Debiutas Eurolygoje

Seniai norėjau parašyti ką nors apie krepšinį. Krepšinis vienu mano gyvenimo etapų buvo ypatingai svarbus. Toks, kad apėmė pusę visos esmės. Galėčiau parašyti ištisus memuarus apie tai, koks apsišvietęs fanas buvau (ypač kai man buvo kokie 10 metų). Būdamas gal kokių 12 metų sudariau Europos klubinių komandų reitingą į kurį buvo įtraukta ir su specialiais skaičiavimais sureitinguota ~600 komandų.

Bet apie tai, matyt, papasakosiu kitą kartą (gal net pavyks atrasti reitingų sąsiuvinį). Šį kart apie naujesnius laikus, apie šį trečiadienį įvykusią pirmąją kelionę į Kauną, į Eurolygos rungtynes.

Spontaniškas sumanymas buvo vykdomas su tokiu pačiu spontaniškumo užtaisu. Paskutinę akimirką nusipirkę bilietus, susiplanavome kelionę į Kauną. Kolegas įspėjau, kad turime elgtis kaip tikri fanai. Ypač dėl to, kad apie komandos pasiekimus teko girdėti tik iš žiniasklaidos pateikiamų skaičių. Jokiais kitais būdais, įskaitant TV transliacijas, su komanda susipažinę nebuvome.

Laikydamiesi visų konvencijų pasižadėjome susirasti vietinės (t.y. palaikomos) komandos šalikėlius (tipinis sirgalių atributas) arba žalios spalvos rūbus (su šia spalva save glaudžiai sieja vietinė komanda). Taip pat reikėjo internete susirasti tipinius prielankumą komandai rodančius žodžių derinius.

Kelionės pradžioje paaiškėjo, kad kolegos sugebėjo gauti reikiamus šalikus, o aš teradau mėlyną užsegamą megztinį, kurio apykaklė ir sagų juostelė buvo žalios spalvos (geriausias iš visų variantų, neskaitant tamsiai žalių marškinėlių su milžinišku užrašu JAMAICA).

Važiuodami nusprendėme laikytis kitų, tikro komandos sirgaliaus, palaikymo tradicijų ir praleidę visas pakelės pardotuves užsukome į degalinę bei nusipirkome alkoholinio gėrimo (brendžio, lyg ir). Nors konvencialiai prie alkoholinio gėrimo ragavimo turėjo prisidėti ir vairuotojas, tačiau jis tai daryti griežtai atsisakė. Alkoholinio gėrimo vartojimas, kaip paaiškėjo vėliau, stiprina prieraišumo prie vietinės komandos jausmą, kuris po atitinkamo alkoholio kiekio yra išreiškiamas dainų apie krepšinį retransliavimu iš mobiliųjų telefonų ir primygtinu reikalavimu bendrakeleiviams prisidėti prie intensyvesnio komandos palaikymo.

Pasiekus areną, kurioje ir vyko pagrindinis vakaro renginys, aplink pastebėjome daugiau panašia atributika pasipuošusių asmenų, kurie lygiai taip pat (alkoholiniais gėrimais) stiprino patriotiškumą tiek prieš varžybas, tiek vėliau, varžybų metu.

Įdomiausia, kad prieraišumas komandai zenitą pasiekė giedant teritorijos, kurioje buvome himną. Vėliau prieraišumas komandai blėso. Greičiausia tai tiesiogiai susiję su akivaizdžiu vietinės komandos prastų rezultatų demonstravimu. Grįždami namo klausėme senų, nostalgiškų dainų ne apie krepšinį bei kalbėjome apie jaunystę. Tarp aptariamų temų krepšinio tema taip pat nebuvo liečiama. Tam, turbūt, daugiausia įtakos turėjo ypatingai prasti komandos rezultatai.

Grįžęs į namus supratau, kad tai buvo pirmosios mano aplankytos Eurolygos rungtynės. Lygos, kuria taip žavėjausi vaikystėje. Kaip dabar prisimenu Eurolygos apžvalgas per TV, kuomet mane taip įkvėpdavo matomi vaizdai, jog maždaug įpūsėjus laidai aš jau skraidydavau dėdamas į krepšį iš viršaus (savo kambaryje į prie spintos priklijuotą žaislinį krepšį). Tuo metu mūsų komandos kapstėsi antro ir trečio pagal pajėgumą lygmens varžybose, o Eurolyga buvo didžiausia ir sunkiai įtikima svajonė. Svajonė, kurią stebint po tiek metų nepajutau jokio jausmo ir tik dar kartą įsitikinau, kad, matyt, daugiau niekada nebeteks mėgautis daiktais ir įvykiais taip, kaip tai buvo vaikystėje.

Vaikystė, matyt, todėl ir yra tokia stebuklinga, kad viskas pažįstama per žaidimus. O kaip teigė Friedrichas Schilleris: Žmogus žaidžia tik tuomet, kai tikrąja šio žodžio prasme yra žmogus, ir tik tuomet jis yra tikras žmogus, kai žaidžia. Linkiu sau ir visiems kuo daugiau žaisti ir būti žmonėmis. Su Kalėdom.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: