Grybauskaitė on tour

Žmogus yra toks (keistas) padaras, kuris būdamas nepažįstamoje aplinkoje ieško (ne visada sąmoningai) pažįstamų elementų ir juos radęs save paguodžia, nudžiugina, pateisina ir t.t. Viename kontekste egzistuojančių pažįstamų elementų perkėlimas į kitą kontekstą nelieka nepastebėtas, o suvokus konteksto skirtumų kuriamų reikšmių pridėtinę vertę dar ir kaip džiuginantis. Kiekvienas lietuvis išsivėpia pamatęs iškabą “Restoran Biban“ ar pažįstamą spalvų derinį ir iškart jį susieja su savo turimomis žiniomis. Kadangi kiekvieno asmens žinių bagažas yra skirtingas, tai ir jautrumas aplinkai labai smarkiai skiriasi.

Paskutinės kelionės į Rumuniją metu, mums į rankas pateko Dalios Grybauskaitės portretas (plakatas). Turėdami savo kultūros artefaktą ir žinodami savo kultūros ženklų egzistavimo kitoje kultūroje paveikumą mums patiems, ieškojome daugiau mūsų šalį reprezentuojančių elementų. O kad jie būtų dar ryškesni į juos komponavome atsivežtinį, turimą artefaktą. Taip gimė projektas “Grybauskaitė on tour“ arba mūsų prezidentės vizitas į Rumuniją.

This slideshow requires JavaScript.

Reklama

4 Komentaras to “Grybauskaitė on tour”

  1. Ir dar šis tas iš asmeninio jautrumo ir gal nebūtinųjų kontekstų pusės: Dalios kiniškasis kelionės į Rumuniją devizas – MES IR KAZACHSTANAS GALĖTUMĖME BŪTI PARTNERIAI.
    O ką? 😀

    • Vietiniams mes sakėm, kad čia lietuviški rašmenys. Dauguma tikėjo. Bet nieko nuostabaus….kai kurie projekto dalyviai tikėjo, kad aš anksčiau buvau Baltarusijos prezidentu….

  2. Suprantama;). Kaip sakė viena reikšminga šiojo blogo persona: “Kadangi kiekvieno asmens žinių bagažas yra skirtingas, tai ir jautrumas aplinkai labai smarkiai skiriasi.“
    Nooors, jei sakytumei buvęs Baltarusijos prezidentu, turbūt ir aš nematyčiau prasmės ginčytis:D.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: