George Orwell`o “Gyvulių ūkis“

Po saulėtojo šeštadienio apniukusį sekmadienį pasitikau su knyga rankoje. Esu apsisprendęs savaitgaliais nieko nedirbti ir kuo mažiau naudotis internetu. Šį savaitgalį juo nesinaudojau visai. Nors šiuo metu skaitau 2 knygas (faktiškai 3), bet labai knietėjo pavartyti ir paskaitinėti  dar vieną – G. Orwello “Gyvulių ūkį“. Pavartymas ir paskaitinėjimas baigėsi pilnu knygos įveikimu per gerą pusdienį. Recenzijų ir prakalbų apie šią knygą rašyti nereikia, ypač mums, gimusiems tame ūkyje. Nors pieštukas rankoje ir tykojo auksinių frazių, tačiau jų pabraukė nedaug. Dėl įvairių priežasčių. Bandydamas išlikti ištikimas savo sugalvotai tradicijai, visgi pateikiu kelis pabraukymus ir paterliojimus, kuriais pažymėjau skaitytą knygą.

27 psl. Žmogus – vienintelis padaras, kuris vartoja nieko pats negamindamas. Jis neduoda pieno, jis nededa kiaušinių, jis per silpnas plūgui traukti <…>

52 psl. Molė atsisakė mokytis daugiau nei keturias savo vardo raides. Ji labai gražiai išdėliodavo jas iš šakelių, paskui papuošdavo gėlytėmis ir vaikščiodavo aplink gėrėdamasi.

54 psl. <…> sodo žolę nusėjo krituoliai. Gyvuliai laikė savaime suprantama, kad  juos derėtų pasidalyti po lygiai; tačiau vieną dieną buvo išleistas nurodymas, jog visi krituoliai turi būti surenkami ir sunešami į pakinktų sandėliuką kiaulėms.

62 psl. <…>visi susirinko, baisiausiai susijaudinę ir visu balsu girdamiesi apie savo žygdarbius mūšyje. Tučtuojau ekspromtu buvo atšvęsta pergalė. Iškelta vėliava ir keletą kartų sugiedoti “Anglijos žvėrys“, tada iškilmingai palaidota žuvusioji avis ir ant jos kapo pasodintas gudobelės krūmas.

62 psl. Gyvuliai vienbalsiai nusprendė įsteigti karinį apdovanojimą – “Pirmos klasės gyvulys didvyris“, kurį tuoj pat paskyrė Sniegiui ir Boksininkui. <…> dar įsteigtas ir “Antros klasės gyvulys didvyris“, paskirtas žuvusiajai aviai po mirties.

63 psl. Nuspręsta įtaisyti šautuvą vėliavos papėdėje kaip artilerijos pabūklą ir iššauti iš jo dukart per metus – kartą spalio dvyliktąją, per Tvarto mūšio metines, o kitą kartą – per Jonines, Sukilimo metines.

70 psl. Gyvuliai pirmiausiai išklausė Napoleoną, paskui – Sniegių, ir niekaip neapsisprendė, kuris teisus: tiesą sakant, jie visuomet pritardavo tuo metu kalbančiam.

77 psl. Gyvuliai aiškiai nesuprato žodžio prasmės, tačiau Žvieglys kalbėjo taip įtikinamai, o trejetas su juo buvusių šunų urzgė taip grėsmingai, kad jie priėmė paaiškinimus daugiau nieko neklausinėdami.

95 psl. Jei tik atsitikdavo kokia nelaimė, tapo įprasta priskirti ją Sniegiaus užmačioms.

96 psl. Jiems atrodė, kad Sniegius – kažkoks nematomas gaivalas, prasiskverbiantis oru ir grasinantis visokiais įmanomais pavojais.

97 psl. Suglumintas buvo net Boksininkas, kuris retai kada keldavo klausimus.

108 psl. <…> skaitydavo jiems sąrašą skaičių, įrodančių, kad kiekvienos rūšies pašarų gamyba išaugusi dviem šimtais, trimis šimtais arba penkiais šimtais procentų – nelygu kokia padėtis. Gyvuliai nematė pagrindo juo netikėti, tuo labiau, kad jau aiškiai ir nebeprisiminė, kaip gyventa prieš Sukilimą. Vis dėlto kai kuriomis dienomis jie būtų pageidavę verčiau mažiau skaičių, bet daugiau pašaro.

115 psl. Kiaulės nuo Napoleono išminties puolė ekstazėn.

129 psl. Kad ir kildavo kokių negandų, jas iš dalies lengvino tai, jog gyvenimas šiomis dienomis daug oresnis nei anksčiau: daugiau dainuojama, daugiau sakoma kalbų, rengiama procesijų.

143 psl. Tikroji laimė, sakė jis, – tai sunkiai dirbti ir kukliai gyventi.

2 Komentaras to “George Orwell`o “Gyvulių ūkis“”

  1. Kur čia palaikint ? 😀

    • ten kur žvaigždutė su užrašu “like“ 🙂 už like`inimus skiriami trečiosios klasės gyvulio didvyrio atminimo ženkleliai ir garbės raštai!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: