Pirmoji nuotrauka: nuo autoportreto veidrodyje iki namudinės erotikos

Fotografijos mėgėjui pirma nuotrauka yra tarsi pirma mergina (ar vaikinas). Kaip ir santykiuose iš pradžių užgimsta romantiška, lengvu žvilgčiojimu grįsta meilė. Vėliau ji auga ir didėja, tačiau vystoma tik daugiau ar mažiau teoriniame lygmenyje.

Anksčiau ar vėliau ateina noras pereiti į kitą santykių lygmenį. Vaikinas su mergina oficialiai susiporuoja, o fotografijos mėgėjas nusiperka pirmąjį fotoaparatą. Tikrą fotografijos mėgėją, kaip ir pačią tyriausią meilę, gali atpažinti iš to, kad jis atsimena savo pirmąją darytą nuotrauką. O ir pirmosios nuotraukos gimimas būna ypatingas.

Fotografija, kaip ir santykiai, turi savo pragmatišką pusę. Kai kuriems viskas vyksta iš reikalo. Pirmoji pasaulio nuotrauka irgi panašesnė į gimusią iš reikalo. Niépce vaizdas pro kambario langą yra labiau romantizuotas prabėgusių metų istorinio krūvio. Niépce turėjo reikalą – išbandyti sukurtą technologiją.

Reikalų griebti fotoaparatą į rankas yra apstu: brolio gimtadienis, kelionė į Dūkštą, Zigmo vestuvės ir Beno krikštynos, naujos užuolaidos, nauja FB profilio nuotrauka ir etc.

Tikslų žmonės turi įvairių, ne tik fotografavimui, bet ir nuotraukų viešinimui internete. Jie viešina ir gražiai pražydusią pelargoniją ir į kiemą užklystančią stirną, viešina žaibo talžomą televizijos bokštą ir girtų draugų grimasas iš pirties ar namudines erotines scenas nuo sofos-lovos ar vonios kambario.

O ar žmonės viešina savo pirmąsias fotografijas? Taip. Gal ne visada tai daro sąmoningai, bet užtenka į paieškos sistemą ar fototalpyklą (šiuo atveju tai buvo Flickr.com) įvesti standartinį fotoaparatų gamintojų fotografijų indeksavimą IMG_0001 ar DSC_0001 ir vualia, kalnai pačių įvairiausių, įdomiausių ir nuobodžiausių pirmųjų bandymų:

This slideshow requires JavaScript.

5 Komentaras to “Pirmoji nuotrauka: nuo autoportreto veidrodyje iki namudinės erotikos”

 1. su naujausiu dar neišpakuotu fotoaparatu prieš porą metų važiavau pas draugus. Ten neišlaikius kantrybei visgi pasikroviau bateriją, atsimenu kai tik užsidegė žalia lemputė, draugė basom kojom įlipo į ne vietoj, ant žemės paliktą picą. Neleidau jai atsistoti, kol neišsiaiškinau kaip veikia mano naujas monstras. :)) Tai tokie buvo mano pirmi kadrai.
  O va ką su senesniais fotoaparatais pirmą kartą fotografavau – visai neatsimenu.

  • :)))) super istorija. Gal turi tą nuotrauką ir nori papildyt galeriją? Atsiųsk į mantozauras@gmail.com 😉 Mano pirmas kadras kai aš iš naujo atradau fotografiją buvo super duper wow (jaučiu, kad jau esu postinęs jį čia). Kas buvo iki tol – nepamenu. Pamenu tik didžiausią vaikystės nusivylimą, kai su tėvų juostine muiline bandžiau fotkint televizoriuje bėgiojusius NBA žaidėjus…nieko nesigavo, aišku. Trūko elementarių foto žinių… ech 😀

 2. ne, neturiu tų nuotraukų. kažkada numiro kompas ir nespėjau nieko išgelbėti. :/

  o kas ten buvo tokio super duper wow? :))

  ak, vaikystė :)))
  dar atsimenu seniai seniai, prieš ledynmetį mano tėvas man buvo atidavęs savo Zenitą, kuriuo visai neįsivaizdavau kaip naudotis. kai išpyškinau juostelę, nešiau visą aparatą į fotosaloną, kad patys išsitrauktų ir padarytų nuotraukas jei kas išėjo. Tai sakė, kad neišėjo nieko. :/

 3. ką galiu pasakyti, tikrai super turbo wow kadras :))))

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: