Bananų respublika #6 (specialus LKL įrašas)

1992 metų bronzinė svajonė papuošė kaklus ir medžiaginį medalių/ apdovanojimų pasportą. Pasportas organiškai priėmė Olimpiados apdovanojimą, kuris puikiai įsikomponavo prie kitų svarbių atminimų: du diplomai už pergales “Drąsūs – stiprūs – vikrūs”, geriausio vestuvių šokėjo prizas bei paskutinio skambučio medalis.

“Krepšinio pasaulyje” sekmadienio rytą buvo svarbiau nei rytinė malda, o noras turėti svajonių vietinį krepšinį ir aplink matomi pavyzdžiai užgožė visas baimes ir naivumo jūras. Namais lygiavomės į Skandinaviją, gėlės lauke turėjo būti tokios gražios kaip Vokietijoje, o krepšinis bei vietinė lyga privalėjo būti lyg NBA. Mes tiesiog svajojome ir norėjome būti geriausiais (arba geresniais).

Lygiuotis buvo sunku: trūko pinigų, patirties, žinių bei sėkmės. LKL naujokų birža* mirė lygiai taip pat greitai, kaip užsilenkė antroje LKL žvaigždžių dienoje laimėtas šaldytuvas, mat draugai į bendrabučio trečią aukštą nešė jį išdidžiai, tik, deja, gulščią.

Pompastikos netrūko niekur, kaip ir šampano butelių už kiekvieną taiklų metimą. Kažkur, kažką girdėję, kažkur kažką matę, gal Lenkijoj, o gal VHS kasetėj. Lenkiški žurnalai pristatantys NBA komandas atrodė it geriausios kokybės ir informatyvumo pavyzdžiai, nors prirašydavo ne ką mažesnių nesąmonių nei pirmakursis fizikas filosofijos įvado egzamine.

Taigi, specialioje Bananų Respublikos rubrikoje: pirmasis LKL sezonas ir komandų pristatymas Lietuvos Ryte. Pradedant įspūdingais komandų logotipais (daugiau jų, netgi spalvotų bus netrukus), baigiant žaidėjų batų, rūbų ir kitais dydžiais.

LKL bananai

Kauno Žalgiris:LKL bananai

Kauno Atletas:LKL bananai

Kauno Drobė:LKL bananai

Vilniaus Statyba:LKL bananai

Plungės Olimpas:LKL bananai

Šilutės Šilutė:LKL bananai

Panevėžio Lietkabelis:LKL bananai

Klaipėdos Neptūnas:LKL bananai

Kauno Lavera:LKL bananai

Kauno NECA:LKL bananaiViskas baigėsi štai taip: http://lt.wikipedia.org/wiki/LKL_1993–1994_m._sezonas

* LKL naujokų birža vienintelį kartą buvo surengta 1994 m. Nauji žaidėjai buvo kviečiami trimis ratais.

Kauno „Žalgiris“ (perėmęs du šaukimus iš Kauno „Laveros“) pakvietė A.Jurkūną, M.Lydeką, T.Masiulį, A.Sabonį ir R.Kurtinaitį, Panevėžio „Lietkabelis“ – D.Sabaliauską, T.Preišegolavičių, G.Bačianską, Klaipėdos „Neptūnas“ – A.Jakubauską, A.Vasiliūną, I.Domarką, „Šilutė“ – T.Ivanauską, A.Vasiliauską, M.Jaruševičių, Kauno NECA – D.Liesį, M.Lekarauską, Plungės „Olimpas“ – A.Vilčinską, Š.Marčiulionį ir D.Kurmį, Kauno „Lavera“ – A.Venclovą.

Vilniaus „Statyba“ ir Kauno „Atletas“ savo šaukimais nepasinaudojo. (šaltinis lrytas.lt)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: