Pirmadienio derlius (kelionės užrašų knygutė)

Kelionė vis labiau primena pernykštę InterRail avantiūrą. Užrašų knygelė tapo prievartos sinonimu. Nebesirašo. Rašosi tik savaime suprantami faktai: atsikėliau, pavalgiau, užmigau.

Taigi, atsikėliau.

Mintys galvoje galioja it pienas – trumpai, dar galiodamas apgižta. Toks jausmas, kad nieko įdomaus nebe nutiks.

Klydau.

Nusprendžiame apleisti turistinį miestelį ir nusileisti į pakalnėje esantį kaimelį. Leidžiamės. Su vietine. Ta, kuri labai nepatiko. Nepatinka iki šiol. Vedamės ją iš pragmatinių paskatų. Reikia vertėjos, bus interviu.

Kaimas primena Dūkštą arba Naujasodį. Meironių neprimena. Velykos. Ortodoksų. Visi čilina. Kas gali tas geria svečiuose.

Įdomūs namai neatsiliepia. Neįdomūs namai neįdomūs.

Prie tiltelio užmatom berniūkštį. Pakviečiam. Jis filmuotis sutinka. Filmuojame stotelėje prie tilto, nes vaikis laukia autobuso į kitą kaimą. Berniokas šiek tiek jaudinasi, bet mainais už tai, kad praleido vienintelį autobusą, gauna dar iš Vilniaus atsigabentą Snickers`ą, kuris turėjo gelbėt Rumunijos dykynėse, kur akivaizdžiai neturėjo būti galima įsigyti maisto.

Pro šalį praslenka berniūkščio mama. Nesureaguoja. Matyt, vaikis kas antrą dieną duoda po interviu.

Greit pavargstam. Kuo ilgiau miegi, tuo greičiau pavargsti. Užsukam į vietinę kavinę, kur alaus bačkos tarnauja kaip kėdės. O kėdės tarnauja irgi kaip kėdės.

Karolis nužiūri dar vieną interviu auką. Žiūrėjimas nepadeda, padeda kalba ir alkoholis. Alkoholis buvo pigus. 80 centų ir su apgirtusių velykautojų keliaujame į svečius.

Sako, mes jam patinkame. Mums jis irgi patinka. Gamtininkas. Rodo rastus ragus iš kurių pasidarė liustrą. Bet liustra dukrai nepatiko, tai ragus išnešė į sandėliuką, o dukra išvažiavo į didmiestį dėstyt filosofijos. Tėvai ir jų vaikai.

Namai pilni įvairiausių artefaktų. Primena vaikystę pas močiutę ir apsilankymus pas jos drauges. Kilimai ir ant grindų ir ant sienų. Pliušiniai žaislai tarnauja kaip interjero detalės. Suvenyrai, žvakidės…

Pats gamtininkas baisiausiai nuoširdus ir atviras. Nors kalba ir ne visai į temą. Galiausia įvertinam, kad ne į temą dirba vertėja. Made in Italia. Made in Italy, patikslina ji.

Interviu vainikuojamas vaišėmis. Varškės pyragas, vertėjos apšauktas karvės pyragu, buvo fantastiškas. Ekologiškas, pro ūsą šypso herojus. Pamaitinęs parodo triušius ir šunį. Pagarbiai apžiūrim ūkį, paglostom triušius ir užminam ant šuns uodegos. Mandagūs svečiai.

Čilas. Vynas ir supynės. Iš tolumos ateina šuo. Tolimų čia daug. Šunų taip pat. Šitas artinas. Didelis toks. Atrodo, kad girtas. Vėliau pamatom, kad jis aplipęs pjuvenomis. Pakrikštijom šį svyruoklį Pjūviu. Duodam jogurto ir pamatom, kad jis aklas. Situacija pasikeičia. Nuotaika persijungia į lengvai melancholišką.

Sako, eikit į kaimą, pas avių augintoją. Gailiai paliekam Pjūvį. Vėliau jo neberadom.

Už tai pas avių augintoją radom 88 metų močiutę, augintojo motiną. Ji gyva, ne akla ir ji ne šuo. Puikus objektas interviu. Interviu einasi kaip iš pypkės.

Diena, akivaizdžiai per daug turininga. Tarpkultūrinis vakaras vietiniams gyventojams, skelbia organizatoriai. Ateina kažkokie penki bernai. Šiandien matėm visai kitokius vietinius. Kas čia? Kur tikrieji vietiniai?

Tikrieji vietiniai jau žino iš kur mes ir kas mes. Apsnūdusiems žiūrovams ir butaforiniams vietiniams turistinių video, prezentuojančių Lietuvą nerodėm. Visi žino, kad tikras lietuvis geria alų su popkornu ir pažiūrėjęs krepšinio varžybas eina į Kryžių kalną.

Prisistatom trumpai ir aiškiai, vyresnė karta:

Jaunimas:

Už 10 lėjų šį šokį galime pašokti privačiai. Vietinis sako, kad duos į snukį Karoliui. Sakom OK.

Bitutė pilkoji. Ačiū už šokius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: