Penktadienis. Trylikta. (kelionės užrašų knygutė)

Pirmieji pusryčiai viešbučio kavinėje. Viskas itin rimta. Continental Royal logotipas ant padavėjų švarkų. Ant staltiesių plėmai. Solidu. Sovietiniai Druskininkai, bet pastangos it 5 žvaigždučių viešbutyje.  Įsivaizdavimas taip pat.

Prasideda projektas (ES finansuojamas projektas “Romania Seen Through your Camera. Tikslas: keliauti po Rumuniją ir fiksuoti viską ką matai)

Pavalgius suvaro į kamurkę. Sako, čia konferencijų salė. Medinėmis lentutėmis išmuštos sienos ir lubos labiau primena medžiotojų trofėjų kambary, kur nors Rokiškio rajone. Continel Royal, ales gut. Liepė žaisti. Suprask, kuo durnesniu pasirodysi per pirmas susitikimo minutes, tuo lengviau bus vėliau. Jaučiuosi kaip debilas. Kiti irgi. Fizionomijos tai sako. Pirmas žingsnis į bičiulystę.

Linksmumai blėsta. Reik prisivalgyt. Bistro. Klausia, ar vegetarian ar normal? Deja, aš nenormalus. Pašnairuoja ir įkrečia maisto. Skanu.  Atklišina valkata su vaiku. Sako duokit ko nors. Duodam maisto. Neima. Sako duokit pinigų. Sakom eik šikt, jeigu maisto neimi. Nueina. Perspektyvoje pasiūlymas eit šikt neabejotinai bus įvykdytas.

Bistro patenkina, bet nepilnai. Randam Giovani. Ne italą. Su italais randam kavinę Giovani. Šalia priparkuota Hamerių ir Porsche. Vau. Įpila espreso. Paprašom vandens. Padavėjai vau. Atneša. Padažo inde verdančio vandens. Vėl vau. Italai susikaupę tyli. Vargšai, visa tai jiems daug svarbiau nei mums. Kava.

Vietinis tylenis veda mus į pergalę “Treasure hunt“ žaidime. Taip ir matai tame tylenyje serijinį žudiką. Vienkartinį tai tikrai. Parodė pilį. Parodė Dacia. Daug Dacių parodė. Parodėm ir mes. Anarchistinės idėjos visiems patiko. Kuriasi atskiras cinikų flangas. Freedom!

Čilinam ant supynių. Jos girgžda. Gana. Sako, vakare reiks pristatyti savo tautą kitoms tautoms. Viešbučio virėjus priverčiame kepti lietuvišką duoną su česnaku. Kepa. Continental royal.

Vietinis muziejus pasitinka su druska ir bulka bei su soft porn portretais ant sienos. Banketų salė. Kilimas ant sienos. Liustra su stalaktitais. Prasideda vaišės. Lietuvą atstovauja kepta duona, totoriškas šimtalapis, Vilniaus alus ir Dalia Grybauskaitė…Vokiečiai mus pralenkė, juos atstovauja guminukai.

Prisistatė su powerpoinu. Taip turistiškai. Lietuviai irgi su powerpointu. Apie Čivilį, Ganos vėliavą, Pakštą ir bites. Žmonės apsiverkia iš džiaugsmo ir meilės Lietuvai. Beliko tik gerti Čepkelius ir džiaugtis.

Sako, einam prie laužo. Čia arti. 5-50 minučių kelio. Ok. Tamsoj miestas kitoks. Pokalbiai drąsesni. Protas girtesnis. Miego mažiau. Penktadienis, trylikta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: