Atvažiavau 11-tas

Vidurdienį iš sekmadienio į sekmadienį magistralinį kelią A-14 (Vilnius – Utena) įveikiau gal kokį penkišimtąjį kartą. O gal daugiau. O gal ir nedaugiau. Reiktų tikslesnių kalkuliacijų. Kalkuliacijų nepateiksiu – su skaičiais nebedraugauju nuo 9-tos klasės. Iki tol draugystė buvo stipri ir daug žadanti.

Nors regioniniai keliai buvo provėžoti ir teko ypatingai prisibijoti sniego liežuvių, tačiau baimės kilo ne laiku ir ne vietoj – čia juk magistralinis kelias! Legenda byloja, kad tokiu jis tapo 1987 metais sujungus senąjį ir naująjį kelio ruožus. Nors netrukus pateikiamas faktas niekaip negali būti teisingas, tačiau kažkaip tikiu, kad prisimenu tą senąjį kelio ruožą.

Egzistuoja legenda apie kelyje retkarčiais išnyrančias betonines atkarpas (bent kartą važiavęs žino apie ką aš). Kaip teigia (viena) legenda, greičiausia betoninės atkarpos čia atsirado kaip slaptas sovietų lėktuvų nusileidimo takas. Kita legendos interpretacija kalba apie betoną, kaip tankų žygį atlaikančią medžiagą. Abi istorijos abejotinos, bet pakankamai žaismingos ir galvojant apie magistralinių kelių fanų klubą – taikliai maskulistinės.

Visgi nei su viena iš šių legendų didesnio asmeninio santykio neturiu. Labiausia kas stringa į atmintį šiame kelyje, tai šalutiniai keliai ir miško takeliai, žvyrkeliai ir posūkiai kuriais visą vaikystę pravažinėjau keliaudamas su seneliu po vienkiemius, trikiemius, bažnytkaimius, cerkviakaimius ir pijokkaimius.

moskvich-412-03Kelionių būta tiek daug, kad per jas atradau (arba įgijau) keliavimo džiaugsmą. Tą, tokį tikrą. O gal jį visada ir turėjau. O gal tai ne džiaugsmas, o paprasčiausias smalsumas. O gal nepaprastas smalsumas. Kuo skiriasi paprastas ir nepaprastas smalsumas? Tas visuotinas keliavimo ir matymo džiaugsmas suformavo tokį esminį keliavimo jausmą, kad man vienodai įdomus ir visaip kaip nuostabus yra ir Turmantas, ir Jēkabpils, ir Londonas, ir Sėkešfegėrvaras.

Taigi, tose magistraliniu keliu markiruotose kelionėse ne tik mėgaudavausi vaizdiniais malonumais, ar pirštu-įsivaizduojamu lazeriu kirsdavau pušis, beržus, klevus, skaičiuodavau pakelės kuoliukus ar žaisdavau piršto slalomą tarp punktyrinių kelio juostų. Pradėjęs žaisti ralį tėčio bendradarbio tamsiai mėlyname Žigulyje, vėliau ralį žaidžiau praktiškai kiekvienoje kelionėje.

Žaidimo taisyklės tokios: pradėję kelionę nutardavau, kad Žigulys lenktynių  kvalifikacijoje galėjo užimti kokią kuklią 20 poziciją ir būtent nuo šios vietos pradėdavau tariamas (didžiąsias) lenktynes. Kiekvienas aplenktas automobilis padėdavo pakilti lenktynėse laipteliu aukštyn, kiekvienas aplenkęs automobilis stumdavo pozicija į apačią.

Lada-2101-1974-1988-Photo-09-800x600

Neprilygstamas įsivaizduojamo didžioji ralio čempionas buvo mano dėdė. Su juo ne tik nesunkiai iškovodavom pirmą vietą, bet ir pradėdavom lenkti varžovus ratu. Yra tekę smarkiai nusivilti bei ristis turnyro lentele žemyn. Kita vertus, neapibrėžtas lenktyniaujančiųjų skaičius reiškė, kad nei karto neteko patirti pralaimėjimo kartėlio, mat net ir užimta 45 vieta reiškė visai puikų pasirodymą (žinoma, ypač stipriame ralio etape).

Taigi, tą eilinį du tūkstančiai tryliktųjų vasario mėnesio vieną iš vidurdienių iš sekmadienio į sekmadienį magistralinį kelią A-14, pats būdamas vairuotoju, įveikiau užimdamas 11-tą vietą. Puiku. Šis ralio etapas juk buvo vienas sunkesnių.

Reklama

3 Komentaras to “Atvažiavau 11-tas”

  1. nepatikesi, bet tokiu lenktyniu yra ir kitu zmoniu galvose.

  2. Turmantas — kaimelis, kuris bent jau man visada asociavosi su gelžkelio pabaiga ir garvežiu, ant kurio puikuojasi užrašas „Vilnius–Turmantas“. Turmantas toks pats tolimas ir nuostabus kaip ir Londonas, ypač jei mintyse ten keliaujame Žiguliais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: