Perversmas įvyko sekmadienį (kelionės užrašų knygutė)

Mes žinojome, kad požiūris į lietuvius yra ypatingas. Snobai, pasikėlę, vengtini, neaiškūs ir t.t. Bet kai vokietis kambariokas visą naktį sapnuose angliškai šaukė “help, help“ – buvo virš visko. Jo nuojauta nemelavo. Po vakarykštės refleksijos, projekto organizatoriai sušaukė neeilinį susirinkimą. Liūdnai ir iškilmingai, it skelbdami nepriklausomybę, paskelbė, kad projektas iš esmės keičiasi. Visų akys sužibo. Pagaliau, kūrybinė laisvė. Perversmas įvyko. Nedainuojanti revoliucija. Lietuva!

Ta proga atskaitėm paskaitėlę apie fotografiją ir kiną. Paskaita tapo puikiu įkvėpimo šaltiniu. Perversmininkai papirko masę savo kalbomis. Žilvitis ypač. Susigraudino net alko slovėnai. Verkė alumi, kurį po to išgėrė, matyt.

Mėgavimasis laisve virto lietingu pasivaikščiojimu po turistinį kaimą. Radom balių. Drąsesni įsibrovė į vidų. Baliaus karalienė liepė išeiti. Pankrokinė nuotaika liepė ignoruoti suplanuotą ekskursiją į vienuolyną. Bet nugalėtojo pagarba nugalėtam padiktavo, jog pasirodyti vienuolyne reikia. Nesuklydom. Šviesaus proto vienuolė skėlė kritišką kalbą apie savo šalį, religiją ir t.t. Vietoj vienos valandos susitikimas išsitęsė iki dviejų.

 

Susitikimas taip įkvėpė, kad visi puolė filmuot ir fotografuot kiek tik gali. Tie pirmieji laisvės gūsiai padarė didžiausią įtaką kūrybai ir kūrybiniam produktyvumui. Būtent tos pirmos kelios laisvės dienos atėmė daugiausia juostelių ir kūrybinių jėgų. Vėliau viskas normalizavosi.

 

Kūrybinę euforiją apkartino vakarienės metu mano Čaika susidomėjusi portugalė. Ji sugebėjo atverti fotoaparato nugarėlę ir apšviesti juostelę. Kalė. Juokavau, kad prakeikiu ją. Jai nebuvo juokinga. Man irgi.

Vynas viską gelbėjo. Bohemiška vakarienė mūsų kambaryje taip pat. Prieš miegą antra lietuviško sporto aptarimo dalis. Šį kartą ausys raudonavo Kęstučiui Latožai ir kitiems. Ypač tiems, kurie už majonezą sužlugdė lietuvišką futbolą. Gėda.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: