Bukareštas mūsų namai (kelionės užrašų knygutė)

(1 dalis; 2 dalis; čia trečia dalis)

Trečią dieną naujame mieste jautiesi labiau vietiniu nei 6 metus gyvenantis atvykėlis. Tokia taisyklė. Kartais ketvirtą dieną. Čia išimtis iš taisyklės.

Imigrantai turi bruožą naudoti tėvynėje įprastus elementus. Litauen town Bukarešte nekūrėme. Užteko Ligito Kernagio. Mis Lietuva tapo kelionės himnu. Vienu iš trijų. Gal keturių. Yra toks tipas dainų. Jos tokios blogos, kad net labai geros. Ir ne tik dainos.

Biblioteca alternativa neradome. Visą laiką abejojau ar ji yra tame fancy fancy rajone. Porsche. Net nežinau kaip tiksliai rašosi Porsche. Vargeta, matyt. Įvairios ministerijos ir dangožvairiai. Kur alternatyva? Užribyje, matyt. Nematyt. Neradom. Gal jos nėra?

Kam tos knygos kai yra barankų. Kai yra barankų atsiranda ir siūlančių pirkti juostinę Minoltą. Taip, tiesiog prie fontano. Neperku. Žmogus medis irgi neperka. Žmogus medis: rudos kelnės ir kažkokia bespalvė žalsvrudkamufliaž striukė. Turiu tokią. Tokie žmonės tobulai nepastebimi. Foto.

Vakare futbolas. Bukarešto DINAMO žaidžia išvykoje. Gaila. Žaidžia prieš GAZ-METAN. Dvigubai gaila. Rumunijos taurės pusfinalis irgi neblogai. Rapid prieš Vaslui. 8 balai. Verta. Vietiniai perspėja. Apsirengiam žmonėmis medžiais. Sako blogas rajonas. Nebuvo jie Naujininkuose.

Atvykstam su tamsa. Mus pasitinka romai su česnakais ir romas su medine koja. Darosi įdomu. Šiek tiek nejauku. Gal negražiai apsirengiau. Vėliavos ir mini ultros konotuoja jog artėjam prie stadiono. Kameros ir kalnai žurnalistų – rungtynės tikrai svarbios. Kasininkės pareiškimas, kad rungtynės suspenduotos ir į jas gali patekti tik moterys ir vaikai – mes visiškai susimovėm.

Moterys liko stadione. Vaikų neturime. Stoties ir stadiono rajone radom barą. Rapido fanai taip pat. 14 sekundę 1:0. penktą minutę 1:1. Bare lietuviškai nekalbėjom. Sėdėjom lauke. Kalbėjom lietuviškai. Už 30 metrų stūksojo komisariatas. Ramu.

Rungtynės baigėsi 3:2. Nuo pat vaikystės tai yra pats geriausias rezultatas. Gaila. Savęs gaila. Grįžus beliko išgert rumuniškos palinkos. Bogdanas sakė, kad skanu. Neskanu, Bogdanai.

One Trackback to “Bukareštas mūsų namai (kelionės užrašų knygutė)”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: