Pavardžių medžioklė

Matisse, Cezanne, Monet, Rubens, Rembrandt, van Gogh, Raphael, Caravaggio, Velazquez, da Vinci, Botticelli, Manet…prieš gerą mėnesį svaigau Londono paveikslų galerijoje. Ir tą mėgstu, ir tas patinka, ir apie tą neseniai skaičiau, o štai ir ta iki skausmo girdėta pavardė, nors apie dailininką ir jo darbus nežinau nič nieko. Ir galiausia matau vien tik lenteles prie paveikslų, o ne pačius paveikslus.

Atsitraukiu ir matau, kad 99 proc. lankytojų net nepakelia akių nuo lentelių, kol galiausia radę žinomą pavardę nuščiūva ir po 3 sekundžių juda į tolesnę pavardžių medžioklę. Vis šiokia tokia pramoga. Jeigu ne paveikslas, tai galimybė rasti ir atpažinti pavardę kelia džiaugsmą. Kadaise Mačiūnas baisia pyko, ta proga organizavo pavardžių performensą, kuris supykdė kitus.

 

Nereikia pykt. Nėra dėl ko pykt. Geriau intelektualines varžytuves surengt: kas atpažins daugiausia pavardžių. Laimėtojas gautų puodelį ar pieštuką su paveikslo reprodukcija. Varžytuvės kas atpažins daugiausia paveikslų nebūtų tokios sėkmingos. Manau.

Matyt dėl to labiausia mėgstu jaunų menininkų parodas. Arba personalines. Arba reikia nerašyt pavardžių. Arba neit į galerijas. O ko ten iš viso neit?

5 Komentaras to “Pavardžių medžioklė”

  1. Neigiu tą “neit į galerijas“. Čia kaip Ibelhauptaitė atsakė į kritikas dėl operos popsinimo ir skandalistinio afišavimo – cituosiu savais žodžiais: geriau, kad eina, ypač jaunimas, į Svynį Todą ir panašias operas, gal bent vienam iš dvidešimties patiks ir po to ateis pažiūrėt Verdžio, Pučinio ar dar kažko gilesnio operos žanre. Taip ir su daile spoksai į pavardes, po to į paveikslus, po to, nedažnai, bet šauna mintis pažiūrėt, kaip atrodo platesniame kontekste – taip eini toliau ir kabiniesi. Menas pažinti yra įgimino ir įpratimo mišinys, o jei įgimimo nėra, tai įpratimą galima pakurstyt 😉

  2. Smagu, kad atsižvelgiama į paprastų darbininkų-valstiečių nuomonę 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: