Snobas kinui

Individualus ir hyperkūrybiškas žmogus ypatingai dažnai susiduria su savarankiško pasirinkimo problema. Ypač kai kalba pakrypsta apie kūrybos procese gimusio produkto vartojimą. Čia kaip prie ruso: vartoti nori, o nežinai kur gauti. Nežinai ir ar pakankamai kūrybišką produktą suradai (red. šį sakinį galite surepuoti).

Seniai pastebėta, kad krypsta ne tik kalba, ar stuburas, bet ir atspirties taškas nuo kurio daromi pasirinkimai. Ką žiūrėti apskritai, ką žiūrėti kai baigiasi kitaasmeninės rekomendacijos arba jos kelia ad hominem įtarimų. Kurią linkmę pasirinkti kai IMDB geriausia vertinami filmai jau peržiūrėti arba masinis pasirinkimas ir vertinimas nevertinami palankiai.

Tuomet ieškomos analogijos, logikos, pasitikima (remiantis savo skoniu) įvairiomis, vargiai pažįstamų žmonių sudarytomis, rinktinėmis (kurios tą skonį ir formavo). Rinktinių, nors pats pavadinimas žada gan neblogą rezultatą, būna įvairių, tačiau ir joms ne visada pavyksta pasiekti užsibrėžtus tikslus. Puikus pavyzdys yra Lietuvos futbolo rinktinė. Trūksta energijos, trūksta noro laimėti, noro triuškinti varžovus, gero stadiono, fanų, motyvacijos. Tik tiek. Ir jeigu visą rinktinę į pasivaikščiojimą su savimi pasikviestų Rytis Zemkauskas, jų mėgstamiausių filmų sąrašas nustebintų ne vieną ir ne du, ir ne tris, ir ne keturis, ir ne penkis… Pats Zemkauskas savo sąrašą slepia, nors filmus iš jo rodo iki šiol. Ir nors dabar retas kuris įsijungia televizorių ieškodamas gero filmo, bet dažnas kuris paieškos sistemose lemena „snobo kinas sąrašas“ ir mažai ką randa.

Rytis Zemkauskas vs  Daniel Tysdal (aut. Goda Barbora Gutautaitė)

Nuo šiandien rasite šiek tiek daugiau.

Ps. Entuziastingai nusiteikę Lietuvos Respublikos piliečiai gali nesunkiai užpildyti visą sąrašą. Jeigu nežinot kaip – kreipkitės, pasufleruosiu.

Ps2. Tebūna šis sąrašas it įrodymas, kad internete visko yra. O kino skonį ugdykite patys, nes neugdomas vaikas kaip taisyklė užauga fragmentiškas, linkęs į nusikalstamą veiklą ir nieko doro kitiems neduodantis. Būtinai duokite kitiems ką nors doro.

2002-03-14, 22:20 \“Sidro namų taisyklės\“

Trumpai apie filmą :

(The Cider House Rules). JAV drama, 1999 m. Rež.: Lasse Hallstrom. Vaid.: Tobey Maguire, Charlize Theron, Michael Caine Puiki istorija apie našlaitį Homerį, užaugusį našlaičių namuose. Jis buvo našlaičių namų direktoriaus gydytojo Larčo numylėtiniu, kuris visas savo medicinines žinias perdavė Homeriui. Bet vaikinui norėtųsi ištrūkti iš uždarų vaikų namų sienų. Į našlaičių prieglaudą atvyksta Valis ir jo nėščia draugė Kendi, kuriai daktaras Larčas nelegaliai padaro abortą. Homeris nusprendžia išvykti pas juos ir įsidarbinti jų paslaptingoje obuolių fermoje. Prasidėjus karui, namuose lieka tik Homeris ir nuostabioji Kendi…Kokias gyvenimo ir meilės paslaptis sužinos Homeris Sidro namuose? Kokį likimą jam suplanavo gudrusis daktaras Larčas? 2 \“OSKARAI\“ – geriausias antraplanis aktorius – Michael Caine, geriausias scenarijus – John Irving.

2002-03-21, 22:20 \“Kas graužia Gilbertą Greipą\“

Trumpai apie filmą :

(What’s Eating Gilbert Grape). JAV drama, 1993 m. Rež.: Lasse Hallstrom. Vaid.: Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis Džilbertas Greipas gyvena Endoroje – mieste, kur nieko nevyksta. Jis dirba maisto prekių parduotuvėje ir prižiūri protiškai atsilikusį brolį. Iki šiol jo gyvenimas tekėjo įprasta vaga. Tačiau vieną dieną į miestelį užsuka Beki. Džilbertas įsimyli merginą. Akimirka, jam atrodo, kad jo gyvenimas pasikeis, bet vėliau supranta, kad jis visai neturi laiko asmeniniam gyvenimui… Filmas nominuotas Oskarui, Auksiniam gaubliui

2002-03-28, 22:20 \“Šlovė\“

Trumpai apie filmą :

(Fame). JAV drama, 1980 m. Rež.: Alan Parker. Vaid.: Irene Cara, Lee Curreri, Laura Dean Niujorko menų mokykla. Čia mokosi būsimieji šokėjai, aktoriai, muzikantai. Filme pasakojamas keturių studentų gyvenimas ir kaita nuo pirmojo konkurso iki mokyklos baigimo, jų pažintis su pramogų pasauliu, kupinu romantikos ir žiaurumo. Įžūli Koko, drovioji Doris, jautrus Montgomeris, prisitaikantis Raulis,- skirtingi studentai skirtingi likimai, nevienoda sėkmė. Filmas nėra istorija su gera pabaiga.

2002-04-04, 22:20 \“Paskutinis imperatorius\“

Trumpai apie filmą :

(The Last Emperor). Prancūzijos-Italijos drama 1 dalis, 1987 m. Rež.ernardo Bertolucci. Vaid.: John Lone, Joan Chen, Peter O’Toole Paskutinio Kinijos imperatoriaus dramatiška gyvenimo istorija. Jis gimė apsuptas šlovės, trejų metų tapo Kinijos imperatorium. Naująjį imperatorių garbino milijonai Kinijos gyventojų. Jis mirė būdamas sodininku

2002-04-11, 22:25 \“Paskutinis imperatorius\“

Trumpai apie filmą :

(The Last Emperor). Prancūzijos-Italijos drama 2 dalis, 1987 m. Rež.ernardo Bertolucci. Vaid.: John Lone, Joan Chen, Peter O’Toole

2002-04-18, 22:25 \“Purpurinė pieva\“

Trumpai apie filmą :

(Colour Purple). JAV drama, 1985 m. Rež.: Steven Spielberg. Vaid.: Danny Glover, Whoopi Goldberg, Oprah Winfrey Silė – jauna juodaodė keturiolikmetė. Jai 14. Ji nėščia. Nuo savo tėvo. Filme pasakojama tolesnio Silės gyvenimo istorija. Filmas pelnė Auksinio gaublio apdovanojimus, nominuotas Oskarui.

2002-04-25, 22:25 \“Kūnas ir kraujas\“

Trumpai apie filmą :

(Flesh and Bone). JAV drama, 1993 m. Rež.: Steven Kloves. Vaid.: Dennis Quaid, Meg Ryan, James Caan, Gwyneth Paltrow Skaudi istorija apie dviejų vienišų žmonių gyvenimą. Arlis ir Kėja gyvena kartu. Tačiau jų santykiams didelę įtaką daro Arlio vaikystės išgyvenimai. Arlis norėtų užmiršti, kaip jo tėvas prieš trisdešimt metų nužudė savo šeimą. Nepaisant visų pastangų ir Kėjos pagalbos, jis nepajėgia atsiriboti nuo savo prisiminimų. Tėvo pasirodymas dar labiau dramatizuoja padėtį.

2002-05-02, 22:25 \“Centrinė stotis\“

Trumpai apie filmą :

(Central Do Brasil). Brazilijos- Prancūzijos drama, 1998 m. Mažas berniukas po mamos mirties liko visiškai vienas. Jis niekada nepažinojo savo tėvo. Tačiau vaikui likimas buvo palankus bent tiek, kad jis susipažįsta su Centrinės stoties darbuotoja, kuri anksčiau padėdavo jo mamai rašyti laiškus. Kadangi dalis laiškų buvo skirti berniuko tėvui, nebuvo sunku nustatyti jo buvimo vietą. Pasiryžusi padėti vaikui, ji lydi berniuką pas jo tėvą. Prasideda nerimo ir emocijų kupina kelionė. Filmas pelnė apdovanojimus net aštuoniuose kino festivaliuose.

2002-05-09, \“Manasis Aidahas\“

Trumpai apie filmą :

(My Own Private Idaho). JAV drama, 1991 m. Rež.: Gus Van Sant. Vaid.: River Phoenix, Keanu Reeves, James Russo Maikas – Sietlo prostitutė. Stresą jis išgyvena pasinėręs į narkoleptinį miegą. Jis gali užmigti netgi gatvėje ar greitkelyje. Kartą susitikęs su Skotu, Maikas patiki jam savo svajones ir paslaptis. Jie susidraugauja ir Skotas sutinka padėti Maikui susirasti savo motiną. Filmo režisieriaus valia, tolesnė dviejų herojų kelionė vyksta pagal Šekspyro dramą \“Henrikas IV\“. Tai gana įdomus eksperimentas, įvertintas eilėje kino festivalių.

2002-05-16, \“Paskutinis haremas\“

Trumpai apie filmą :

(Harem Suare). Prancūzijos- Italijos drama, 1999 m. Rež.: Ferzan Ozpetek. Vaid.: Marie Gillain, Alex Descas, Lucia Bose 1904 m., Stanbulas. Sultonas gauna dovanų – jauną gražią merginą Sofi, kurią paša nupirko Kairo vergų turguj. Ne be tarno Nadiro pagalbos ir užtarimo, Sofi tampa mylimiausia sultono žmona. Tačiau tikroji meilė liepsnoja tarp Sofi ir Nadiro,- skirtingų kultūrų žmonių, kalbančių skirtinga kalba, su skirtingu požiūriu į tarpasmeninius santykius, seksą, meilę. Žlugus imperijai, Sultonas pabėga į Europą. Sofi lieka viena.

2002-05-23, \“Juodasis dvyliktukas\“

Trumpai apie filmą :

(Dirty Dozen). JAV veiksmo, 1967 m. Rež.: Richard Aldrich. Vaid.: Lee Marvin, Charles Bronson, Jim Brown 1944-ieji. Prasikaltęs majoras turi šansą pataisyti savo asmeninę ir profesinę reputaciją. Jam pavesta parengti specializuotą būrį pavojingai, netgi savižudiškai operacijai. Iki gyvos galvos ar mirties bausme nuteisti kaliniai, žmogžudžiai, psichopatai gauna dar vieną šansą, tačiau turi savanoriškai sutikti dalyvauti beprotiškoje misijoje. Nedaug kas turi viltį, kad pavyks išgyventi, tačiau jie sutinka dalyvauti, bent tokiu būdu galėdami reabilituoti save.

2002-05-30, \“Dogma\“

Trumpai apie filmą :

(Dogma). JAV komedija, 1999 m. Rež.: Kevin Smith. Vaid.: Benn Affleck, Matt Damon, Linda Fiorentino, Salma Hayek Jaunatviškai smagi komedija. Du puolę angelai išvaromi iš rojaus. Kristaus dukterėčia, du pranašai ir tryliktasis apaštalas turi padaryti viską, kad sutrukdytų jiems sugrįžti. Kol kas neklaužados angelai puikiai leidžia laiką Žemėje – dalija patarimus apie seksą, narkotikus, alkoholį, pasinaudodami galimybe disponuoti slapta informacija, vykdo drąsius sumanymus, lemiančius atsitiktinių sutiktųjų tolesnį gyvenimą. Nereikia nė abejoti – jie jau sukūrė grįžimo į rojų planą ir, jei dviejų nusidėjėlių niekas nesustabdys, – galas rojui.

2002-06-06, \“Tikroji meilė\“

Trumpai apie filmą :

(True Romance). JAV romantinė veiksmo, 1993 m. Rež.: Tony Scot. Vaid.: Christian Slater, Patricia Arquette, dennis Hopper Klarensas ir Alabama – laimingi jaunavedžiai. Tarp vestuvinių dovanų jie aptinka tai, ko išties nesitikėjo. Tačiau nutaria nesivarginti, nesiaiškinti ir nesukti galvų. Juos persekiojantys gangsteriai, matyt, galvojo priešingai. Jie nori žūt būt atgauti savo prarastą turtą.

2002-06-13, \“Gyvenimas yra gražus\“

Trumpai apie filmą :

(La vita e bella). Italijos tragikomedija, 1997 m. Rež.: Roberto Benigni. Vaid.: Roberto Benigni, Nicoletta Braschi, Giustino Dorano 1930-ieji, Italija. Gvido – eilinis vaikinas su neeiliniu humoro jausmu – laimi gražuolės ranką ir širdį. Kartu su žmona jie augina sūnų ir laimingai gyvena. Tačiau vokiečių okupaciją jų šeima pajunta itin skaudžiai. Atsidūrę žydų koncentracijos stovykloje, jie bando išgyventi ir apsaugoti savo sūnų nuo realiai gręsiančių pavojų bei siaubo, visa paversdami žaidimu, kurio laimėtojas bus apdovanotas didžiuoju prizu. Filmas buvo pristatytas visuose didžiuosiuose kino festivaliuose ir susirinko įspūdingą apdovanojimų sąrašą – trys Oskarai, didysis Kanų prizas, Britų kino akademijos prizas, Cezaris, Europos kino filmų festivalio prizai ir kt.

2002-06-20, \“Gal pašokim\“

Trumpai apie filmą :

(Shall We Dance?). Japonų lyrinė komedija, 1996 m. Rež.: Masayuki Suo. Vaid.: Koji Yakusho, Tamiyo Kusakari, Naoto Takenaka Žmogus pasiekė visko, ko norėjo ir apie ką svajojo. Jis daug dirbo, visas jėgas atiduodamas karjerai. Peržvelgęs savo gyvenimą turėtų šokti džiaugsmo šokį, bet yra atvirkščiai: jis nesijaučia laimingas, jį kankina depresija. Sukaupęs valią ir drąsą jis praveria šokių studijos duris. Gal čia jis pasijus laimingu?

2002-06-27, 22:40 \“Talentingasis misteris Riplis\“

Trumpai apie filmą :

(Talented Mr. Ripley). JAV drama, 1999 m. Rež.: Anthony Minghella. Vaid.: Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Jude Law Vaikinas, neturintis principų anei pinigų, negali ištikimai ištikimai tarnauti bosui. Tomą Riplį pasamdo milijonierius. Darbo esmė – vykti į Italiją, surasti jo sūnų ir parlydėti jį namo. Tačiau Tomui pavyko įvykdyti tik du užduoties punktus. Jis nuvyko į Italiją, susitiko su Dikiu ir jo mergina…ir pats liko Italijoje.

2002-07-04, \“Miegok su manimi\“

Trumpai apie filmą :

(Sleep With Me). JAV komedija, 1994 m. Rež.: Rory Kelly. Vaid.: Craig Sheffer, Eric Stoltz, Meg Tilly Romantinė komedija, romantiškas meilės trikampis. Frenkas dar negali apsiprasti su mintimi, kad didžiausia jo gyvenimo meilė Sara yra jo geriausio draugo Frenko žmona. Didžiąją laiko dalį jie praleidžia trise. Frenkas vis bando išsiaiškinti, kodėl Sara pasirinko Džozefą. Šiam filmui scenarijų kūrė net šeši Holivudo rašytojai.

2002-07-11, \“Kur tu, Lulu\“

Trumpai apie filmą :

(Lulu on the Bridge). JAV romantinė drama, 1998 m. Rež.: Paul Auster. Vaid.: Harvey Keitel, Mira Sorvino, Willem Dafoe Džiazo saksofonistas buvo sužeistas kavinėje kilusio susišaudymo metu. Jis išgyvena gilią depresiją, nes supranta, kad niekada nebegalės groti. Jį siutina aplinkinių noras juo rūpintis. Atsitiktinių aplinkybių dėka jis susipažįsta su jauna aktore…

2002-07-18, \“Dangaus vaikai\“

Trumpai apie filmą :

(Children of Heaven). Irano drama, 1997 m. Rež.: Majid Majidi. Vaid.: Mahomed Amir Naji, Amir Farrokh Hashemian, Bahare Seddiqi Vaikystės prisiminimai, tuo metu išgyventi jausmai ir gyvenimo patirties pakoreguoti išgyvenimai. Neturtingos šeimos vaikai – brolis ir sesuo, dalinasi viena pora batų. Batų stygius galų gale tapo motyvu vaikams priimti iššūkius, dalyvauti ir laimėti. Tai pirmas Irano filmas, nominuotas Oskarui \“Geriausio užsienio filmo\“ kategorijoje.

2002-07-25, \“Žaisminga vakarienė\“

Trumpai apie filmą :

Le diner des cons). Prancūzų komedija, 1998 m. Rež.: Francis Weber. Vaid.: Jacques Villeret, Thierry Lhermitte, Francis Huster Pjeras Brošanas – klestintis leidėjas, ciniškas ir arogantiškas turtuolis. Kartu su panašiais į save draugais jis kiekvieną mėnesį organizuoja pikantišką pasilinksminimą – kvailių vakarienę. Visą mėnesį kiekvienas šios draugijos narys bando susipažinti su kokių nors slpnybių ar kompleksų turinčiais keistuoliais, kuriuos ciniškai vadina tiesiog kvailiais. Sutartą dieną visi šie nelaimėliai sukviečiami į \“žaismingą vakarienę\“.

2002-08-01, \“Namai, kuriuose galima viskas\“

Trumpai apie filmą :

(House of Yes). JAV komedija, 1997 m. Rež.: Mark S. Waters. Vaid.: Parker Posey, Josh Hamilton, Tori Spelling Martis, padėkos dieną norėjęs pradžiuginti seserį, padarė dvi klaidas: visų pirma jis pakvietė kartu ir savo sužadėtinę Leslę, o be to – jam išvis nereikėjo važiuoti. Jo sesuo Jackie-O liguistai myli savo brolį ir tai nėra vienintelė buvusios pirmosios pasaulio damos problema.

2002-08-08, \“Kas paskandino Moną?\“

Trumpai apie filmą :

Drowning Mona). JAV komedija, 2000 m. Rež.: Nick Gomez. Vaid.: Danny DeVito, Jamie Lee Curtis, Bette Midler Tądien buvo aišku, kad Monai niekur nereikia važiuoti. Ji ilgai ieškojo raktų, kai juos atrado – netiko automobiliui. Tačiau Mona užsispyrusiai siekė tikslo. Paėmė sūnaus automobilį ir… nuvažiavo tiesiai į upę. Mona paskendo. Policijai pradėjus tyrimą, paaiškėjo, kad automobilio stabdžiai tyčia sugadinti. Išvada aiški: įvykdyta žmogžudystė. Įtariamųjų sąrašas ilgas. Beveik visi miestelio gyventojai turėjo motyvą.

2002-08-15, 22:40 \“Ištikimoji\“

Trumpai apie filmą :

(Committed). JAV romantinė komedija, 2000 m. Rež.: Lisa Krueger. Vaid.: Heather Graham, Cassey Affleck, Luke Wilson Jauna moteris mano, kad gali pasiekti, ko nori… nesvarbų kokių priemonių tektų imtis. Tačiau, kai ją palieka vidurio amžiaus krizės kankinamas vyras, ji sutrinka. Žinoma, ji blaškosi po visą šalį jo ieškodama, tačiau net neįsivaizduoja, ką darys, kai jį suras.

2002-08-22, \“Vyras ir moteris\“

Trumpai apie filmą :

(Un Homme et Une Femme). Prancūzų romantine drama, 1966 m. Rež.: Claude Lelouche. Vaid.: Anouk Aimee, Jean-Louis Trintignant Vyras ir moteris atsitiktinai susitinka savo vaikų mokykloje. Laikui bėgant jie sužino vis daugiau apie vienas kitą. Paaiškėja, kad jie abu – našliai. Palaipsniui jie tampa draugais, vėliau artimais draugais, turėtų tapti meilužiais, tačiau moteris suvokia, kad, brangindama savo vyro atminimą, ji negali žengti šio žingsnio. Filmas susirinko visus prestižinius apdovanojimus: Auksinė palmės šakelė (Kanų kino festivalis), Oskarai, Auksinis gaublys

2002-08-29, 22:40 \“Net ir kaubojėms būna liūdna\“

Trumpai apie filmą :

(Even Cowgirls Get the Blues). JAV romantinė komedija, 1993 m. Rež.: Gus Van Sant. Vaid.: Uma Thurman, Lorraine Bracco, Pat Morita Sisi – nepaprasta. Ji buvo žymiausia Amerikos keliautoja autostopu ir dėl to \“kalti\“ jos nežmoniško dydžio pirštai. Sisi buvo reklamos agentūros modeliu. Sisi turėjo homoseksualią draugę Pasakojimas apie Sisi – tai septyniasdešimtųjų odė laisvei.

2002-09-05, 22:40 \“Išgerk arbatos\“

Trumpai apie filmą :

(Eat a Bowl of Tea). JAV romantinė drama, 1989 m. Rež.: Wayne Wang. Vaid.: Cora Miao, Russell Wong, Victor Wong Ilgą laiką kinų moterims nebuvo leidžiama emigruoti į Ameriką kartu su savo vyrais. 1949 – aisiais, pasikeitus imigracijos įstatymams, kinai pradėjo rūpintis, kad jų suaugę vaikai, sukūrę šeimas, galėtų gyventi kartu. Ben Lui, bene pirmasis Niujorke gyvenantis kinas, atsivežė žmoną į Ameriką. Deja, jo gražioms svajonėms apie gražią šeimą nebuvo lemta išsipildyti. Jį vargino pernelyg viešas gyvenimas, neslūgstantis kinų bendruomenės dėmesys ir domėjimasis būsimais palikuonimis.

2002-09-12, \“Menantis pikta\“

Trumpai apie filmą :

(Unforgiven). JAV trileris, 1992 m. Rež.: Clint Eastwood. Vaid.: Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman. Tam tikruose sluoksniuose Viljamas Manis buvo žinomas ir vertinamas, tačiau ilgainiui pradėjęs bodėtis savo gyvenimu, samdomas žudikas tapo fermeriu ir su vaikais apsigyveno atokioje fermoje. Nauja patirtis ir naujos problemos sukėlė dar didesnę sumaišti herojaus gyvenime. Pastovus pinigų stygius pastūmėjo Viljamą Manį vėl imtis ankstesnės veiklos. Jis sutinka nužudyti du kaubojus, juolab kad jie pagal Laukinių Vakarų įstatymus nusipelnė tokio atpildo. Elegiškas ir anti-vesterniškas filmas apie Laukinius Vakarus – keturių Oskarų laureatas.

2002-09-19, \“Romanas\“

Trumpai apie filmą :

(Romance). Prancūzų drama suaugusiems, 1999 m. Rež.: Catherine Breillat. Vaid.: Caroline Ducey, Sagamor Stevenin, Francois Berleand Ji – mokytoja, įsimylėjusi mokytoja. Ji mano, kad turi susilaikyti nuo intymumo. Tačiau aistra stipresnė už protingą savikontrolę. Kiekviena rizikinga situacija atneša ir pasitenkinimą, bet ir gėdą bei savigraužą.

2002-09-26, \“Rugpjūčio 15-oji\“

Trumpai apie filmą :

Prancūzų komedija. (15 aout), 2001 m. Rež.: Patrick Alessandrin, Vaid.: Richard Berry, Charles Berling, Jean-Pierre Darroussin Vasarą trys moterys išvyko atostogauti. Paliko vyrus, vaikus, namus. Taigi visas ruošos ir vaikų auklėjimo krūvis užgriuvo vyriškus pečius. Sako, kad po to vyrai suprato, kaip neteisingai jie elgdavosi su savo žmonomis.

2002-10-03, \“Mažasis Buda\“

Trumpai apie filmą :

Prancūzų drama. (Little Buddha), 1993 m. Rež.: Bernardo Bertolucci. Vaid.: Keanu Reeves, Ruocheng Ying, Chris Bernardo Bertolucci’o \“Mažasis Buda\“ – istorija apie dešimtmetį Sietlo berniuką, kuris gal būt yra garbingo budistų mokytojo reinkarnacija. Berniuko mama – mokytoja, tėtis – architektas, šiuo metu išgyvenantis krizę dėl vieno savo projekto. Tad po Tibeto vienuolio vizito tėvas sutinka lydėti sūnų į Tibetą. Paraleliai filme pasakojama legenda apie princą Siddharta, kuris vėliau tapo Buda.

2002-10-10, \“Vidurnaktis gėrio ir blogio sode\“

Trumpai apie filmą :

(Midnight in the Garden of Good and Evil), JAV kriminalinė drama. 1997 m. Rež.: Clint Eastwood. Vaid.: John Cusak, Kevin Spacey, Jack Thompson Ekscentriško keistuolio Džimio Viljamso namuose dažnai vyksta priėmimai. Kalėdoms suvažiuoja daug spalvingų ir itin ekscentriškų svečių, kurių tarpe yra ir žurnalo reporteris Džonas Kelso. Džonas seniai žavėjosi namo šeimininku, nors jo susižavėjimas kiek išblėso susipažinus su jaunu ir seksualiu Džimo meilužiu Biliu. Kitą rytą Bilas randamas nužudytas, o reporteris Džonas pasilieka Džimo namuose, padėti išsiaiškinti žmogžudystės aplinkybes ir rasti žudiką.

2002-10-17, \“Vienos nakties nuotykis\“

Trumpai apie filmą :

One Night Standing). JAV drama. 1997 m. Rež.: Mike Figgis. Vaid.: Wesley Snipes, Nastassja Kinski, Kyle MacLachlan. Maksas iš Los Andželo atvyksta į Niujorką aplankyti savo bičiulio Čarlio, kuriam diagnozuota AIDS. Čia jis susipažįsta su žavia mergina Karen, kurią Maksas įsimyli, bet ryžtingai nutraukia tik užsimezgusius romantiškus santykius, nes Los Andžele jo laukia žmona. To vakaro Maksas ilgai negalėjo pamiršti. Po metų jis vis tik vėl išsiruošia į Niujorką.

2002-10-24, \“Smulkūs sukčiai\“

Trumpai apie filmą :

(Small Times Crooks). JAV komedija. 1998 m. Rež.: Woody Allen. Vaid.: Woody Allen, Tracey Ullman, Hugh Grant Woody Allenas grįžta į lengvabūdiškus ir išdykėliškus laikus. Vinklerių šeimynėlė – Rėjus ir Frenčė – svajoja apie aukštesnę socialinę padėtį, didesnį pinigų kiekį ir įvairius būdus susitvarkyti gyvenimą. Itin ryškūs personažai, išskirtinė juos supanti aplinka, žavingi jų tarpasmeniniai santykiai, sielą virpinanti muzika – tai tikras Woody Alleno filmas.

2002-10-31, \“Tylus ruduo\“

Trumpai apie filmą :

(Silent Fall). JAV trileris. 1994 m. Rež.: Bruce Beresford. Vaid.: Richard Dreyfuss, Linda Hamilton, John Lithgow. Autistiškas vaikas tampa žmogžudystės liudininku, – nužudyti jo tėvai. Psichoterapeutas Džeikas Reineris turės labai pasistengti, kad vaikas prabiltų apie matytą kraupią sceną. O to reikia ne tik sprendžiant vaiko psichinės sveikatos problemą, bet ir norint surasti kaltininkus.

2002-11-07, \“Princesė ir karžygys\“

Trumpai apie filmą :

(Der Krieger und Die Kaiserin). Vokietijos romantinis trileris, 2000 m. Rež.: Tom Tykwer. Vaid.: Franka Potente, Benno Furmann, Joachim Krol. Jauna seselė Sisi gyvena labai uždarą gyvenimą. Ji turi vienintelį tikslą – padėti prieglaudoje gyvenantiems tėvams. Pirma pažintis su buvusiu kareiviu Bobu palieka jai didelį įspūdį. Ji svarsto – ar Bobas galėtų būti jos svajonių vaikinu. Tačiau pirmiausia ji turi įgyti daugiau patirties bendravime su priešinga lytimi.

2002-11-14, \“Tamsos miestas\“

Trumpai apie filmą :

(Dark City). JAV mistinis trileris, 2000 m. Rež.: Alex Proyas. Vaid.: Rufus Sewell, William Hurt, Kiefer Sutherland, Jennifer Connellyy. Džono gyvenimas pavirto košmaru. Vieną rytą jis pabunda, praradęs atmintį. Jį persekioja policija už nusikaltimus, apie kuriuos Džonas nieko nežino. Jo ieško moteris, kuri tikina esanti jo žmona. Su juo nori šnekėti paslaptingas gydytojas. Džonas bėga, tikėdamasis pabėgti iš miesto, tačiau niekas jam negali nurodyti kelio, kaip išvykti iš miesto.

2002-11-21, \“Atmerk akis\“

Trumpai apie filmą :

(Abre los Ojos). Ispanijos romantinė drama. 1997 m. Rež.: Alejandro Amenabar. Vaid.: Penelope Cruz, Eduardo Noriega, Chete Lera. \“Ar tiki į Dievą?\“- paklausė efektinga brunetė raudona suknele ir spustelėjo akceleratorių iki galo. Po šiurpios avarijos vyras išgyveno, tačiau jo veidas liko kraupiai subjaurotas. Tai buvo tik pradžia. Cezaras buvo tikras laimės kūdikis: jaunas, turtingas ir neįtikėtinai patrauklus. Kaip ir kiekvienas, jis valgė, miegojo ir mylėjosi. Ir dar. Vienos moters žodžiais, jis nemėgo pasirodyti du kartus su ta pačia mergina – kad nesusigadintų reputacijos. Kol……Savo 25-o gimtadienio vakarėlyje Cezaras sutiko Sofiją. Ją atlydėjo geriausias draugas Pelajo tačiau tai nesutrukdė jiems praleisti vakaro kartu. Ta moteris buvo ypatinga. Cezaras palydėjo ją namo. Ji darė kavą, jis žiūrėjo senas fotografijas. Ir netikėtai pajuto bundant nepažįstamą jausmą – meilę. Tą naktį Cezaras beveik patikėjo, jog sutiko savo gyvenimo moterį. Ryte gyvenimas atrodė kitoks: mielesnis, šviesesnis… Tačiau čia pasirodė Nuria, Cezaro praėjusį vakarą palikta draugužė. Ji pasiūlė sėstis į automobilį ir jis sutiko. Tuomet jis dar nežinojo, kad padarė didžiausią klaidą gyvenime. Įskaudinta Nuria atkeršijo ypač žiauriai. Ji užsimušė, jis liko gyvas. Dar nežinia, kam pasisekė labiau. Po avarijos, kuri neatpažįstamai subjaurojo vyro veidą, riba tarp Cezaro košmarų ir realybės išsitrynė. Jei Nuria žuvo avarijoje, kodėl ji vėl gyva? Cezaras prisimena, kad jo veidui buvo padaryta operacija, tačiau kodėl vis dar reikia slėptis po kauke? Ar Cezaras išprotėjo, ar niekaip negali pabusti iš baisiausio savo košmaro?

2002-11-28, \“Maiklas Kolinzas\“

Trumpai apie filmą :

(Michael Collins). JAV veiksmo, 1996 m. Rež.: Neil Jordan. Vaid.: Julia Roberts, Liam Neeson, Ian Hart, Richard Ingram Airija, 1916-ieji. Jo svajonės įkvėpė viltį. Jo žodžiai įkvėpė aistrą. Jo drąsa nulėmė tautos likimą. Kontraversiškas Maiklo Kolinzo, Airijos išsilaisvinimo armijos lyderio, gyvenimas. Gražios svajonės, drastiškos priemonės ir tikslo siekimas bet kokia kaina režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Neilo Džordano akimis. Tikro gyvenimo skaudūs prisiminimai.

2002-12-05, 22:40 \“Nuomos sutartis\“

Trumpai apie filmą :

2002 m. Rež.: Kornelijus Vildžiūnas, Vaid.: Larisa Kalpokaitė, Dalia Michelevičiūtė, Tomas Tamošaitis. Po asmeninio gyvenimo katastrofos keturiasdešimtmetė moteris bando surasti savo vietą gyvenime, nepasiduoti negailestingam aplinkybių spaudimui. Mes stebime jos likimo tarpsnį, kurį galima pavadinti gyvenimu ant ribos. Filmo herojės gyvenimas – savotiškas posovietinis visuomenės veidrodis. Daugumai žmonių Lietuvoje įvyko istoriniai pokyčiai sukėlė asmeninio gyvenimo krizę. Istorinė laisvė nebūtinai atneša vidinį išsilaisvinimą.

2002-12-12, 22:40 \“Vyras, kuris verkė\“

Trumpai apie filmą :

(The Man Who Cried). JAV drama. 2000 m. Rež.: Sally Potter. Vaid.: Christina Ricci, Cate Blanchett, John Turturro, Johny Depp. Rusų emigrantas, įsikūręs Amerikoje, pasikviečia pas save ir savo dukrelę, tačiau jos kelionė baigiasi Anglijoje,- mergaitę pasiima auginti britų šeima. Šokiams ir muzikai gabi mergina patenka į Paryžiaus šokių trupę, ten susiranda draugų, įsimyli. Karas dar kartą pakoreguoja merginos gyvenimą. Norėdama išvengti nacių persekiojimo, ji priversta bėgti, palikdama savo mylimąjį.

2002-12-19, \“Visa prezidento kariauna\“

Trumpai apie filmą :

(All the President’s Men). JAV politinis trileris, 1976 m. Rež.: Alan J.Pakula. Vaid.: Dustin Hoffman, Robert Redford, Jack Warden. Filmas apie įtakingiausio pasaulio vyro valdžios užkulisius – viena geriausių politinių dramų. Čia detaliai atskleidžiamas dviejų žurnalistų (Dustinas Hoffmanas bei Robertas Redfordas) intriguojantis tyrimas, kurio metu buvo demaskuotas Votergeito skandalas, parklupdęs JAV prezidentą Ričardą Niksoną. Tai – sensacingiausias praėjusio amžiaus detektyvas.

2003-01-02, 22:00 \“Kasablanka\“

Trumpai apie filmą :

(Casablanca). JAV melodrama. 1942 m. Rež.: Michael Curtiz. Vaid.: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Paul Henreid. Rikas – Kasablankos naktinio klubo savininkas susitinka savo jaunystės meilę Ilsą. Ilsos vyras – rezistencijos lyderis. Dabar jie priversti slapstytis nuo vokiečių. Jie turi bėgti iš šalies. Rikas jiems galėtų padėti.

2003-01-16, \“\“Lužino gynyba\“ (The Luzhin Defence).\“

Trumpai apie filmą :

JAV romantinė drama. 2000 m. Rež.: Marleen Gorris. Vaid.: John Turturro, Emily Watson, Geraldine James.N-14 Pagal Vladimiro Nabokovo romaną. Šachmatų genijaus Aleksandras Lužinas iš Sankt Peterburgo atvyksta į Italiją, kur jo laukia atsakingas mačas. Tačiau prieš mačą jis susipažįsta su aristokrte Natalija ir ją beprotiškai įsimyli.

2003-01-23, \“\“Paskutinė riba\“\“

Trumpai apie filmą :

(Without Limits). JAV drama. 1998 m. Rež.: Robert Towne. Vaid.: Billy Crudup, Donald Sutherland, Monica Potter. N-14 Garsiausio Amerikos aktoriaus Tomo Cruise’o prodiusuota drama apie įžymų aštunto dešimtmečio bėgiką Stivą Prefontainą. Oregono Universitete jį treniravo legendinis treneris Bilis Bouermanas. 24-erių Stivas dar jautė Olimpinių žaidynių triumfą, kai sporto pasaulį sukrėtė tragiška žinia – perspektyviausias savo kartos sportininkas žuvo avarijoje.

2003-01-30, \“Sveiki atvykę į Sarajevą\“

Trumpai apie filmą :

(Welcome to Sarajevo) 1997 m. Rež.: Michael Winterbottom. Vaid.: Stephen Dillane, Woody Harrelson, Marisa Tomei, Goran Visnjic. JAV žurnalistas Floidas ir britas Maiklas Hendersonas atvyksta į Sarajevą prieš pat Bosnijos karo pradžią. Rengdami reportažus prie pat fronto linijos jie aptinka našlaičių prieglaudą. Hendersonas, įsigilinęs į vaikų problemas nutaria jiems padėti. Jis rūpinasi jų evakuacija ir netgi nelegaliu jų persiuntimu į Angliją.

2003-02-06, \“Panelės Smilos sniego jausmas\“

Trumpai apie filmą :

(Smilla’s Sense of Snow). Danijos-Vokietijos- Švedijos veiksmo filmas, 1997 m. Rež.: Bille August. Vaid.: Julia Ormond, Agga Olsen, Ono Fleischer, Gabriel Byrne. Danų rašytojo Peterio Hego romano (jis išleistas ir lietuvių kalba) ekranizacija. Panelė Smila viską žino apie sniegą ir ledą, instinktyviai supranta jų kalbą ir gyvenimo būdą. Tačiau ji nieko nežino apie keistus ir paslaptingus įvykius, kurie plėtojasi šalia. Smila myli sniegą ir mažą berniuką, atklydusį į jos namus. Berniukas žūva, Smila pradeda aiškintis jo mirties priežastis ir aplinkybes. Ji sužino pernelyg daug ir turėtų žūti, bet sniego jausmas yra jos instinktas. Bille August – Danijos režisierius, tarptautinį pripažinimą pelnė filmu \“Pelia užkariautojas\“, kuris 1988 m. buvo apdovanotas Kanų festivalio \“Auksine palmės šakele\“, o 1989 m. – \“Oskaru\“ už geriausią užsienio filmą. Antrąją \“Palmės šakelę\“ 1991 m. pelnė jo filmas \“Geri ketinimai\“. Gerų žiūrovų ir kritikų atsiliepimų sulaukė Bille Augusto filmai \“Basterio pasaulis\“ (1984), \“Dvasių namai\“ (1993), \“Jeruzalė\“ (1996).

2003-02-13, \“Priešo žemėje\“

Trumpai apie filmą :

In Country). JAV drama. 1989 m. Rež.: Norman Jewison. Vaid.: Bruce Willis, Emily Lloyd, Joan Allen. Samanta niekada nepažinojo savo tėvo, nes jis žuvo Vietnamo kare dar iki jos gimimo. Samanta gyvena kartu su savo dėde, kuris taip pat kariavo Vietname, tad mergina dažnai bendrauja su Vietnamo karo veteranais. Tačiau ji pastebėjo, kad žmonės, pažinoję jos tėvą, vengia apie jį kalbėti. Samanta bando rasti atsakymus, skaitydama tėvo dienoraštį.

2003-02-20, \“Malena\“

Trumpai apie filmą :

(Malena). JAV-Italijos drama, 2000 m. Rež.: Giuseppe Tornatore. Vaid.: Monica Belucci, Giuseppe Sulfaro. Filmo veiksmas nukelia į išgalvotą 1941 m. Sicilijos miestelį Castelcutą. Pasaulis skendi kare, o tykioje provincijoje likę vyrai, moterys ir vaikai nuobodžiai leidžia dienas, laukdami žinių iš karo… Rūpintis sunkiai sergančiu tėvu, į Castelcutą atvyksta graži moteris, vardu Malena. Jai pakanka pasirodyti gatvėje, ir visi kaip vienas miestelio vyrai nebegali atplėšti nuo jos akių, o moterys paleidžia liežuvius ir skleidžia paskalas. Malena žino, jog yra garži ir tuo naudojasi, lengvai erzindama ne tik vyrus, bet ir paauglius. 12-metis Renato, vos pamatęs gatve einančią, lengva suknele vilkinčią Maleną, pirmąkart gyvenime patiria nenusakomus jausmus. Jis pradeda sekti savo svajonių merginą, norėdamas išsiaiškinti, kokia iš tikro yra Malena. Jaudinantis, seksualus ir sentimentalus, galybę pagyrimų sulaukęs, kritikų ir žiūrovų pripažintas filmas… (BAFTA nominacija / geriausias filmas užsienio kalba /,2 \“AUKSINIO GAUBLIO\“ nominacijos / geriausias užsienietiškas filmas, geriausias scenarijus /, Berlyno kino festivalyje režisierius nominuotas \“Auksiniam lokiui\“

2003-02-27, \“Vandens sunkumas\“

Trumpai apie filmą :

(Weight of Water). JAV-Prancūzijos trileris. 2000 m.Rež.: Kathryn Bigelow. Vaid.: Sean Penn, Elizabeth Hurley. Fotoreporterė renka medžiagą apie žmogžudystę, kuri įvyko prieš pusantro šimto metų. Džina turi nufotografuoti įvykio vietą, tad derindama darbą su laisvalaikiu, ji suplanuoja išvyką jachta. Kartu vyksta jos vyras ir brolis su drauge. Džina neįtarė, kad išvyka pakeis jos gyvenimą ir nubrėš netikėtas paraleles tarp asmeninių išgyvenimų ir galimų ją dominusios žmogžudystės motyvų.

2003-03-06, \“Nužudyk mane švelniai\“

Trumpai apie filmą :

Killing Me Softly). JAV trileris. 2002 m. Rež.: Chen Kraige. Vaid.: Heather Graham, Joseph Fiennes,Natasha McElhone Elis ruošėsi ištekėti už patikimo seniai pažįstamo draugo. Tačiau vieną dieną lemtis ją suveda su patraukliu nepažįstamuoju: greitas, aistringas, neapdairus seksas – štai ko labiausiai trūko Elis. Ji palieka savo sužadėtinį, nes yra įsitikinusi, kad naujasis meilužis – jos gyvenimo meilė. Iš pradžių jų santykiai labai romantiški, bet ilgainiui Elis pastebi, kad naujasis draugas pernelyg žiaurus: iš pradžių su aplinkiniais, o po to net su ja pačia. Dar daugiau, ji ima gauti anoniminius laiškus, įspėjančius, kad jis yra prisidėjęs prie savo buvusios žmonos mirties

2003-03-13, \“Nežinoma Amerikos istorija\“

Trumpai apie filmą :

(American History X) 1998 m. 110’- be titrų; 115’ – su titrais Rež.: Tony Kaye Vaid.: Edward Norton, Edward Furlong, Beverly d’Angelo Kalifornija. Broliai Derekas ir Denis pateko į blogas rankas. Susižavėję nacizmo idėjomis, jie paskelbė karą nelegaliems imigrantams, juodaodžiams, indėnams ir kitoms mažumoms. Derekas perdėm rimtai įsitraukęs į kovą, nužudo žmogų ir atsiduria kalėjime. Ir tik ten atsivėrė jo akys. Kalėjime jis subrendo ir jo pasaulėžiūra pasiketė. Laisvėje jo laukia svarbiausias uždavinys – ištraukti brolį iš nacistinio judėjimo.

2003-03-20, \“Pasikalbėk su ja\“

Trumpai apie filmą :

(Hable Con Ella). Ispanijos romantinė drama. 2002 m. Rež.: Pedro Almadavar. Vaid.: Javier Camara, Dario Grandinetti, Leonor Watling. Du tarpusavyje nepažįstamus vyrus, Beninjo ir Marko, likimas atveda į privačią Madrido ligoninę. Prieš keletą mėnesių jie buvo atsitiktinai susitikę teatro spektaklyje, bet šį kartą vyrus suvienija nelinksma tragedija. Būtent \“El Bosque\“ klinikoje yra gydomos jų mylimos moterys, dėl skirtingų priežasčių patekusios į komos būseną. Beninjo dirba ligoninėje sanitaru ir prižiūri baleto šokėją Aliciją, kurią gatvėje partrenkė automobilis, o rašytojas Marko atvyksta budėti prie toreodorės Lydijos, kuri buvo sunkiai sužeista per kovą su buliumi koridoje. Abu vyrai kalbasi ir dalijasi išgyvenimais su savo mylimosiomis, nors nesulaukia iš jų jokio atsakymo. Beninjo yra labai laimingas, kad pagaliau surado vienintelę širdies damą Aliciją, kuri taip pat aistringai jį myli. Savo ruožtu, Marco dažnai depresuoja ir liūdi, nes neturi galimybės išsiaiškinti, ką iš tikrųjų jo atžvilgiu jaučia Lydija. Režisierius Pedro Almodovar ne kartą yra sakęs, kad moterys jį įkvepia kurti komedijas, o vyrai – tragedijas. Naujausias ispanų kino profesoriaus filmas greičiausiai sujaudins, o galbūt net pravirkdys vyrišką auditoriją. Tai jaudinanti drama apie gyvenimą, komos būseną, meilę, vienišumą ir žmonių santykius. Kaip žinia, Almodovar blogų filmų nedaro. Filmas buvo rodomas Paryžiaus kino festivalio atidarymo ceremonijoje, o taip pat yra įtrauktas į Maskvos, Sankt Peterburgo ir Karlovy Varų tarptautinių kino festivalių nekonkursines programas. Per premjerinį savaitgalį Ispanijoje filmas pasiekė 1,1 mln. eurų pajamas. Iš viso režisieriaus tėvynėje filmą pamatė 900 tūkst. žiūrovų (4,5 mln. eurų). Didelio susidomėjimo filmas sulaukė Italijoje (5,3 mln. eurų) ir Prancūzijoje (1,74 mln. žiūrovų).

2003-03-27, \“Žmogiškoji prigimtis\“

Trumpai apie filmą :

(Human Nature). JAV komedija. 2001 m. Rež.: Michel Gondry. Vaid.: Patricia Arquette, Rhys Ifans, Tim Robbins. Fanatiškas mokslininkas Natanas daro keistus bandymus su gyvūnais – jis siekia juos išmokyti gerų manierų. Netikėtai jam atsiranda galimybė išgarsėti: miške jis suranda laukinį žmogų, niekada nemačiusį kitų žmonių. Natanas imasi iš jo padaryti \“žmogų\“. Situacija tampa komplikuota, kai Natano planus bando griauti jo nuo per didelio plaukuotumo ir hormonų audrų kenčianti žmona, kuri nori padėti nelaimingajam laukiniui.

2003-04-10, 23:10 \“Išlikti su Pikaso\“

Trumpai apie filmą :

(Surviving Picasso). JAV drama. 1996 m. Rež.: James Ivory. Vaid.nthony Hopkins, Julianne Moore, Natascha McElhone, Allegra di Carpegna. Su Picasso aistra tapybai galėjo konkuruoti tik aistra moterims. Moterimis jis žavėjosi, jas žemino, pasinaudodavo ir mesdavo. Visi žinojo apie jo nemoralų elgesį su moterimis, tačiau menininkas niekada nestokojo pačių gražiausių, pačių įspūdingiausių, pačių šarmingiausių moterų dėmesio. Kiekviena tikėjo, kad jai skirtas palankesnis likimas. Sarkastiškas pasakojimas, puikūs aktoriai, išradingas ir nenuobodus pastatymas.

2003-04-17, \“Selena\“

Trumpai apie filmą :

(Selena). JAV drama. 1997 m. Rež.: Gregory Nava. Vaid.: Jennifer Lopez, Edward James Olmos. Pasakojimas apie merginą, kuri turėjo svajonę ir drąsos savo svajonę paversti tikrovę… Kaip ji pasiekė populiarumo aukštumų ir tapo populiariausia Lotynų Amerikos dainininke, kaip tai vertino jos tėvai, ir kodėl ji ištekėjo slapta…

2003-04-24, \“Airis\“

Trumpai apie filmą :

(Iris). JAV drama. 2001 m. Rež.: Richard Eyre. Vaid.: Judi Dench, Jim Broadbent, Kate Winslet. Britų rašytojos Iris Murdoch meilės istorija. Oxfordo filosofijos dėstytoja įsimyli kolegą profesorių Johną Bayley. Istorija pasakojama Johno pažiūriu – koki0ą Airisę jis pirmą kartą pamatė, kaip jie susipažino, ką mėgdavo veikti dviese. Jis taip pat stengiasi perteikti charizmatišką Airisės asmenybę. Iš šių vaizdų piešiasi Iris Murdich portretas – veiklios ir protingos jaunos moters. Deja, vėliau Alzheimerio liga sunaikino neparastai patrauklią asmenybę. Filmas apdovanotas Oskaru, pelnė daugybę kitų kino festivalių pagrindinius prizus.

2003-05-08, \“Tabu\“

Trumpai apie filmą :

(Gohatto). Japonijos-Prancūzijos drama. 1999 m. Rež.: Nagisa Oshima. Vaid.: Takeshi Kitano, Ryuhei Matsuda. Tabu – jausmingas pasakojimas apie nevaldomą seksualinę jėgą represinėse karinėse struktūrose. 1865-ieji. Japonija. Egzotiško grožio vaikinas samurajų būryje tampa kito šauktinio meilužiu. Nors homoseksualiniai santykiai draudžiami, būrio vadas kol kas nelinkęs pranešti aukštesnei valdžiai.

2003-05-15, \“Pavojingi žaidimai\“

Trumpai apie filmą :

Edis kuria filmą, kurio scenarijus turi daug režisieriaus autobiografinių sąlyčio taškų. Pagrindiniai filmo veikėjai – sutuoktinių pora, gyvenime išbandžiusi viską – alkoholį, narkotikus, grupinį seksą. Pastaruoju metu jie jaučia besiartinančią audringo gyvenimo pabaigą. Edis labai reiklus aktoriams, jo filme turi vaidinti žvaigždės. Tačiau filmavimo aikštelėje susiklosto sudėtingi tarpusavio santykiai.

2003-05-22, \“Didmiesčio naktis\“

Trumpai apie filmą :

Night and City). JAV drama. 1992 m. Rež.:Irwin Winkler. Vaid.:Robert de Niro, Jessica Lange, Cliff Gorman. Nevykęs advokatas su sukčiaus gyslele tampa bokso mačų organizatorium. Boksininkų parinkimas, lažybos ir didelės sumos. Ir be juridinės kompetencijos galima tapti turtingu. Jeigu pasiseks. Nors jo metodai nešvarūs, tačiau gyvenimo svajonė – tyra. Jis trokšta nuoširdžios draugystės su gražuole mergina.

2003-05-29, \“Žmogžudystė depe\“

Trumpai apie filmą :

(The Yards). JAV kriminalinis filmas. 2000 m. Rež.:James Gray. Vaid.:Mark Wahlberg, Charlize Theron, James Caan. Leo ką tik grįžo iš kalėjimo. Labiausiai dabar jam reikia darbo, todėl, kai dėdė pasiūlė vietą geležinkelio kompanijoje, Leo iš visų jėgų bandė kabintis į naują gyvenimą. Susipažinęs su darbo specifika, Leo supranta, kad kompanijoje vykdomi nemotyvuotai pelningi užsakymai ir padaro išvadą apie firmos bosų inicijuojamą korupciją. Leo, bandęs kovoti su politikų papirkinėjimu ir kitų kompanijų sabotavimu, apkaltinamas žmogžudyste. Jis priverstas bėgti.

2003-06-05, \“Centrinė stotis\“

Trumpai apie filmą :

(Central Do Brasil). Brazilijos-Prancūzijos drama. 1998 m. Rež.:Walter Salles. Vaid.ernanda Montenegro, Marilia Pera, Vinicius de Oliveira. Mažas berniukas po mamos mirties liko visiškai vienas. Jis niekada nepažinojo savo tėvo. Tačiau vaikui likimas buvo palankus bent tiek, kad jis susipažįsta su Centrinės stoties darbuotoja, kuri anksčiau padėdavo jo mamai rašyti laiškus. Kadangi dalis laiškų buvo skirti berniuko tėvui, nebuvo sunku nustatyti jo buvimo vietą. Pasiryžusi padėti vaikui, ji lydi berniuką pas jo tėvą. Prasideda nerimo ir emocijų kupina kelionė. Filmas pelnė apdovanojimus net aštuoniuose kino festivaliuose.

2003-06-12, \“Imperatorius ir žudikas\“

Trumpai apie filmą :

(Emperor and the Assasin). Japonijos-Prancūzijos drama. 1999 m. Rež.:Chen Kaige. Vaid.ong Li, Sun Zhou, Zhang Fengyi. Trečiame amžiuje prieš mūsų erą vienos karalystės sosto įpėdinis siekia valdyti ir likusias šešias kinų karalystes. Įtardamas, kad į jį gali pasikėsinti, jis išsiunčia šnipą į gretimą karalystę, tikėdamasis žudiką palenkti į savo pusę. Tačiau imperatoriaus planams sutrukdo meilė.

2003-06-19, \“Vampyro šešėlis\“

Trumpai apie filmą :

(Shadow of the Vampire). JAV drama. 2000 m. Rež..Elijas Merkige. Vaid.:John Malkovich, Willem Dafoe, Udo Kier. Pasakojimas apie klasikinės 1922-ųjų vokiečių siaubo juostos \“Nosferatu – Siaubo simfonija\“ filmavimą, kurį lydėjo mistiniai reiškiniai: kai kurie filmavimo grupės nariai žuvo, kai kurie tiesiog dingo be žinios… Šiame filme kartu su Williamu Dafoe ir Johnu Malkovichiumi vaidinusiai Ingeborgai Dapkūnaitei taip pat mistiškai nepasisekė: jos vaidmuo atsidūrė ant montažinės grindų.

2003-06-26, \“Rosinis\“

Trumpai apie filmą :

(Rossini). JAV komedija. 1997 m. Rež.elmut Dietl. Vaid.otz George, Mario Adorf, Heiner Lauterbach. Restorane \“Rossini\“ kiekvieną vakarą renkasi daugybė įžymybių: drovus geriausio bestselerios autorius, pagal romaną statomo filmo režisierius, kuris ieško savo svajonių moters ir pagrindinio vaidmens atlikėjos viename asmenyje, prodiuseris, siekiantis bet kokia kaina įsigyti filmo teises.

2003-07-03, \“Čia yra jūra\“

Trumpai apie filmą :

(This Is the Sea). Airijos drama. 1998 m. Rež.:Mary McGuckian. Vaid.amantha Morton, Gabriel Byrne, John Lynch. Šiaurės Airija. 1994 –ieji. Nuostabi meilės istorija ir nežmoniškos kančios. Jis – protestantas, ji – katalikė. Pora negali būti kartu vien dėl didžiulio giminių pasipriešinimo.

2003-07-10, \“Čempionų pusryčiai\“

Trumpai apie filmą :

(Breakfast of Champions). JAV komedija. 1999 m. Rež.lan Rudolph. Vaid.ruce Willis, Albert Finney, Nick Nolte. Filmas sukurtas pagal populiarų Kurto Voneguto romaną \“Čempionų pusryčiai\“. Fikcinis miestas, kuriame gyvena keistuoliai neurotikai. Šioje aplinkoje susitinka Dveinas Huveris – automobilių dileris, praradęs realybės jausmą ir atsidūręs ties savižudybės riba, ir rašytojas Kilgoras Trautas. Berlyno festivalyje filmas nominuotas Auksinio lokio apdovanojimui.

2003-07-17, \“Lok, stauk arba šauk\“

Trumpai apie filmą :

(Lock, Stock and twoSmoking Barrels) 1998 m. Rež.: Guy Ritchie Vaid.: Jason Flemyng, Dexter Fletcher, Sting, Nick Moran. Keturi draugai visą savo gyvenimą taupė pinigus, tikėdami, kad vieną dieną jų sumos dar padvigubės. Visa jų viltis buvo Edis, pažadėjęs išlošti kortomis. Deja, Edžio priešininkai žaidė ne visai sąžiningai, tiksliau visai nesąžiningai ir paisė, žinoma, tik savo interesų. Edis pralošia visus savo ir ištikimųjų draugų pinigus, ir dar kelis kart didesnę sumą – skolon. Skolai grąžinti jis teturi vieną savaitę laiko, du šautuvus ir tris draugus. Sėkmingi atsitiktinumai, gudrūs ėjimai ir azartas. Panašu, kad jiems pavyks… Isteriškai smagus filmas ypatingai išpopuliarėjo Europoje: Britų kino akademijos, Londono kino kritikų bei MTV aukščiausi apdovanojimai.

2003-07-24, \“Jaunosios savižudės\“

Trumpai apie filmą :

(Virgin Suicides). JAV drama. 1999 m. Rež.ofia Coppola. Vaid.:James Woods, Kathleen Turner, Kirsten. Pasakojimas apie penkias fatališkas seseris ir paslaptingą jų egzistenciją. Kaimynystėje gyvenantys vyrai jas dievino, žavėjosi ir nepaliaujamai troško įminti jų paslaptį. Jų meilė buvo paženklinta ir aistra, ir baime.

2003-07-31, \“Bronkso istorijos\“

Trumpai apie filmą :

(Bronx Tale). JAV drama. 1993 m. Rež.:Robert de Niro. Vaid.:Robert de Niro, Chazz Palminteri, Joe Pesci. Paaugliško amžiaus Kalogero Anelo bendrauja su gangsteriais. Kalogero tėvas – autobuso vairuotojas, tikėjęs kad berniukui bus vieninteliu sektinu pavyzdžiu, stipriai pergyvena dėl tokios sūnaus draugystės. Deja, berniuko nedomina nei tėvo darbas, nei tėvo gyvenimo būdas. Didžiausią įspūdį jam daro gangsterių bosas.

2003-08-07, \“Sankryža\“

Trumpai apie filmą :

(State and Main). JAV komedija. 2000 m. Rež.avid Mamet. Vaid.:Michael Higgins, Michael Bradshaw, Morris Lamore. Filmo kūrėjai dėl perdėtų reilkalavimų priversti palikti įprastą filmavimo aikštelę ir persikelti į Vermontą. Čia jie tikisi sėkmingai pabaigti filmą \“Senasis malūnas\“. Tačiau Vermonte jų laukia ne itin maloni perspektyva: filmavimui pasirinktas Vermonto malūnas, pasirodo, sudegė prieš kelis dešimtmečius, filmo žvaigždės ir naujai iškeptos žvaigždelės aikštijasi ir kelia savo reikalavimus, vietiniai gyventojai nusiteikę gana priešiškai.

2003-08-21, \“Linksmasis karas\“

Trumpai apie filmą :

(A Merry War). JAV romantinė komedija. 1997 m. Rež.:Robert Bierman. Vaid.:Richard E. Grant, Helena Bonham Carter, Julian Wadham. Gordonas buvo išties gabus rašytojas. Reklamos agentūra, kurioje jis dirbo, džiaugėsi turėdami kūrybingą darbuotoją. Tos agentūros dizainerė džiaugėsi ypatingai, nes Gordonas buvo jos vaikinas. Tad naujasis genijus netruko patikėti esąs tikras genijus ir nuostabus rašytojas ir, nutaręs atsidėti tik kūrybai, nutraukė darbą reklamos srityje. Gordono bandymas gyventi tik iš literatūros nulėmė greitą jo pažintį su skurdu.

\“Šou merginos\“

22:35 Filmas

Ketvirtadienis, 2003-08-28

(Showgirls) 1995 m. Rež.: Paul Verhoeven, Vaid.: Elizabeth Berkley, Kyle MacLachlan, Gina Gershon. Nomi –striptizo šokėja. Ji susipažįsta su biseksualiu Kristalu – ekstravagantiško erotinio šou žvaigžde, kuris jai padeda susirasti kitą darbą. Kristalo prodiuseriai priima ir Nomi antraeilėms partijoms, kurios tačiau, neapsiriboja vien erotika.

\“Įžymybės\“

22:35 Snobo naktis

Ketvirtadienis, 2003-09-04

(Celebrity). JAV komedija. 1998 m. Rež.:Woody Allen. Vaid.enneth Branagh, Judy Davis, Winona Ryder, Charlize Theron, Melanie Griffth, Leonardo DiCaprio. Li Saimonui ne itin sekėsi žurnalistika. Tačiau gal jis taps puikiu rašytoju? Ir tuomet jam atsivers durys į visu įžymybių rengiamus vakarėlius, kur renkasi turtingi ir gražūs žmonės. Tuomet jis be vargo užmegs dalykinius kontaktus, nes pasiūlys puikų scenarijų… Tokios buvo Saimono svajonės. Deja, įžymybių gyvenimas tik iš šono atrodo be rūpesčių. Ir ten reikalinga patirtis, kad numanoma sėkmė nevirstų gėdingu pralaimėjimu.

\“Šiltas vanduo po raudonu tiltu\“

22:35 Snobo naktis

Ketvirtadienis, 2003-09-11

(Warm Water Under the Red Bridge). Japonų drama. 2001m. Rež.hohei Imamura Vaid.oji Yasuko, Misa Shimizu, Mitsuko Baisho. Šilto ir šalto matęs verslininkas užklysta į pajūrio miestelį. Ten susipažįsta su moterimi, pasižyminčia neįprasta seksualine galia. Kanų festivalyje filmas nominuotas Auksinei palmės šakelei.

\“Saulės išvarginti\“

22:35 Snobo naktis

Ketvirtadienis, 2003-09-18

(Utomlyonnye solntsem) 1994 m. Rusija, drama. Rež.: Nikita Mikhalkov. Vaid.: Oleg Menshikov, Ingeborga Dapkūnaitė, Nikita Mikhalkov. 1936- ieji, Rusija. Stalino represijos metai. Pulkininkas Kotovas kartu su jauna žmona ir šešiamete dukra Nadia vasaroja savo viloje. Idilė baigėsi, kai pas juos atvyko maskvietis pusbrolis Dmitrijus, kuris apžavėjo jauną moterį ir mažąją Nadią. Pulkininkas Kotovas stebi besimezgantį romaną. Kokie bus tolesni jo veiksmai? Filmas apdovanotas Oskaru bei Kanų festivalio žiuri Grand Prix.

\“Dangus\“

22:35 Snobo naktis

Ketvirtadienis, 2003-09-25

(Heaven) 2002 m. JAV-Italija-Prancūzija, drama. Rež.: Tom Tykwer. Vaid.: Cate Blanchett, Giovanni Ribisi, Remo Girone, Stefania Rocca. Ką daryti, kai visi nusiteikia prieš tave, kai policija atsisako ieškoti tavo vyro žudiko? Imti viską į savo rankas. Nesvarbu, kad tave pasodins už grotų, kur tavo prižiūrėtojas taps artimiausiu tavo žmogumi. Svarbiausia, daryk tai, ko niekas iš tavęs nesitiki.

“\Taip pat ir tavo mamą\“

22:35 Snobo naktis

Ketvirtadienis, 2003-10-02

(Y Tu Mama Tambien)2001 m. Rež.: Alfonso Cuaronas, vaid.: Maribel Verdu, Gaelis Garcia Bernalis, Diego Luna. Du 19-mečiai paaugliai išsiruošia kelionėn iš sostinės į nuostabaus grožio paplūdimį. Į kompaniją pasikvietę dešimt metų vyresnę ir nuo neištikimo vyro pabėgusią moterį per keturias dienas jaunuoliai gauna tikro gyvenimo pamokų ir išbandymų, susijusių su alkoholio vartojimu, marichuanos rūkymu, sekso žaidimais, jausmais ir meile tai pačiai merginai. 2001 m. Venecijos kino festivalio konkursinės programos filmas. Filme vaidinantys Gaelis Garcia Bernalis ir Diego Luna pasidalijo geriausio aktoriaus titulą Venecijos kino festivalyje, o režisierius Alfonso Cuaronas buvo apdovanotas už geriausią scenarijų. Juosta pretendavo į \“Auksinio gaublio\“ premiją geriausio užsienio filmo nominacijoje. Per premjerinį savaitgalį D.Britanijoje surinko 180 tūkst. svarų ir pagerino geriausiai debiutavusio filmo ispanų kalba visų laikų rekordą. JAV kino teatruose pajamų kasą pasipildė 12 mln.JAV dol., o tai yra geriausias Meksikos filmo pasiekimas.

3 Responses to “Snobas kinui”

  1. PER KOKI TINKLALAPI GALIMA BUTU ZIURETI SNOBO KINA ????????????????????????
    Dekoju, kas atsakys.

Trackbacks

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: