Renginio fotografavimas: Supersci Lofte

Apie renginio fotografavimą prisiklausęs visokiausių gandų ir kalbų pagaliau pats ryžausi viską išbandyti savo kailiu. Na ir proga pasitaikė nebloga: Supersci koncertas Lofte. Supersci, turbūt labiau dievinama Lietuvoje negu Švedijoje, ir nors koncerto metu kalbinti žmonės pripažino, kad jų dainos nuobodokos….kol galiausia užgrojo ta vienintelė ir nepakartojama daina, kuri šaukštu medaus stebuklingai pataisė statinę apelsinų žievelių marmelado.

Taigi, apie fotografavimą…Nuomonės ir straipsniai teigė: joooo, su spalvų makalyne, tamsa ir erdvės trūkumu sunkiai susidoroja net ir profesionalai. Kaip sakė Levinas: praktika, praktika ir dar kartą praktika, štai kas gali pagelbėt fotografuojant renginius. Na dar gera blykstė, šviesus objektyvas ir geras fotoaparatas.

Bandymų buvo įvairių, žaidžiau dėl proceso, ne dėl rezultato. Tai pirmo karto reziume, kuris be jokios abejonės yra koreguotinas, gavosi toks:

ISO 800. 1250 jau šlykštu. 800 pats tas. (mažiau nesigavo, nes objektyvai šykščiai tamsūs).

Šviesus objektyvas, platus kampas. Turėjau 17-40 mm, bendriems planams tiko tobulai, nors skylė kiek tamsoka f 4.0. Visokio plauko eksperimentams buvau pasiėmęs savo “juostinių“ m42 objektyvų porą. Penkiasdešimtuką Zenitarą ir veidrodinį, nesuvokiamo tamsumo (F 11) Porst`ą. Keistuoliai labiau tiko filmavimui. Tiesą sakant, filmavimui jie tiko tobulai. Tik filmavimas nebuvo numatytas vakaro programoje, stovas liko nakvoti namie.

Blykstė irgi dalykas keistas. Visi fotografavo pagal antrą užuolaidėlę. Na jo, o ką daugiau daryti, bet rezultatas gaunasi identiškas ir ne itin įdomus. Aš pliaukšėjau visaip ir rezultatas gavosi, hm, ne itin įdomus, bet kiek kitoks negu kolegų su šviesia optika ir antraeile užuolaidėlių sinchronizacija ir milžiniška patirtimi fotografuojant lofte.

Bene svarbiausia stebėti apšvietėjo darbą ir bandyt pagaut pasikartojimus, ciklus ir nuspėti kada, kaip ir kur pasikeis šviesos. Supratus, kad tuo ir tuo dainos momentu visu pajėgumu įjungiami halogenai ar tuo ir tuo momentu po žalios eina mėlyna ir t.t. labai stipriai pasilengvini sau darbą.

O šiaip patirtis gan nebloga, bandymas irgi neblogas (nors rezultatas man nelabai patinka), štai kas gavosi sumetus viską į vieną krūvą:

This slideshow requires JavaScript.

O štai ta vienintelė ir nepakartojama daina, kurią būdamas strategiškai patogioje vietoje nusprendžiau nufilmuoti. Nors tuo metu buvau užsidėjęs Zenitarą ir pabijojau, kad rankinis fokusavimas, o ypač filmuojant iš rankos, be stovo, gali nuvilti, tačiau viskas pavyko tikrai gan neblogai  (žiūrėti tik HD kokybe, kitu atveju neteksite 52 proc. malonumo)

3 Komentaras to “Renginio fotografavimas: Supersci Lofte”

  1. keletas žavių, keletas normalių, visai neblogai, sakyč 😉

  2. Danke, visgi pirmas kartas, tsakant. 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: