„Gražiausios“ Interpolo ieškomos nusikaltėlės

Kuomet žiniasklaidos priemonės stokoja noro rašyti puikius straipsnius, dažna griebiasi pigaus, it šokoladas „Fregata“, triuko ir paskelbia kokį nors nevisai vykusį dešimtuką. Žmonės, it pradinukai devyniasdešimt septintais, neturėdami to lito ir kelių centų „Manijai“ ar „Dar Du“, nenorom perka „Fregatą“. Valgo, nes de jure skanumynas, o de facto kažkoks absurdas. Taip ir aš,  kaip tas vaikas iš devym-septintų ar „Delfi“ iš du-tryliktų (t.y. du-keturioliktų. Kaip pradinukas devym-septintais padariau klasikinę metų rašymo metų pradžioje klaidą) skaitovus į  savo raštų krautuvėlę grįžti vilioju brukdamas „Fregatą“.

 x204927_p1„Fregata“:

Aną dieną netikėtai atsidūriau Interpolo svetainėje. Kiekvienas internautėjantis pilietis žino, kad geras pusvalandis skiria Wikipedia straipsnį apie Maidaną nuo straipsnio apie Islandijos žvejus-aiškiaregius ar Interpolą. Taip nutiko ir man. Vartydamas ieškomiausių nusikaltėlių profilius mąsčiau kur jie slepiasi, ką jie veikia, ko šiukštu neveikia. Keista, bet kuo daugiau nusikaltėlių profilių atsiverčiau, tuo labiau jie priminė vienas kitą. Jučia (priešingybė „nejučia“) prisiminiau XIX a. nekaltus bandymus tipologizuoti, klasifikuoti nusikaltėlių veidus, bendrus jų bruožus. Ieškojau ir vyrų ir moterų, kol netikėtai sudariau ale simpatiškiausių Interpolo ieškomų moterų dešimtuką. Netyčia taip. Prisipažinsiu, dešimtukas prastas, o sudaryti jį buvo itin sunku. Peržiūrėjau absoliučiai visų pasaulyje ieškomų moterų sąrašą (kroatai prie moterų buvo priskyrę ir penketą vyriškių. Bed inglish, jū nau).  Įdomumas dingo ties Čadu, o gal ir dar anksčiau. Bet projektas pasiekė finišo tiesiąją ir vualia, dešimtukas:

This slideshow requires JavaScript.

Ps. Dauguma ieškomos dėl vaikų grobimo ir finansinių nusikaltimų. Sunkius nusikaltimus darančios ir atrodo kažkaip „sunkiau“. Gal sutapimas, o gal tendencija. O gal „Fregata“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: