Septynios portugališkos naktys

1

Vilnius – Kaunas – Leeds – Faro – Albufeira.

Šioje kuklias keturiolika valandų trukusioje kelionėje labiausia įstrigo senutė su GRLA full-cap`u Kauno oro uoste ir Faro – Albufeira shuttl`o vairuotojas.

Sako, kad Portugalija yra antra po Graikijos. Gerai, kad portugalai rado aukso gyslą Angoloje, o tai su tokiu požiūriu galėtų būt ir pirmi. Pvz. shuttl`o vairuotojas renka pilną autobusą keleivių (t.y. apie 50 šiaurės ir labai šiaurės europiečių, norinčių pailsėti. Rinkimas vyksta apie 2 val.) ir visą tą laiką autobusas yra užvestas (viva ecologia i viva economia!). Bet vairuoja tai gerai.

2

Plius dvidešimt trys laukuose, vandenyne plius penkiolika ir pilnas pliažas besideginančių ir besimaudančių šiauriečių bei vietinių su paltais ir meškerikočiais rankose.  Žmonės kalba, kad čia ne Havajai, čia irgi būna šalta. O man kas, aš Baltijoj balandį maudžiausi…

3

Oras bjursta. Kaip ir maisto pasirinkimas restoranuose. Čia ne Havajai. Sako, arba mėsa arba žuvis. Žuvis ok, gal vaisiai būtų geriau, bet paragausim ir žuvies. Sako, užsidarysime nuo lapkričio, sezonas baigtas. Nesuprantu ką jie čia kalba ir verčiuosi ant kito šono, kad įdegis būtų tolygus.

4

Lyja. Kur Havajai? Kodėl čia ne Havajai? Vos ne vos pasiekiamas vietinis turgelis, prisiperkama šviežių vaisių ir kaifuojama nuo jų namie. Gaila tik, kad viešbutyje nėra gyvatuko šlapiems batams padžiauti. Spėju, Havajuose gyvatuko irgi nebūtų.

5

Lyja. Telikas, knygos, telikas, knygos. Ačiū britams, kad paprotino vietinius pajungt kabelinę su visa ta anglų kalba ir discovery/history channels. Ai, dar ir VH1 su kažkur satelite užstrigusiais muzikiniais intarpais. Jie nebūtų tokie blogi, jeigu jų negrotų kas šešias minutes ir taip septyniasdešimt kartų per dieną.

6

Tinginiavimas pasiekia viršūnę. Jo įveikimui pasirenkamas lengvas pasivaikščiojimas paplūdimiu ir kalnuotomis pankrantėmis. Lazda lenkiama kol lūžta kitame mieste be autobuso, naktyje ir penkiolika km iki namų. Ačiū gražuolei vairuotojai nepabūgusiai pavėžėti iš tamsos išnirusius turistus.

7

– Dear bus driver, you are late for two hours.

– I know, I know, sorry….

Čia Portugalija, negali pykt. Gali pykt. Kas iš to?

Taip ir prabėgo tos septynios naktys Albufeiroje, Portugališkoje Šventojoje ir Palangoje kvadratu. Pirmą kartą po atostogų nesinori kitų atostogų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: