Koks gyvenimas puikus…

Yra dalykų kurie visada iššaukia kokią nors reguliarią emociją. Pavyzdžiui šypseną ir lengvą juoką visada sukelia vairuotojas bandantis uždaryti atsidariusias važiuojančio automobilio dureles.  Nežinau kodėl, bet atsidarančios važiuojančio automobilio durelės man asocijuojasi su giminės baliais. Gal dėl nuolat atsikartojančio baliaus scenarijaus. Kaip ir automobilis, taip ir geras balius judėti pradeda lėtai. Kai įsibėgėja, tai arba nurūksta ir dingsta kažkur tolumoje, arba kažkas įvyksta. Komiškas automobilio durelių atsidarymas ir būna tuo lūžio tašku.

Pirminiame, ramiajame, baliaus etape dažniausia vyksta žodinė komunikacija, kuri apsiriboja konteksto nupasakojimu/aptarimu: ooo, tai bulves pati virei?, o tai čia lyja ar sninga?, gaila, kad nenupirkau to kumpio, turgus šiandien dirbo trumpiau ir t.t. „Kalbu ką matau“ stilius dažniausia pasibaigia ir prasideda mažiau struktūruoti veiksmai. Vienas iš jų yra spontaniškas dainavimas.

Įdomiausia yra tai, kad kai kuriais atvejais spontaniškas dainavimas yra reguliarus ir tikėtinas baliaus atributas. Puikiausias pavyzdys yra mano giminė, kuri turi firminę spontaniškai atliekamą dainą. Ši taisyklė pasitvirtino ir paskutinio baliaus metu. Taip jau nutiko, kad įrašęs spontaniškai atliktą dainą prisiminiau, jog namuose yra kasetė, kurioje įamžintas to paties žmogaus, tos pačios dainos spontaniškas atlikimas….prieš 27 metus. Įdomus ir optimistiškai nuteikiantis dainų palyginimas. 1985 metai versus 2012 metai. Skirtumas akivaizdus, tačiau gyvenimas vis dar puikus….

http://www.mixcloud.com/Klauso_Vilnius/klauso-vilnius-koks-gyvenimas-puikus/

Gyvenimas puikus

ps. Balių, kaip nekasdienišką kasdienybės įvykį, kažkada jau bandžiau aprašinėti ir čia: https://mantozauras.wordpress.com/2010/03/09/kasdienybes-ritualai-balius/

One Trackback to “Koks gyvenimas puikus…”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: