille

Ar įsivaizduojate kaip aš myliu Belgiją?

Po tokio show, Lilį pasiekėme likus 1 minutei iki traukinio į Paryžių išvykimo. Tačiau paaiškėja, kad traukinys išvyksta iš KITOS STOTIES. Vos sekundei spėję nusiminti, pamatom, kad ta kita stotis yra nutolusi maždaug 250 metrų nuo mūsų. Bėgti su pilna, apie 15kg sveriančia, kuprine yra menkas malonumas. Deja, bet tas malonumas taip pat pasirodė ir nelabai sėkmingas. Pirmykštis planas sugriuvo galutinai. Bet Lilis ne tas svajonių miestas, kuriame norėjom praleisti ketvirtą nuostabiosios kelionės dieną, tad nespėjus į traukinį ir praradus rezervacijos mokestį (~24 eurus) liko vienintelė išeitis eiti į bilietų ofisą ir pasikeisti bilietus.

Lietuviškos patirties pamokytas jau rezgiau planus kaltindamas vėluojančius traukinius, kruopščiai ruošiau grasinimus, pvz. kad esu super žinomas žurnalistas ir, kad parašysiu koks šūdinas tas Lilis. Tūlo lietuvio nuostabai užteko paprašyti apkeisti bilietus ir pasakyti, kad Briuselio (pirmasis iš 4) traukinys vėlavo ir viskas praėjo ramiai ir elegantiškai. Ta proga įvertinom situaciją ir matydami, kad turim laiko užsirezervavom naktinį traukinį iš Paryžiaus į Prancūzijos pietus. 18 eurų vienam žmogui už naktinį traukinį yra euru brangiau negu kainuoja hostelis Paryžiuje. Svarbiausia tokio tipo kelionėje yra tai, kad miegodamas gali įveikti visą Prancūziją ir sutaupai vieną dieną važiavimo.

Kelionėje Lilis – Paryžius teko pajusti greitųjų traukinių smagumą. Noras pasižvalgyti pro langą ir pasigrožėti kraštovaizdžiu, važiuojant greituoju traukiniu, ir liko tik noru. Na bandžiau, bet apsivemti galima nuo greitos vaizdų kaitos maždaug po pirmų 10 min. Mažiau nei pora valandų ir mes jau Paryžiuje, o tiksliau Čarlio de Golio oro uoste, nes būtent čia važiavo artimiausias traukinys. Tačiau ši bėda pasirodė ne bėda, nes metro bilietas iš oro uosto į Paryžiaus centrą su Interrail yra nemokamas. Skaudžiausia, kad būtent šiame traukinyje netekome nuostabaus kelionės palydovo – mėlyno džemperio.

Vos tik išlipus iš traukinio mus pasitiko automatais ginkluoti policininkai, kurie liepė bėgti į rodomą pusę ir nė iš tolo neprileido žmonių prie kažinkažko. Jausmas ne koks, ypač žinant neramumus visame pasaulyje ir identifikavus, jog esi viename didžiausių oro uostų pasaulyje. Kita vertus Paryžiuje ant kiekvieno kampo laksto automatais ginkluoti policininkai/kariškiai – norma.

Subėgus į laukiamąjį teko patirti tikrąją prancūziškąją betvarkę. Vienu metu nusprendėm bandyti tiesiog keliauti metro ir nelaukti 40 min eilėje prie nemokamo bilieto REZERVACIJOS (o taip, jos persekioja nuolatos, tam reikia būti pasiruošusiam). Sulaukęs pamojavau info merginai InterRail bilietu ir žavia prancūzų kalba pareiškiau „contramarquette“ ir štai po dviejų minučių jau sėdėjome metro į centrą.

Paryžiuje beveik savaitę tupėjome pakankamai neseniai, tad į jį atvykom tik aplankyti Pompidou muziejų, kurio nesugebėjome aplankyti pirmojo vizito metu. Nors žemėlapis rodė, kad muziejus stūkso visai čia pat, tačiau limituotas laikas ir lengvai nutolusi naktinio traukinio stotis sukūrė kažkokią kvailą įtampą ir niekaip nesugebėjome rasti visai čia pat buvusio muziejaus.

Visgi radome ir brovėmės į vidų. Skubėk neskubėjęs kai pamatęs milžinišką turistinę kuprinę apsauginis sumąsto ją tikrinti. Tikrai maniau, kad išprotėsiu. Tačiau vos pamatęs mano paso kampelį (nes iki 25 metų asmenims iš EU įėjimas į Pompidou nemokamas, kaip ir į Louvre ir dar kalną vietų Paryžiuje) apsauginis pasidomėjo iš kur aš. Išgirdęs žodį Lithuania jis lyg pašėlęs puolė rėkti “laaaaabas, vilnius, kaip sekasi, Riga (???), lietuva“ ir t.t. Kaip supratote aš tikrinamas daugiau nebebuvau.

Pasitenkinę apsilankymu Pompidou pajudėjome link stoties, naktinio traukinio link. Ir nors atrodė, kad Paryžių jau esam apžiūrėję, tačiau birželio pabaigos Paryžius radikaliai skyrėsi nuo vasario pradžios Paryžiaus. Taip skaudu buvo palikti šį miestą…ech. Tačiau nuojauta, kad jame dar teks lankytis, padėjo ramiai pasiekti stotį.

Įlipome į naktinį traukinį, kuris pasirodė pakankamai nenaktiniu. Žinant, kad pirkome pačius pigiausius bilietus, tai gavom visą komplektą svajonių kelionei naktį. Didelį peroną be atskirų kupė ir kalną stereotipų, kuriuos pažins Komunikacijos mokslus krimtę studentai: ką pasirinktum važiavimui vienoje kupė: juodukus gangsterius, įtartinus arabus, šeimą su dviem kūdikiais??? Mes gavome viską ir kūdikiai valdė vagono nuotaiką. Tai yra nenuotaiką. Kai kūdikiai su šeima pasišalino (4 val. paryčiais), buvo likę vos 2,5 valandos kelio.

Naktį įdomiausia buvo stebėti ne tik bundančią Prancūziją, bet ir traukinyje isteriškai bėgiojantį ir atrodantį vyrą, kuris pripuldavo prie kažkokio lagamino, kažką isteriškai krapštydavo ir tada atsisėsdavo bet kurioje laisvoje vietoje (ale lyg niekur nieko). Tada vėl tas pats, tik atsisėsdavo jau kitur. Pamaniau, kad tai pirmasis ir tikrai nepaskutinis kelionėje sutiktas keistuolis. Visgi, ačiū dievui, klydau.

Tęsinyje Viduržemio jūros smagumai…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: