Tranzitinė diena. Keturiolikta.

Skipiname pusryčius. Anarchija.

Ne dėl protesto. Dėl gamtos. Kūnas tiesiog nebegali kentėti tokio miego trūkumo. Gal dar lietus kaltas. Lietus puiki gamtos dovana- ji visada dėl visko kalta.

Pusryčių atsisakymas buvo lemtinga klaida. Esame suvaromi į autobusą ir judame toliau. Lyja. Vėl gi, kas kaltas?

Pro autobuso langą Rumunija atrodo graži. Man graži. Pravažiuojame visiškai išdžiuvusią upę Humor. Ironiška.

Prieš pasiekdami naujus namus pasiekiame vienuolyną. Vienuolės šnairuoja – įtaria klastą. Sako, neslėpk štatyvo kišenėj. Neslepiam. Vienuolyno taisyklės: digitale foto 12 Lėjų, analog – 8. Šventa logika.

Nemažiau išradinga vienuolė patingi kalbėti angliškai, tačiau puikiausia jaučiasi taisydama vertėjos anglų kalbos klaidas. Vieną po kitos. Kitą po vienos. Stengiasi prigauti vertėją ir pradeda iš verbalinio arsenalo traukt kuo specifiškesnius terminus. Sekasi. Giriasi  freskomis, kuriose matyti pirmosios couch surfingo užuomazgos, o ir žydiškos istorinės asmenybės labai jau arabizuotos.

Liko keliolika laisvų minučių – pasirinkimas ar eiti į kapines ar į šlamšto pilną turgelį. Pasirenkame kapines. Sudomina antkapių nuotraukos, kurios mūsų kultūros atstovams primena plokštelių viršelius.

 

 

Autobusas juda tolyn. Sustojame random kaime. Visi puola random fotografuoti. Pagalvojau, kad tikrai geras fotografas turi matyti ir fotografuoti labai gerai ir jam nesvarbu ar aplinkui yra trisdešimt kitų fotografų ar ne. Jeigu tu geras, tu vis tiek padarysi daug geriau nei kiti. Arba geras fotografas turi būti drąsesnis už visus kitus. O jeigu jis turi abi šias savybes – tai tuomet jis tobulas fotografas. Arba ne.

Atvykstame į Durau. Turistinis kaimelis. Galva neveikia. Gaunasi “durnau Durau“.

Visi vos juda. Tiek fiziškai, tiek protiškai. Šiandien yra Ortodoksų Velykos, tad ale džiaugsmingai dažome kiaušinius ir slenkame prie cerkvės, kur ratus suka vietiniai. Prasukę pora ratų sukame ratus miegot. Vakaro maldelę atstoja iškilių asmenybių (Kęstutis Šeštokas, Singaras Tribė, Tauras Stumbrys) aptarimas. Lietuva.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: