Vilnius – Praha – Bukareštas (kelionės užrašų knygutė)

Antra Velykų diena. 2:40 skamba žadintuvas. Priimu tai kaip įžeidimą. 3:05 išeinu iš dušo. Skambina. Atsiliepiu. Vėluoju. Keista kur nors vėluoti tokiu paros metu. Bet įmanoma. Raginimai skubėti mane dar labiau lėtina.

Miestas dar nemiega arba jau nemiega. Greičiausia dar. Vilniečiai švenčia Velykas savo gimtuose miestuose. Vokiečių gatvėje vieni ispanai. Jie irgi švenčia. Iki Rotušės mane lydi dainomis. Ir skardžiu juoku. Pietietišku. Dainomis labiau.

Taksi jau laukia. Matau, kad taksometro skaitiklis sukasi. Nuo Žirmūnų iki Rotušės jau prisuko ir sėkmingai sukasi toliau. Karolis tiesia ranką pasisveikinimui ir tiesia kitą ranką su alumi. Nieko neklausęs išgeriu. Pasirodo tai ypač lietuviška – išgerti prieš kelionę. Nauji ekipažo nariai nustemba bet geria alų be klausimų. Šaknys yra šaknys. Nustebimas prieš geriant nemokamai kišamą alų – intelektualumo požymis.

Netrukus padalinamos prizinės vietos konkurso “Kieno lagaminas sunkiausias“ nugalėtojams. Užimu prizinę 3-ią vietą. Lėktuvas sukelia įtarimų. Ypač užrašas ant šono: “Čekoslovakijos avialinijos“. Visa penkių asmenų komanda gauna visą 13 eilę. Apsimetame, kad netikime prietarais, bet tokia informacija ramumo neprideda. Ramumo prideda lengvas skrydžio supimas. Nusileidus pasiaiškiname dėl užrašo ant lėktuvo. Tobula stiuardesės anglų kalba išnyksta ir skęsta įvairių žodžių vintage, rebranding mišinyje. Prahos oro uoste kito “Čekoslovakijos avialinijų“ lėktuvo nėra. Keistas rebdrandingas. Vienareisis.

5 valandų persėdimas įprasminamas Prahos aplankymu. Atvirukuose esantys vaizdai egzistuoja. Patikrintas faktas. Kaip ir coffe-museum-wc trys viename įstaiga prie Karolio tilto. Gudru. KČ skleidžia bizūno garsą ir dovanoja mums kavos, obuolių, bandelių. Nedovanoja baudos už važiavimą zuikiu. O turėjo. Kontrolė dovanojo adrenalino, bet ne zuikio garbės raštus. Velykos.

Prahos oro uoste užgimsta kinietiškai pagirtos (šalia plakato puikavosi straipsnis kinų kalba) tautos motinos (Dalios) įamžinimas prie lietuviškų ženklų. Jų yra daug. Yra ir šimtalapis rankiniam bagaže. Lietuvos totorių paveldas lieka nepaliestas. Įdomu, kaip jis atrodo per rentgeną? Turbūt ne taip gerai kaip LC-A ir Čaika. Wow, wow, wow sušunka oro uosto darbuotoja ir paglosto Čaiką. Malonu. Ir man, ir Čaikai, matyt.

Praha – Bukareštas, tai ne Vilnius – Praha. Panašiau į Kaunas – Londonas, gal dar radikaliau. Lėktuve vizualizacija pasakoja, jog esi visatos dalis. Otopeni oro uosto tvoros identiškos kaip ir Vilniaus oro uoste. Nors apkaltinam, jog primena Garliavą. Neprimena. Apsimetame, kad viskas tragiškai blogai ir mums sekasi.

Sakom: primena Tbilisį. Patys sako: mažasis Paryžius. Ok.

Transilvanijos bankas eurus maino į lėjas. Maino dosniai. Susidomėję vietiniai mainosi replikomis apie užsieniečius. Ne roko grupė. Marinai neigiami atsakymai negalioja. Pasakoja apie savo PhD ir apie eko idėjas bei pasisiūlo aprodyti miestą. Visi ja tiki. Aš abejoju. Aš klydau.

ART kavinė primena Utenos bistro prieš 17 metų. Tik Pepsi lipdukų čia žymiai daugiau. Ir televizorius spalvotas. Alkis daro savo: užsakymas gaunasi ekonomiškai nepagrįstas. Šaltų bulvių salotos nėra blogs. Nėra geros. Kuskuso su špinatais šlykštumas atvirkščiai proporcingas į jį dėtoms viltims.

Prie kiekvienos parduotuvės po apsauginį. Kai kur po du. O kai kur du apsauginiai ir šuo. Kitur vienas apsauginis ir šuo. Kiekvienoje gatvėje po kelis šunis, bet jie su apsauga neturi nieko bendro.

Patricia nusiveda mus į Incubator 107. Kelias dienas tai mūsų namai. Jaukūs namai. Namai, kuriuose ne tik sienos gražiai nudažytos, bet ir žmonės. Nenudažyti, o apsišvietę. Įdomūs. Ir geri. Gera sutikti gerų žmonių.

Pirmas vakaras rumuniškoje palėpėje. Timisoara alus ir rumuniški filmai. Pirmasis nutraukiamas. Trumpametražis įveikiamas. Antrasis nutraukiamas. Dvi valandos miego prieš kelionę padarė savo. Sapnuoju labai daug sapnų.  Jauku.

2 Trackbacks to “Vilnius – Praha – Bukareštas (kelionės užrašų knygutė)”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: