Antra dalis Krokuvoje. Pasiektas tikslas.

Antra diena Krokuvoje yra didžioji diena Krokuvoje. Ir tik Sero Sandfordo Flemingo dėka sugebėjau nepramiegoti didžiojo didžiosios kelionės įvykio. Ne, tai ne homoseksualus prisipažinimas, o labiau džiugesys dėl laiko juostų išmąstymo. Tris kart valio ir du kart kirtus geležinkelio bėgius, maždaug po poros valandų, viskas buvo baigta.

TO DO sąraše “perskaityti pranešimą tarptautinėje mokslinėje konferencijoje”, apsukusi ratą su persėdimu, nutūpė varnelė. Varnelė užvadinta Vilnius University, bet kažkodėl su prierašu Litwa. Litwa yra Litwa, mat tuo pat metu buvo ir Stany Zjednoczone Ameryki paskui kurių raudonas vilnones kojines reveransiškai lankstėsi pan direktor, kuris vienas prie pusantro atrodė kaip Gustlikas iš “Keturi tankistai ir šuo”.

2013-05-23 16.06.32

Bėgių kirsti nebereikėjo, reikėjo lankytinų objektų sąrašo. Sąraše pirmu numeriu atsirado Šindleris. Už Šindlerio įtraukimą į Manto turistinį sąrašą filmo, greičiausia, nenusipelnysiu, bet būsimi biografai tesužino, kad Krokuvos žemėlapyje sužymėti simboliai (kavinė, plokštelių parduotuvė ir t.t.) yra apgaulingi ir mane patį klaidinti pradėjo jau po valandos. Ir vis tie meniniai užmanymai…

Klaidingas ar ne, bet maršrutas įpareigoja. Įsipareigojimai glumina, tad atsiradus pirmam šansui nė kiek nedvejodamas mečiau kelią dėl takelio. Tiksliau kelią dėl minios. Tūkstantinė minia stoviniavo, šūkčiojo ir kažko laukė. Gėda prisipažinti, bet pagalvojau, kad jie laukia arba Beyonce arba Francois Hollande. Buvo nei tas, nei ta. Buvo Hasselhoffas ir mašinos. Mašinos manęs nejaudina, tad po penkių minučių braukiau jaudulio ašarą Šindlerio fabrike-muziejuje. Pats muziejus kitokiu būti negali – skaudus ir labai moderniškai įrengtas. Galėtų būti linksmas ir komiškas, bet būtų neetiška. Tačiau kas gi ta etika. Kur gi ta etika kai jos labiausia reikia?

2013-05-23 23.47.39

Grįžtant atgal, kirtus Vyslą, sutikau tris skustagalvius paauglius, kurie kurwa kurwa, kaip šnekėjo apie savo nūdienos realijas. O įdomiausia (nuo neatmenamų laikų) yra jauno papiktinto vaikino gabumas spjauti kažkaip tarp dantų tokia tiesia srovele it vandens žarnoje ką tik būtų pasibaigęs vanduo. Niekaip nesuprantu kodėl ir kaip, bet įspūdį padaro ir parodo kuris patinas šiame rajone turi didžiausią rėmą (nebūtinai fiziologinį). Dėl tų didelių rėmų turėtojų, greičiausia, mieste tiek daug Aptiekų. O gal ta (vis dar) skaudi miesto atmosfera gadina žmonių fizinius kūnus ir pasiduoda jie moderniai medicinai ar tai centre ar kur toliau nutolusiam rajone.

Aptiekos neprireikė, o ir į galva negavau, tad atvertęs savo koduotą žemėlapį identifikavau maisto ikoną. Rekomendaciją skambėjo maždaug taip: “Plac Nowy yra tokia rotonda, o ten geriausia zapiekanka Krokuvoj”. Radau tą aikštę, radau rotondą, o zapiekankas siūlo kioskai bent šeši. Išsirinkau tą su ilgiausia eile ir nors per kiosko langą bendrauji su gaspadoriaus ranka ir pilvu, bet wegetarianska zapiekanka privertė šį solidų poną iškišti galvą ir pasižiūrėti kam prieš vasarą protelis susisuko. Įlindęs atgal iškišo jūreivišką zapiekanką tokiam ūsuotam vietiniam lenkui. Tas padėkojo, prisėdo ir valgė.

2013-05-23 23.41.48

Maslow paišydamas piramidę yra pasakęs: po Zapiekankos valgyt nenorėsi iki ryto, tad metas dvasios badą užkaišyti, o tam geriausia tinka vienintelis angliškų panaudotų knygų knygynas, kuris pribloškė savo aura ir jaučiau, kad būsiu tol, kol rasiu ką nusipirkti. Ir radau. Sarajevo Marlboro ir tokio Tadeusz Borowski veikalą. Pradėtas skaityti veikalas sustiprino ir taip stiprų norą važiuoti į Aušvicą pasižiūrėt. Norėjau rašyt pasižmonėt, bet etika sako NE. Nors po kelionės pati etika sakytų taip.

Su etika ir nuėjom gult. Atkreipkit dėmesį, kad etika iš mažosios, o ne iš didžiosios raidės, tad paskutiniame sakinyje neįžvelkite jokių dviprasmybių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: