Kai užaugsiu būsiu Olimpiniu čempionu

Ant smėlio spalvos siuvimo mašinos dėžės šnypštė televizorius. Anteną reikėjo sukioti, ištraukti ir vėl pasukti. Visi žinojo, kad egzistuoja sėkminga kombinacija, tik niekas nežinojo kokia. Signalas žaismingai keitė padėti erdvėje ir kaskart skatino mąstyti arba tiesiog nervingai plušti ir atsitiktinai atspėti laimingąją kombinaciją. Retai kada nepavykdavo.

Tą kartą laimingoji kombinacija išbūrė Atlantos olimpines žaidynes. Iki analoginės televizijos išjungimo buvo likę 16 metų ir nespalvotas televizorius nieko neįtardamas šnypštė visu pajėgumu. Taip, tuo metu dažnas namuose džiaugėsi akių negadinančiu nespalvotu televizoriumi, informaciją gaudavo iš laikraščių ir Panoramos, rinko tuščias limonado, kurio niekada nėra gėrę, skardines, gėrė sifoną ir buvo daugmaž viskuo patenkinti.

Tą dieną patenkintas įsistebeilijau į miniatiūrinį “Šilelio“ ekraną. Niekada neturėjome “Šilelio“, tačiau ryškiai prisimenu, kad šią olimpiadą stebėjau būtent šio miniatiūrinio technikos stebuklo pagalba. Gal atsivežėm iš dėdės sodo? O gal ne. Dėdės “Šilelis“ buvo raudonas, o šis – pilkas.

Buvo karšta vasaros diena. Panašiai kaip šiandien. Rodė lengvąją atletiką. Dievinau ją. Vėliau rodė plaukimą. Dievinau plaukimą. Rodė penkiakovė. Dievinau penkiakovę. Rodė rankinį. Alpau dėl jo. Rodė krepšinį. Kone verkiau po kiekvieno sėkmingo ir nesėkmingo metimo. Ką reiškia du pratęsimai pirmajame mače prieš Kroatiją? Kurtinaičio tritaškiai vėliau atkartoti kiemo krepšinio aikštelėje. Tam nesutrukdydavo ir alinantys vasaros karščiai. Po to mama pakviesdavo pietų ir vėl prie televizoriaus.

Vasaros atostogos suteikė galimybę žiūrėti viską iš eilės. Žiūrėti ir mėgautis, sirgti ir nuobodžiauti, svajoti ir kurti ateities siekius, formuoti gyvenimo tikslus. Puikiai prisimenu kaip stipriai norėjau laimėti auksą 100 metrų bėgime. Norėjau pirmas įveikti maratoną. Norėjau būti pačiu greičiausiu dviratininku ir geriausiu futbolininku. Minčių ir norų kratinys dešimtmečio vaiko galvoje susijungė į vieną fundamentalų gyvenimo tikslą – tapti Olimpiniu čempionu. Įvertinęs sportininkų dedamas pastangas, džiaugsmo dydį ir medalio vertę, supratau, kad specifinė sporto šaka nėra taip svarbu. Svarbiausia titulas ir medalis.

Teko girdėt, kad turint tikslą reikia veiksmų plano. Tuo metu supratau, kad šie metai yra pakankami teoriniam susipažinimui su sporto šakomis, tačiau vien tik sėdėdamas prie “Šilelio“ čempionu netapsiu. Reikia sportuoti. Paskaičiavau, kad kitos žaidynės bus po 4 metų, kai man bus JAU 14. Ankstoka. Nors komentatorius yra kalbėjęs apie tokio amžiaus sportininkus. Visgi tinkamą formą vargu ar pasieksiu. Alternatyvos? Dar kitos žaidynės, o per jas man bus 18. 18 skamba labai rimtai. Truputį per daug rimtai. Greičiausia tuo metu užsiimsiu itin rimtomis ir reikšmingomis veiklomis, reikia turėt atsarginį variantą. Atsarginis yra 22 metai.

Šioje vietoje įsijungė nevaldomos vaikiškos fantazijos ribotuvas. Paaiškėjo, kad savęs suvokimas ateityje užsibaigia ties tolimu ir, atrodytų, niekada nepasiekiamu skaičiumi 22. Vyresnio savęs niekaip nesugebėjau įsivaizduoti. O ir nereikėjo. Šventai tikėjau, kad būdamas 22 trinsiu patriotišką džiaugsmo ašarą ir tikrinsiu ar medalis tikrai auksinis. Apie šokoladinį medalį geltonoje folijoje negalvojau, man atrodo tada tokių dar nebuvau matęs.

Gyvenimas susidėliojo taip, kad šokoladinį medalį pamatyti teko, o tikro Olimpinio ne. Nei 14, nei 18, nei 22. Ir štai atėjo dar viena olimpiada ir pražiopsotas dar vienas šansas tapti jos čempionu. Net ir būdamas už vaikiško proto fantazijos ribų vis dar su tokiu pačiu pasimėgavimu galėsiu stebėti stipriausių pasaulio sportininkų kovą ir išgyventi tą jausmą, lyg su jais rungęsis būčiau aš. Noras tapti čempionu niekur nedingo. Juk dar yra daug metų…

4 Komentaras to “Kai užaugsiu būsiu Olimpiniu čempionu”

  1. Išspaudė nuoširdžią šypseną :)))

  2. Labas, Mantai, ką manai apie nūdienoje švytintį gloryhuntingą?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: