Knygų mugės maišų turinys

Kaip sakė Leokadijus Joneikis (pilotas.lt) “Paprotys, kad iš knygų mugės nepadoru išeiti tuščiomis – gerbiamas. 5 kg literatūros maišelis – mandagu. 10 kg – inteligentiška. Literatūrinis nešulys – inteligentiškumo veidrodis, pagarba spausdintam žodžiui, raštingumo manifestacija“. Panašu, kad dauguma lietuvių neskaičiuodami siekė inteligentiškumo lygmens. Nebūtinai turiniu, bent jau kiekiu.

Eilės prie kasų ir tūkstančiai žioplių salėje, kaip ir kiekvienais metais privertė dejuoti šventiškai nusiteikusį mugės lankytoją. Mat labai sunku ką nors išsirinkti, kai tau į nugarą baksnoja ir liepia kuo skubiau trauktis nuo lentynos ir užleisti vietą kitam inteligentui.

Šiemet į Knygų mugę pažvelgiau kaip niekad pragmatiškai. Padaręs namų darbus pasidariau sąrašėlį ir susirinkau beveik viską ko reikėjo. Kai ką teko praleisti, mat paaiškėjo, kad nūdiena knygyno kaina yra patrauklesnė negu nejudinama kaina mugės metu. Jeigu pernai pildžiau profesinės literatūros spintą, tai šiemet leidau sau atsipalaiduoti. Bent jau taip jaučiausi. Taigi, traukiam knygas ir krepšio ir žiūrim :

Agnė Narušytė “Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje“ (Pirmasis pirkinys suviliojęs labai gera kaina. Knyga skaityta ir sukėlusi dviprasmiškus jausmus. Knyga parengta pagal disertaciją, kuri man pasirodė siaubingai pritempta prie idėjos “gimusios parke“. Toks jau tas humanitarinių “mokslų“ gyvenimas. Laimi tas kas įtikinamai ir įdomiai pateikia savo idėjas. Kadangi fotografijos teorija mano interesų sritis, nusprendžiau lėčiau perskaityti ir atrasti ko neatradau skaitydamas šią knygą pirmą kartą).

V. Pelevin “Čiapajevas ir Pustata“ (Rekomendacija ir savirekomendacija plius labai patogi kaina. Prieš tai skaičiau “Generation P“ ir man patiko. Kalba, kad “Čiapajevas ir Pustata“ yra geriau. Kapstymosi panašaus tipo literatūros vandenyse supratau, kad visgi esu rytų europietis ir man žymiai įdomiau ir aiškiau skaitosi rusų ar ukrainiečių rašytojai. Ech, kad tik rusiškai galėčiau skaityt bent kiek greičiau negu trimetis vaikas… )

E. Hemingvėjus “Senis ir jūra“ (Kaišau neapsiskaitymo spragas. Hemingvėjų privalo perskaityti visi kurie nors truputį rašo. Galiausia, kai knyga kainuoja litąpenkiasdešimt…patys suprantat.)

A. Solženicynas “Viena Ivano Denisovičaus diena“ (Štai ir išlenda kažkokia savinimosi šmėkla. Vat žiauriai mėgstu turėti tai, kas man patinka. O ir pati knyga legendinio 1963 m. leidimo (kuris vėliau buvo uždraustas ir išimamas iš bibliotekų, knygynų, atminties, viešos erdvės). Tad puikiai išlaikyta, sovietinę cenzūrą ir knygų laužus išgyvenusi, nuostabi knyga atsidūrė ir mano lentynoje.)

E. Hemingvėjus “Salos vandenyne“ (Ta pati istorija, kaip ir senis ir jūra. Tik šį kartą senis plaukdamas jūra pasiekė salą vandenyne. Spėju. Apsispręsti padėjo kaina ir rekomendacija. Neprašoviau?)

T. Pabedinskas  “Žmogus Lietuvos fotografijoje: požiūrių kaita XX ir XXI a. sandūroje“ (Rašau ir galvoju, tai čia vadinasi knygos atsipalaidavimui. Ok, vėl gi asmeniniai interesai. Su šio autoriaus darbais nesu susipažinęs, tad bus puiki proga. Tada ir komentuosime.)

A. Narušytė “Lietuvos fotografija: 1990 – 2010“ (Norėjau šios knygos, bet tikrai TIKRAI neplanavau mokėti visos kainos. Nuojauta pasitvirtino, pavyko nupirkti itin pigiai. Vos tik pervertęs pajutau, jog bus daug ką pasakyti. Kai perskaitysiu būtinai tai padarysiu.)

“Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų. tinklaveikos galia” ( O šios knygos laukiu nuo pat A. Ramonaitės viešos paskaitos dar šį rudenį. Kosmiškai nerealus tyrimas ir labai daug vilčių į šį leidinį. Kad suprastumėte apie ką eina kalba pažiūrėkit A. Ramonaitės viešos paskaitos įrašą (super turbo geras, nors šis paskaitos variantas pakankamai abstraktus – buvo išsamesnis):

K. Vonnegut “Sveiki atvykę į beždžionyną“ (Pilno Kurto Vonnegut`o komplekto pildymas. Pernai nepirkau šios knygos, nes ji pasirodė per brangi. Šiemet galėjau sau leisti šį malonumą. Spėju recenzijos nebus (nes jų niekada nebūna), bet Voneggutiškas citatų kratinys garantuotas.)

J. Baudrillard “Vartotojų visuomenė“ (Baudrillardas yra tas žmogus su kurio idėjomis verta ir būtina susipažinti. Susipažinęs su kai kuriomis, pasižadu sau ir kitiems tęsti susipažinimą ir su išdėstytomis šioje knygoje).

3 Responses to “Knygų mugės maišų turinys”

  1. O tą naujai išleistą K. V. “Telaimina jus Dievas, ponas Rouzvoteri, arba perlai kiaulėms“ vartei?

    • Nevarčiau, pasilikau kitiems metams – kol atpigs 🙂 pvz. kiek perskaičiau Beždžionyno tai visai man nepatiko 😦

Trackbacks

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: