Šeštadienis

Šeštadienis prasidėjo įprastai. Tik nebepamenu apie kurį šeštadienį pasakoju. Kalendoršikai nepamenu. Senatvė paveikė atmintį. Visiems. Aplinkui tikrai daug žmonių mažai ką tepamenančių. Pamenu tik tai, kad močiutė turėdavo tokį gaspadynės kalendorių kur perskaitęs jo reversą visada prisimindavai ir aversą. Metas raugti kopūstus ar straipsnis kaip sukti gero tabako papirosus ir tik tuo atveju jeigu vaikystėj plaukai buvai šukuojami į saulėtekio pusę. Augsi geras.

Šeštadienis – miego diena. Atsikėliau nes nenorėjau keltis, bet norėjau į miestą. Vienas noras turėjo panaikinti kitą ir turėjau likti lovoje. Bet nepanaikino. Paskambinau bendraminčiui – sutarėm susitikti. Panaikinau miegą. Na gerai, parašiau žinutę ir jis man paskambino. Tačiau šis faktas nėra toks svarbus.

Susitikimo tikslas labai pragmatiškas. Karts nuo karto mes patikriname Kalvarijų turgaus asortimentą. Kalbu apie sendaikčių sekciją. Šį kartą buvo karts. Nors ne, gal buvo karto.

Ieškojome sėkmės ir įdomybių. Neradome nei to, nei to. Tik kalną pačių įvairiausių daiktų. Dauguma gana normalūs. Tie apsilankymai praplėtė mano normalių daiktų suvokimo kategorijos ribas. Vos prieš pora metų buvau pakankamas skystablauzdis ir stebėjausi vienokiais ar kitokiais radiniais: https://mantozauras.wordpress.com/2009/05/13/kalvariju-turgaus-perlai/

Patikrinę asortimentą, patikrinome ir Kalvarijų gatvės šaligatvį į šiaurę. Jis taip pat buvo pakankamai normalus. Betoninės plytelės stūksojo savo vietoje. Sniego sluoksnis uždengė jų įtrūkius ir sudūrimus, tad nebuvo progos šokinėti nuo plytelės ant plytelės stengiantis išvengti nelaimę nešančio užlipimo ant tų sujungimų.

Žiūrėjome aukštyn. Apsispręsti buvo sunku: fotografuoti Sigmos logotipą ar klubą Šatrija. Priskyręs Sigmai šviesią ateitį ir galimybę nufotografuoti logotipą vėliau, puoliau prie Šatrijos vitrinos. Vėliau puoliau dar prie keleto eksponatų. Turiu tokį keistą pomėgį – baisiai mėgstu įamžinti pačius įdomiausius tipografijos radinius mieste. Kur vėliau dedu visas tas nuotraukas? Pamirštu. Prisiminęs pažiūriu, pagaminu naujų ir vėl pamirštu.

 2013-01-12 11.46

Tipografijos ieška nuvedė į Šanchajų. Nustebau, jog mano kolega nebuvo vaikščiojęs po Šanchajų. Prabangių automobilių ir neprabangių namų apžiūra praėjo ramiai. Vienuoliktą ryto ten ramu. Visur ramu. Mažas berniukas seno vyro įvaizdžiu nužiūrėjo, tačiau nusliūkino tolėliau. Taip linksmai, su muzika telefone. Pavydėtinas optimizmas ir įvaizdžių įvairovė. Dingo už garažų. Bet ne Šanchajaus, o Verslo burių. Tačiau šis faktas abejotinos svarbos.

2013-01-12 11.48.56

Žiema yra žiema, teko šildytis parduotuvėje. Nusipirkę bandelių (kur gi jos, tos su cukrumi ar su cinamonu, visi pervargę nuo visų tų krosantų…) nusprendėme jas suvalgyti simbolinėje vietoje. Ant laiptų prie Planetariumo. Galutiniam pilnatvės jausmui trūko tik limonado. Paėmėm ir jo. Ant laiptų buvo šalta, tačiau retrospektyviai labai rezultatyvu. Prisiminiau ekskursijas į objektą, apačioje veikusį kompiuterinių žaidimų saloną ir visą kioskų mikrorajoną, kuriame už 10 litų galėjai nusipirkti benzininį žiebtuvėlį ir tol uždegti bei uždusinti jo liepsną, kol baigdavosi benzinas. Nepažinojau nei vieno berniuko, kuris būtų atnaujinęs benzino atsargas ir toliau naudojęs pirktą žiebtuvėli. Bet tokius turėjome visi. Maniškis buvo su BMW logotipu. Šis faktas labiau svarbus.

Sukūrę dviejų laukiančių žmonių minią iš kart sulaukėm susidomėjimo. Tiksliau jo sulaukė Planetariumo durys. Keli žiopliai bandė pro jas veržtis. Tądien Planetariumas nedirbo. Gal išeiginė, gal remontas, gal savaitgaliais nedirba ar rezervuotas baliui… pasiteisinimų galėjo būti įvairių. Pasiteisinimai visada yra labai įvairūs. Kaip ir limonadas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: